Skocz do zawartości
Maeo

Jebao CP-40 czy Jebao RW/OW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam akwarium 120x50x50, dopiero co startuje więc mam w zasadzie pusty zbiornik (bez korali). Skały mam 25kg i jest ona rozlokowana jak na zdjęciu.

https://zapodaj.net/0474f49594068.jpg.html

https://zapodaj.net/9c566db32e525.jpg.html

Lepiej jest zastosować 2 cyrkulatory RW/OW czy jeden CP-40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej SOW 8-15 x2 / alternatywą są nowe SLW 20 bardzo fajne mam u siebie ok miesiąc.
CP słyszałem że mocno awaryjne po za tym jeden może być mało :) lepiej dwa i ustaw jak pasuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao CP to nieudana podróbka

Z tańszych lepiej wybrać Glamorca GP03 lub 2 x GP02 (mega cicha)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luft napisał:

Jebao CP to nieudana podróbka

Z tańszych lepiej wybrać Glamorca GP03 lub 2 x GP02 (mega cicha)

U mnie CP-50 śmiga już ponad rok i 0 problemów, więc nie wiem czy  taka nieudana ;)

U mnie kręci wodą w 130x50x50 z acroporami i daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gr4b3Q napisał:

U mnie CP-50 śmiga już ponad rok i 0 problemów, więc nie wiem czy  taka nieudana ;)

U mnie kręci wodą w 130x50x50 z acroporami i daje radę.

gratulacje ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gr4b3Q napisał:

U mnie CP-50 śmiga już ponad rok i 0 problemów, więc nie wiem czy  taka nieudana ;)

U mnie kręci wodą w 130x50x50 z acroporami i daje radę.

A jak z hałasem? Śpisz w tym pokoju co masz akwarium ? Kupowałeś w sklepie czy na aliexpres ?

A nie wystarczą 2x SOW4 4000l/h ?

Mam jvp 110 i mają 35-40 dB to bardzo dużo. Dla zobrazowania w sypialni powinno być 25 dB. Zakładając że kompletna cisza w nocy to 20-23 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam taki sam litraż jak ty,z czystym sumieniem polecam hsbao ew -38 super pompa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Maeo napisał:

A jak z hałasem? Śpisz w tym pokoju co masz akwarium ? Kupowałeś w sklepie czy na aliexpres ?

A nie wystarczą 2x SOW4 4000l/h ?

Mam jvp 110 i mają 35-40 dB to bardzo dużo. Dla zobrazowania w sypialni powinno być 25 dB. Zakładając że kompletna cisza w nocy to 20-23 dB

Chodzi cicho, chyba że wejdzie do niego ślimak ;)

U mnie głośno chodzi tylko odpieniacz, Bubble Magus Curve A9, po wyłączeniu cała reszta jest cicha.

Brałem na aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracują 2 cp 40 potrafią być słyszalne jak się zabrudzą lub jak zostaną źle złożone. Ja bym poszedł w jeden cyrkulator typu gyre i jeden klasyczny i moim zdaniem u Ciebie wystarczy CP 25+ np sow8. Pytanie jaki masz układ i jak chcesz umieścić cyrkulatory? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gyre 350 buczą jak opetnane. Jak na złość gdzieś przesiałem rachunek i kiszka..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

U mnie gyre 350 buczą jak opetnane. Jak na złość gdzieś przesiałem rachunek i kiszka..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też zaczęły buczeć. Z ich początkowej, absolutnie fenomenalnej kultury pracy zostało tylko wspomnienie. Przeglądałem sklep i serwis @FREY ale nie ma tam tulejek do  XF - 350. Myślałem powymieniać ale nie da się ich kupić. Zastanawiam się nad reklamacją. "Near silent operation" - główne hasło reklamowe Maxspecta dotyczy tylko silnika. Jak sie ściągnie wirniki i koszyczki to pomp nie slychać. Jak się założy koszyczki to hałas jest świetnie słyszalny i powoli zaczyna przekraczać mój próg tolerancji.

