Skocz do zawartości
Grzegorz95

SarcoPython pokurczony.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postawiłem nowe większe akwarium. Działa ono już 2 miesiąc. 

Przeniosłem życie oraz skałę że starego zbiornika i powoli dorzucam koralowce. 

Miałem okazję ostatnio kupić SarcoPythona oraz 2 lobopythony

Lobopythony długo nie mogły się spamietac po przenosinach teraz mija przeszło tydzień i powoli wypuszczają polipy. 

Za to SarcoPython po 2 dniach wyciągnął polipy i było wszystko okej teraz od 3 dni jest pokurczony i nie wypuszcza polipow. Pozostałe korale maja się dobrze. 

Parametry :

Temp. 26,5

Zasolenie 1,024

Ph-8

Kh-8,9

No3- prawie niewykrywalne

Po4- 0

Ca- 400

Mg - 1500+ ( mg zawsze miałem wysokie nie wiem czy coś w skale nie siedzi...) 

Świece lampą giesmann Aurora hybryd 4x t5 24w + led

Sarco jest prawie w najwyższym punkcie jeżeli chodzi o ilość swiatla

 

Jakieś pomysły co mu może dolegac? Dodam że temp miałem ustawiona na 27' i w czasie dnia gdy lampa grzała akwarium dochodziło do 28' teraz delikatnie skrecilem grzalke żeby temp nie przekraczała 27''

IMG_20200112_153936-600x800.jpg

IMG_20200119_103715-600x800.jpg

IMG_20200119_103703-800x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gr4b3Q napisał:

tu jest problem

Jakiś sprawdzony sposób aby trzymac te parametry na niskim ale stabilnym poziomie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie ma, sarco tak mają, potrafi się zamknąć na 3-4 dni, zapewne będzie zarzucał skórę i następnie ponownie będzie miał polipy.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti napisał:

Nic mu nie ma, sarco tak mają, potrafi się zamknąć na 3-4 dni, zapewne będzie zarzucał skórę i następnie ponownie będzie miał polipy.

 

Okej w takim razie dam mu spokój zobaczę co się będzie dalej działo. 

A co z tym no3 i Po4  to że są na tak niskim poziomie zawsze myślałem że to dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z podmiana wody na jakiś czas,dla coral będzie dobrze,i niutrenty wzrosną w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie skrecilem trochę światło bo świeciło bardzo mocno i glony mi się pokazały. I włożyłem węgiel na tydzień. Ze względu na to że w starym akwarium jako początkujący mocowalem korale na szpilkach i podczas wysysania piachu znalazłem kilka zardzewialych ...  Więc gdyby coś miało w skale siedzieć z tej rdzy itd wolę na chwilę włożyć węgiel w nadziei że to wyciagnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz95 napisał:

na chwilę włożyć węgiel w nadziei że to wyciagnie. 

Na chwilę to nic nie da, to nie tak działa. 

A jeśli byla rdza to trzeba sprawdzić czy coś nie oddalo do wody i ewentualne zastosować absorwent typu np Seachem CupriSorb.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Beti napisał:

Na chwilę to nic nie da, to nie tak działa. 

A jeśli byla rdza to trzeba sprawdzić czy coś nie oddalo do wody i ewentualne zastosować absorwent typu np Seachem CupriSorb.

Z czego się orientuję to węgiel aktywowany wyciąga również różnego rodzaju metale i temu podobne. Więc leżąc w miejscu gdzie woda przepływa z ilością 6 tys litrów na godzine przez 2 tygodnie z pewnością usunie przynajmniej część tego co ewentualnie mogło by zalegac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzaj kasę na inne wydatki,nie przejmuj się tą rdza,to co mogło wystąpić to kropla w oceanie,jak zaczniesz słychać tą chemię w sampie to dopiero będzie problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomasz2 napisał:

Ok,węgiel nie zaszkodzi, i narazie nic nie dodawaj 

No teraz będziemy obserwować :) dzięki bardzo za rady. A pytanie trochę z innej beczki może ktoś będzie się orientować. Korzystam z aplikacji Futura bt do ustawiania lampy. I bardzo mnie męczy że nie ma w niej opcji która pozwala na zapisanie własnego ustawienia. I ewentualnej ponownej korekty. Chyba że coś źle robię. A może są jakieś inne aplikacje które połączą się z giessmanem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi sarko tak dziwnie jest. Jednak u mnie sarco które mam od jakichś 9 miesięcy nigdy nie był zamknięty w dzień  i non-stop polipuje. 

