Skocz do zawartości
pdz

Balling - komponenty

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak :

pompa - Jebao Doser 3.4 wg. info z Ali oclone , czyli albo coś doliczą albo nie , znajomi mają różne doświadczenia bardzo skrajne z cłem i vatem a odnośnie samej pompy to także odradzano mi ją, podobno Jebao ma tak , że potrafi się zaciąć i wlać wszystko ... prawda to ?

pojemniki - z boku nie mam miejsca,  będzie stał na środkowych ściankach w sumpie , podobnie jak zbiornik na dolewkę , planuję chyba 3 x 1.0 ,  1.5 albo 3.2l z Leroy Merlin , złączę je razem.

np. 1.5 l

https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/akcesoria-kuchenne/pojemniki-na-zywnosc/pojemnik-kuchenny-na-zywnosc-loft-1-5-l-rotho,p464211,l3181.html

dozowanie - u mnie korale także zadowolone poza jedną Tubiporą , jednak rozmawiałem w sklepie i mówili , że z nią jest tak , że trzeba poczekać , jak po tygodniu nic , to przestawić , Dunce muszę po raz kolejny prestawić , Sarco i DUnca się rozrosły , Euphylia także wielka , może zacznę je dzielić tylko też muszę ogarnąć temat

sklepy - nie będę pisał co kto konkretnie mówi ale na pewno są tam osoby bardziej doświadczone ode mnie , chodzi o to , że czasami w tym samym sklepie różne osoby różnie mówią , bo każdy ma inne doświaczenia , np. odradzano mi doktorka, bo komuś padły 2 czy nawet 3 , mi także , dzisiaj wząałem z innego sklepu , zobaczymy , może inna partia , inaczje łowione , może się utrzyma

spotkanie - jak najbardziej , kiedyś proponowałeś spotkanie na piwku ale jakoś temat umarł , jakby co to ja chętnie , może warto go reaktywować


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pdz napisał:

pojemniki

przejdź się do działu ogrodniczego:-)

25 minut temu, pdz napisał:

odradzano mi doktorka, bo komuś padły 2 czy nawet 3 , mi także , dzisiaj wząałem z innego sklepu , zobaczymy , może inna partia , inaczje łowione , może się utrzyma

raczej nie inna partia, hurtownik ten sam pewnie. No ale życzę powodzenia

26 minut temu, pdz napisał:

spotkanie - jak najbardziej

No, no, to mi się podoba:-) Proponowałem, a;e jakoś tak się rozeszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

przejdź się do działu ogrodniczego:-)

Masz jakiś konkretny na myśli ? znalazłem tylko takie , spożywcze , więc raczej nic nie oddają.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież tam w leroju (pewnie na skoroszach bywasz) to wszelkie bańki na wodę są. Jak nie to jeszcze ikea. Choć ten 1.5 L nie wygląda w sumie źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Słony leszcz napisał:

No przecież tam w leroju (pewnie na skoroszach bywasz) to wszelkie bańki na wodę są. Jak nie to jeszcze ikea. Choć ten 1.5 L nie wygląda w sumie źle

Pojade i zobaczę, najbardziej chodzi o to, ze miedzy ściankami jest 20 cm i jedna na tym nie stanie, trzeba kilka połączyć , więc najlepiej aby były proste bez zaokrągleń.

Pisałem do sklepu aby zrobić mini akwa z komorami i pokrywką ale to ponad 4 stówki , gotowe na Ballinga trochę jak dla mnie mają chore ceny.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkła nie kleiłem , tutaj mam gotowe 3 pojemniki , wystarczy je skleić razem.

Jaki klej polecicie do plastiku ? kropelka , dwuskładnikowy , jakiś inny ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sól SBS polecicie ? czy to już wszystko jedno ? Dwa pierwsze roztwory już mam , wersja czysta do analizy.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem dawki i lałem codziennie 3 x 20 ml kH, Ca i SBS.

Gdybym chciał rozdzielić dawki na 2-3 porcje, to kiedy najlepiej je dozować ? Ma to znaczenie ?

Czy nie ma znaczenia i lać 3 x dziennie po 7 ml co 8h z przesunięciem aby nie lać kH i Ca zbyt blisko siebie czasowo ?

