Skocz do zawartości
MichalCz

Lecąca/Gnijąca duncanopsammia

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny LPS który zaczął padać. 

Akwarium 250l w obiegu.

Lampa 4x54W T5 (3x blue plus, 1x aktynika) + troche pasków ledowych 10000K. W sumpie tylko węgiel aktywowany, 4L siporaxu z JBL, i sera silicate clear. Akwa ma 9 miesięcy.

Parametry po ostatniej podmianie:

Temp. 25

Zasolenie 34ppm

NO3- 2.5 (w końcu wzrosło)

PO4- dalej 0

Mg-1380

Ca-450

Kh-7.7 -od wczoraj zacząłem podbijać lejąc 20ml AuaForest Kh buffer.

Przez ostatni czas cały czas bawię się cyrkulacją bo mam z nią niemały problem. 

Dunka nigdy nie stała w zbyt mocnej cyrkulacji. Cały czas dokarmiam mrożonkami.

20200119_160721_compress28.thumb.jpg.bb6edf72d4635247e374a2f8593301c7.jpg

Edytowane przez MichalCz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z dunką lecącą to ciężko coś poradzić. Ja moją przeczołgałem przez temperatury powyżej 31 stopni, PO4 powyżej 0.7, brak światła, a rośnie jak szalona. Do tego odrasta pocięta ze szkieletu. Z moich obserwacji wynika, że to koral prawie nieśmiertelny. Przestaw ją może gdzieś w inne miejsce. A jak nie, to może jakieś dipowanie w dipie na bazie jodu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to koral z najwyższą śmiertelnością...W sumie trafiło do mojego zbiornika 5 szczepek dunki, przetrwały 2. Co prawda główni podejrzani( a nawet winni) to krab czerwononogi i krewetka tańcząca. Jedna szczepka została zjedzona pierwszego dnia dwie kolejne były podjadane dobre 2 tygodnie i też miały objawy odchodzącej tkanki. Pozostałych nie ruszają, podzieliły się i rosną dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ejdzej88 napisał:

U mnie jest to koral z najwyższą śmiertelnością...W sumie trafiło do mojego zbiornika 5 szczepek dunki, przetrwały 2. Co prawda główni podejrzani( a nawet winni) to krab czerwononogi i krewetka tańcząca. Jedna szczepka została zjedzona pierwszego dnia dwie kolejne były podjadane dobre 2 tygodnie i też miały objawy odchodzącej tkanki. Pozostałych nie ruszają, podzieliły się i rosną dalej. 

Z krabów mam tylko 4 małe Calcinusy sp. czerwononogie i mitraxa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to tak jak ja :) Ale czerwononogi będący obecnie w baniaku to dzikus, i on lubi podgryzać dunkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj przepraszam, google pokazuje co chce... nie calcinusy tylko Paguristes cadenati te małe czerwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tkanka nie wygląda, jakby się rozpuszczała, raczej, jakby ktoś ją obkroil nożem, tudzież szczypcami. Masz sump? Jeśli tak, to spróbuj przenieść, tego koralowca faktycznie jest ciężko zabić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Nik@ napisał:

Tkanka nie wygląda, jakby się rozpuszczała, raczej, jakby ktoś ją obkroil nożem, tudzież szczypcami. Masz sump? Jeśli tak, to spróbuj przenieść, tego koralowca faktycznie jest ciężko zabić. 

Przenosiłem go dzisiaj w inne miejsce i przypadkowo chwyciłem za tą schodzącą tkankę i była luźna taka jakby się rozpuszczała. Jutro po pracy włożę do sumpa i zobaczymy. 

Trochę to dziwne bo cały czas się pompowała i było widać przyrosty aż tu nagle zaczęła schodzić. Z caulastreami mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś ci żeruje na LPSach. Napisz jaką masz obsadę, co lejesz do akwarium, może coś kogoś naprowadzi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakter uszkodzeń mi przypomina bardziej infekcję bakteryjną niż żerujące potwory. 

-Dip jod

-sump+ światło

-obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obsady tak jak wczesniej pisałem 

4 kraby paguristes cadenati

1X mitrax

2X błazenek

2x pterapogon cauderi

1X halichoeres iridis

Masa wężowideł, wieloszczetów i kilka asterin których sie powoli pozbywam.

Przez 3 tygodnie lałem AquaForest Component A,B,C w równej ilości 5ml z każdego ale przerwałem.

Aha i jeszcze to:

20200103_174312.thumb.jpg.b5aca7ee91163cadabca9dc092ea3285.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mitrax zasmakował w dunce

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, max1974 napisał:

U mnie mitrax zasmakował w dunce

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mój to mógłby się za valonie wziąć  a nie mi dunke podgryzać.

A ta tkanka której brakuje to odrośnie w przyszłości czy już tak zostanie?

Edytowane przez MichalCz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarośnie zacznij jak karmić bezpośrednio u mnie łyka wszystko solowca ikre.
A co do valonii to percon jest ok

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, max1974 napisał:

Zarośnie zacznij jak karmić bezpośrednio u mnie łyka wszystko solowca ikre.
A co do valonii to percon jest ok

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Spoko dzieki. 

A korzystając z okazji to w jakich warunkach macie swoje dunki? Cyrkulacja światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko dzieki. 
A korzystając z okazji to w jakich warunkach macie swoje dunki? Cyrkulacja światło?
Mocne światło i mocna cyrkulacja. Pierwszy tydzień marudziła po zmianie cyrkulacji, ale teraz jest dobrze. Rośnie jak wściekła.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, elespero napisał:

Mocne światło i mocna cyrkulacja. Pierwszy tydzień marudziła po zmianie cyrkulacji, ale teraz jest dobrze. Rośnie jak wściekła.

Ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objaw jakby psucia był, jak się rozrosła i dotykała do Sarco, odsunąłem ją i jest ok, rzadko ale potrafi gryrmasić.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

wirki :excl:
 

Wiem właśnie z tego powodu kupiłem Iridis'a i Mandaryna o którym zapomniałem kilka postów wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MichalCz napisał:

Aha i jeszcze to:

To nazywa się Amphiscolops. Też płaziniec ale niegroźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reefbos napisał:

To nazywa się Amphiscolops. Też płaziniec ale niegroźny.

Właśnie na ten temat była już dyskusja i doszliśmy bodajże do tego samego co Ty teraz. Niemniej jednak dziękuję @Reefbos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.