 

Ps

Tak poza tematem to mam nadzieję że jak go kupowałeś to nie mówiłeś " sarko-pajton" :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Sarco najlepiej się ma jak no3i po4 są na wyższym poziomie, nie dopuszczam do tego bo nie chcę żeby się rozsiewal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

No właśnie z tymi sarko tak dziwnie jest. Jednak u mnie sarco które mam od jakichś 9 miesięcy nigdy nie był zamknięty w dzień  i non-stop polipuje. 

 

Ps

Tak poza tematem to mam nadzieję że jak go kupowałeś to nie mówiłeś " sarko-pajton" :D

Hahaha nie nie :D nie mówiłem tak. Mój to jakiś wybredny musi być  albo się obraził :D

3 godziny temu, tomasz2 napisał:

Mój Sarco najlepiej się ma jak no3i po4 są na wyższym poziomie, nie dopuszczam do tego bo nie chcę żeby się rozsiewal 

U mnie w akwarium nawet w tym małym pierwszym które miałem Po4 nigdy się nie pokazało. Dlatego dziwne dla mnie jest jeżeli ktoś mówi że podwyższa w akwarium Po4 bo mi to się nigdy nie udało :D no3 owszem ale nie po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od znajomego,beczkę 200l do robienia solanki,po podmianach miałem bardzo wysoko po4,okazalo się że znajomy zabijał do tarla ryb twardość wody,kwasem ortofosforowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem sarco przez tydzień. Rusza się praktycznie cały czas raz się pokurczy za 10 minut znowu się rozłoży. Ale bardzo zadko wyciąga " czulka" czyżby nie był głodny? A może w wodzie nie wyczuwa pokarmu i dlatego ma je schowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sarco długopolipowego przez bardzo długi czas grymasił kurczył się jak akwarium trochę dojrzało wszystko ruszyło i wystawia polipy praktycznie nonstop, więc wydaję mi się, że u Ciebie też trzeba czasu czasu i jeszcze raz czasu. Sam koral raczej jest nie do ubicia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fannadil napisał:

Ja mam sarco długopolipowego przez bardzo długi czas grymasił kurczył się jak akwarium trochę dojrzało wszystko ruszyło i wystawia polipy praktycznie nonstop, więc wydaję mi się, że u Ciebie też trzeba czasu czasu i jeszcze raz czasu. Sam koral raczej jest nie do ubicia :)

U mnie podobnie, Dunca, Sarco marudziły a teraz jak zbiornik jest względnie dojrzały i stabilny, to tylko młode i głupawe krewetki powodują jego zamknięcie, dorosłe obchodzą się tak, że koral nie reaguje.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje są takie, że miękasy, wbrew temu co można czasem przeczytać, też lubią zdecydowany ruch wody. Wiadomo, nie żeby bezpośrednio cyrkulator dmuchał na korala i nie jakieś szarpanie totalne, ale jak prąd dobrze majta polipami - są napompowane praktycznie cały czas. Szczególnie właśnie sarco. U mnie jak sarco się skurczy - znaczy że cyrkulator się przesunął i prąd wody obok sarco jest za słaby. To samo z resztą dotyczy dunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Moje obserwacje są takie, że miękasy, wbrew temu co można czasem przeczytać, też lubią zdecydowany ruch wody. Wiadomo, nie żeby bezpośrednio cyrkulator dmuchał na korala i nie jakieś szarpanie totalne, ale jak prąd dobrze majta polipami - są napompowane praktycznie cały czas. Szczególnie właśnie sarco. U mnie jak sarco się skurczy - znaczy że cyrkulator się przesunął i prąd wody obok sarco jest za słaby. To samo z resztą dotyczy dunki.

Także się zgodze, u mnie Sarco stoi na górze i cały czas się buja, lubi to i ładnie polipuje, Dunca stoi jeszcze wyżej.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam tytułowy sarco? Rozbujał się na dobre czy dalej marudny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.