Skocz do zawartości
sith114

Moduł pod 16 power led a la Hydra/Ai prime 16.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym jeszcze pomyślał żeby wszystkie ścieżki doprowadzić do jednego punktu na płytce. Łatwiej wtedy ogarnąć kabelki, można jakąś wtyczkę założyć itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MichalCz napisał:

Patrząc na ten rysunek na papierze to ,,mięsa" tam jest dość żeby zrobić szersze ścieżki. Dalej czepiając się tej wydajności prądowej :D

 

5 godzin temu, dadario napisał:

A ja bym jeszcze pomyślał żeby wszystkie ścieżki doprowadzić do jednego punktu na płytce. Łatwiej wtedy ogarnąć kabelki, można jakąś wtyczkę założyć itp 

Ścieżki będą 0,8/1mm docelowo. 

Jak zdecyduje się na uklad ledow to popracuje nad wersja finalna. 

Docelowo tak będzie jak piszesz @dadario

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zarys wersji finalnej ;)
EZq73YX.png

Jeszcze muszę poukładać pady do lutowania przewodów i może minimalne zmiany w prowadzeniu ścieżek. Na ten moment szerokość ścieżek to 0,8mm i raczej większych nie potrzeba.

Płytka na ten moment daje możliwość łączenia np diod RB z kilku płytek w jedną nitkę.

Dla przykładu na 1 płytce jest 4 x RB i możemy uzyskać nitkę 8 RB przy 2 płytkach. Lub np 2x 6 RB przy 3 płytkach.

Finalna wersja:

9VITMLZ.png

I schemat połączeń w lampie ;)
rzlPJmM.png

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zajrzałem. Na tym zielonym stringu miedzy sciezka przychodzaca i odchodzaca od pierwszej diody nie masz za malej przerwy ? Tam w poblizu diody z zoltego stringu. Dość ciasno tam jest.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

Teraz dopiero zajrzałem. Na tym zielonym stringu miedzy sciezka przychodzaca i odchodzaca od pierwszej diody nie masz za malej przerwy ? Tam w poblizu diody z zoltego stringu. Dość ciasno tam jest.

Jako, że było miejsce to już wcześniej to przesunąłem :P
Ale technologicznie spokojnie to było do wykonania.

Do wyceny wysłałem dwa projekty. Ten co był już prezentowany i trochę zminiaturyzowaną wersję:
rWlGV6J.png
To płytka ma wymiar 70x70, ta poprzednia 100x100. Wg kalkulatora w firmie do której napisałem o wycenę różnica w cenie 2x. Zobaczymy co odpowiedzą bo szczerze mówiąc chciałem zamówić obie wersje ;P
 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam, jak diody będą oddawały ciepło do ewentualnego radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest identyczne MCPCB jak gwiazdki których się normalnie używa, czyli miedz na rdzeniu aluminiowym. Płytka będzie przykręcona do radiatora, a pomiędzy płytkę i radiator dobra pasta termo przewodząca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej plytki? Super robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fannadil napisał:

Mozesz napisac jaki jest orientacyjny koszt takiej plytki? Super robota!

Mniejszej koło 30 zł większej koło 66 zł. Z tym, że jest to wersja bez pokrycia soldermaską więc trzeba doliczyć około 15 zł bo taki jest minimalny koszt wykonania soldermaski. Przy większej ilości te 15 zł powoli wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z przymocowaniem jednej/kilku formatek wyszłoby znacznie mniej roboty niz z pojedynczymi, sam mam 5 kanałów pokablowane;)

A zastanawiałeś się nad allpcb, nawet jako prototyp wyszłoby tanio. Ja co prawda zamawiałem tylko "zwykłe" płytki, ale jakość była świetna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Coltrane napisał:

jakby było zamówienie grupowe to ja się piszę

Może się znajdzie paru chętnych to będzie można coś pomyśleć przy 10+ cena spadnie fajnie w dół. ;)
Do końca tygodnia powinienem mieć testera co prawda bez soldermaski. Ale sprawdzę czy jest wszystko ok ;)

5 godzin temu, bodek napisał:

Rzeczywiście z przymocowaniem jednej/kilku formatek wyszłoby znacznie mniej roboty niz z pojedynczymi, sam mam 5 kanałów pokablowane;)

A zastanawiałeś się nad allpcb, nawet jako prototyp wyszłoby tanio. Ja co prawda zamawiałem tylko "zwykłe" płytki, ale jakość była świetna.