Tak, jak z czystym sumieniem te pompy wcześniej polecałem, tak po kilku miesiącach użytkowania już bym nie był taki skory do ich rekomendowania komukolwiek, mimo że robotę robią świetną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, katani napisał:

U mnie też zaczęły buczeć. Z ich początkowej, absolutnie fenomenalnej kultury pracy zostało tylko wspomnienie. Przeglądałem sklep i serwis @FREY ale nie ma tam tulejek do  XF - 350. Myślałem powymieniać ale nie da się ich kupić. Zastanawiam się nad reklamacją. "Near silent operation" - główne hasło reklamowe Maxspecta dotyczy tylko silnika. Jak sie ściągnie wirniki i koszyczki to pomp nie slychać. Jak się założy koszyczki to hałas jest świetnie słyszalny i powoli zaczyna przekraczać mój próg tolerancji.

Tak, jak z czystym sumieniem te pompy wcześniej polecałem, tak po kilku miesiącach użytkowania już bym nie był taki skory do ich rekomendowania komukolwiek, mimo że robotę robią świetną.

I puszczają syf z magnesów do wody, patrz: panoramiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gr4b3Q napisał:

I puszczają syf z magnesów do wody, patrz: panoramiks

Po 1, to Panoramiks miał 250, po drugie badania nie wykazały, żeby cokolwiek puszczały, patrz Panoramiks.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

U mnie też zaczęły buczeć. Z ich początkowej, absolutnie fenomenalnej kultury pracy zostało tylko wspomnienie. Przeglądałem sklep i serwis @FREY ale nie ma tam tulejek do  XF - 350. Myślałem powymieniać ale nie da się ich kupić. Zastanawiam się nad reklamacją. "Near silent operation" - główne hasło reklamowe Maxspecta dotyczy tylko silnika. Jak sie ściągnie wirniki i koszyczki to pomp nie slychać. Jak się założy koszyczki to hałas jest świetnie słyszalny i powoli zaczyna przekraczać mój próg tolerancji.

Tak, jak z czystym sumieniem te pompy wcześniej polecałem, tak po kilku miesiącach użytkowania już bym nie był taki skory do ich rekomendowania komukolwiek, mimo że robotę robią świetną.

A moje mają niecały rok , czyściłem 2 razy , pracują w trybie 10-70% i są ciche , wiadomo , że jak lecą na 70% to są słyszalne ale nie przeszkadza ten dźwięk.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, katani napisał:

U mnie też zaczęły buczeć. Z ich początkowej, absolutnie fenomenalnej kultury pracy zostało tylko wspomnienie. Przeglądałem sklep i serwis @FREY ale nie ma tam tulejek do  XF - 350. Myślałem powymieniać ale nie da się ich kupić. Zastanawiam się nad reklamacją. "Near silent operation" - główne hasło reklamowe Maxspecta dotyczy tylko silnika. Jak sie ściągnie wirniki i koszyczki to pomp nie slychać. Jak się założy koszyczki to hałas jest świetnie słyszalny i powoli zaczyna przekraczać mój próg tolerancji.

Tak, jak z czystym sumieniem te pompy wcześniej polecałem, tak po kilku miesiącach użytkowania już bym nie był taki skory do ich rekomendowania komukolwiek, mimo że robotę robią świetną.

śmiało pisz, dzwoń na serwis. Sprzęt ma być cichy i już.

Tulejki grafitowe są te same zarówno w serii 100, 200 jak i 300 - dzięki za uwagę - opisy zostaną zedytowane. Wszystkie części do Gyre 300 są na stanie serwisu.

Pytanie tylko czy to kwestia tulejek(jeśli osadził się osad np poprzez podnoszenie PH - można zobaczyć wzrokowo i oczyścić), poluzowania dekli na wirniku pompy (pompa wpadałaby w wibracje), czy też wystarczy ustawić położenie klatek wirowych (można wyjąć z wody falownik i włączyć na 20 sekund by posłuchać, czy pompa wydaje dźwięki mechaniczne - wtedy ustawić położenie klatek przesuwając plastikowe bolce/łączniki klatek wirowych osadzone na ceramicznych osiach). 

Także zachęcam do pytań jak coś się dzieje. Od tego jestem byście byli zadowoleni z użytkowania sprzętu.

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.