 

Jakbym np robił w przyszłości np lampę na 20 takich modułów to może tak. Ale przy małej ilości to nie chce mi się czekać tym bardziej że pierwsza płytka zamawiana to jednak prototyp ;)

Tu jeszcze wydruk prototypu wraz z diodami położonymi :D

fgvciPR.jpg

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale *** ? Darth Sith LED albo coś w ten deseń ;P Strasznie dużo tych Aqua wszelakich ;P PCB wygląda dobrze, 3018 jedzie do mnie ;P Jak dojedzie i wyślesz mi gerbery czy co tam potrzebne jest aby zrozumiała co do niej się mówi, to możemy zrobić próbne mcpcb DYI :D  ;P

Ps . Ocho cenzura mi zjadła Aqua [dla zmyły tylko w nawiasach] Led

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, VDR napisał:

Ale *** ? Darth Sith LED albo coś w ten deseń ;P Strasznie dużo tych Aqua wszelakich ;P PCB wygląda dobrze, 3018 jedzie do mnie ;P Jak dojedzie i wyślesz mi gerbery czy co tam potrzebne jest aby zrozumiała co do niej się mówi, to możemy zrobić próbne mcpcb DYI :D  ;P

Ps . Ocho cenzura mi zjadła Aqua [dla zmyły tylko w nawiasach] Led

To jest tylko napis na miedzi jakiś od czapy, docelowo jak będzie opis na solder masce będzie inny ;)
Co do gerberów to dawaj znać. Mam nadzieję, że do piątku płytka dojdzie. I w weekend testy ;)
I będziemy cisnąć dalej z tematem bo widzę jakieś zainteresowanie jest :D


Jak by byli chętni to można by było zrobić serie takich płytek pod parę rozmiarów typowych zbiorników np kostka 3x30, reef duo od aqueala czyli 49l ;)
@Słony leszcz taki jeden moduł to by Tobie idealnie pasował ;)

@fannadil też kostka 64l to takie 48W by złe nie było :P
 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sith114 napisał:

@Słony leszcz taki jeden moduł to by Tobie idealnie pasował ;)

Może by i pasował (choć wolałbym jednak na 1W) ale chwilowo stara lampeczka jeszcze daje radę. Pewnie takie mniejsze lampeczki przyzwoicie wykonane i pomyślane znalazły by paru chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Słony leszcz napisał:

Może by i pasował (choć wolałbym jednak na 1W) ale chwilowo stara lampeczka jeszcze daje radę. Pewnie takie mniejsze lampeczki przyzwoicie wykonane i pomyślane znalazły by paru chętnych.

No jak będą chętni na zamawianie płytki to pliki będą udostępnione ;)
 

1 minutę temu, fannadil napisał:

bije się z myślami ta płytka kusi :P

Niedługo zdam relacje jak to świeci ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak z drugiej strony zrobienie lampki na sterowaniu aqma to tak na około +- 500zł, lubię dłubać ogólnie ale mam dylemat czy nie lepiej dołożyć parę tych stówek i kupić coś "firmowego" - ale nie jest to rozważanie na ten temat.

Wykonałeś kawał dobrej roboty, to się chwali śledzę temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja szczerze mówiąc dla oszczędności tego nie robię. Na Aqme trzeba liczyc koło 300 zł + reszta sprzętu potem zrobię jakieś podsumowanie kosztów w temacie o lampie.

 

@Słony leszcz Dokładnie mam takie samo podejście, robię bo lubię.

Jak się uprę to zaraz się jeszcze pod cree machnę płytkę, tylko nie wiem co mi w domu powiedzą jak zacznę "lutować" za pomocą elektrycznej kuchenki turystycznej :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechby to nawet 1k wyszło w sumie, to co za to kupisz w okolicach 150W? Chińczyka jakiegoś? Tam wiadomo, jak ktoś roboczogodziny sobie policzy itd, to na pewno wyjdzie jakaś gruba suma. Ale DIY generalnie jest dla ludzi, którzy lubią taką dłubaninę. Dla mnie samodzielne robienie lampy to wartość dodana, sposób na relaks, a nie "koszt".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem pasty termoprzewodzące i tak żeby nie wydać milionów, a żeby coś tam ciepła przewodziła wybór padł na:
https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-arctic-mx-4-8g-2019-edition-8565444221
Czyli niby 8x lepiej niż te które z reguły są sprzedawane razem z ledami ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety projekt musi zostać wstrzymany...

...do przyszłego tygodnia. Mała obsuwa w firmie produkującej pcb :mellow:

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://shop.aquaillumination.com/products/ai-hydra-fiftytwo-twentysix-80-degree-replacement-lens

kupujesz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2020 o 21:19, sith114 napisał:

Może się znajdzie paru chętnych to będzie można coś pomyśleć przy 10+ cena spadnie fajnie w dół. ;)
 

Znajdzie się  na pewno jeden dodatkowy cheny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fannadil napisał:

Na ten moment bez soczewek, ale kto wie może jakieś wpadną.

8 minut temu, kwazar napisał:

Znajdzie się  na pewno jeden dodatkowy cheny 

Więcej info jak coś będzie w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.