To samo pytanie do dodatków , ma znaczenie pora dozowania ? czy po równo 2-3 razy dziennie ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pdz napisał:

Gdybym chciał rozdzielić dawki na 2-3 porcje, to kiedy najlepiej je dozować

Z jakiego powodu chcesz podawać Ballinga tylko w trzech porcjach? Lepiej rozłożyć dawki na najwięcej jak to możliwe - mniejsze wahania. Koralowce najwięcej pochłaniają makro w trakcie świecenia światła. To nie znaczy, że jak jest ciemno to nie pobierają.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

Z jakiego powodu chcesz podawać Ballinga tylko w trzech porcjach? Lepiej rozłożyć dawki na najwięcej jak to możliwe - mniejsze wahania. Koralowce najwięcej pochłaniają makro w trakcie świecenia światła. To nie znaczy, że jak jest ciemno to nie pobierają.

Czyli najlepiej równe dawki jak najczęściej ? Np. zamiast raz jak dotąd ręcznie 20 ml dać nie 3 x 7 ml tylko 7 x po 3 ml  ?

Dodatków także dużo nie mam , bodajże 3 ml dziennie , więc 3 x 1 ml co 8h ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pdz napisał:

Czyli najlepiej równe dawki jak najczęściej

Możesz rozłożyć nawet na 20 dawek po 1 ml. 60-70 procent w trakcie świecenia, bo wtedy najwięcej pobierają koralowce, co pozwoli na minimalizację wahań.

Jeżeli  dziennie lejesz 20 ml Ballinga to zakładam, że jest mała obsada i nie widzę potrzeby żadnych dodatków, szczególnie mikro, które uzupełnisz podmianami.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Możesz rozłożyć nawet na 20 dawek po 1 ml. 60-70 procent w trakcie świecenia, bo wtedy najwięcej pobierają koralowce, co pozwoli na minimalizację wahań.

Jeżeli  dziennie lejesz 20 ml Ballinga to zakładam, że jest mała obsada i nie widzę potrzeby żadnych dodatków, szczególnie mikro, które uzupełnisz podmianami.

Ok, rozbiję to na równe dawki, częściej podczas świecenia, rzadziej w nocy.

Mikro dodaję bo nic mi się nie bujało, nie przyrastało, teraz niektóre aż za bardzo porosły a Sarco kończy podział, nie leję tego dużo, wg. przepisu 3 ml, ja daję 2ml dziennie, są dwa preparaty bodajże K+ i A-, nie pamiętam nazwy ani producenta.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdz napisał:

preparaty bodajże K+ i A

Co to jest? K+ to zakładam, że jakiś potas, a A, nie wiem. Co masz w akwarium, jakie i ile koralowców, że musisz uzupełniać potas i go nie wystarcza z podmian?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, norbi2222 napisał:

Co to jest? K+ to zakładam, że jakiś potas, a A, nie wiem. Co masz w akwarium, jakie i ile koralowców, że musisz uzupełniać potas i go nie wystarcza z podmian?

To nie jest potas, tylko dwa dodatki, takie są symbole na butelkach a każdy z nich ma zestaw pierwiastków, polecono mi to w sklepie, sam zestaw jest w porządku.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pdz napisał:

To nie jest potas, tylko dwa dodatki, takie są symbole na butelkach a każdy z nich ma zestaw pierwiastków, polecono mi to w sklepie, sam zestaw jest w porządku.

Ja tam lubię  wiedzieć co leje do zbiornika...ale jak obserwujesz, że jest lepiej...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słuchaj dalej ten sklep to daleko zajedziesz ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin K+ i A- Elements - 2 butelki


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic mi to nie mówi. Równie dobrze mógłbym to uznać za magię heh poczytaj o ballingu podstawowym i do tego podmiany a jak Ci mało to potas stront jod i lecisz z koksem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pdz napisał:

Tropic Marin K+ i A- Elements

To znaczy, że jest to zestaw mikroelementów. Jeżeli uważasz, że są potrzebne to lej je po zgaszeniu światła, szczególnie ten, w którym jest jod, chyba A.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję Ballinga 3 x 20 ml + te dwa dodatki do Ballinga .

Do tego bakterie co 2 tydzień przy podmianie , wg. instrukcji Aminomix , żarcie dla korali , żarcie dla ryb i chyba to wszystko.

Podmiany regularne.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 20:45, Ejdzej88 napisał:

Zobacz, że jest to artykuł z przed 6 lat :) Metoda dobra, ale masz teraz dostępne za rozsądne pieniądze płyny z mikro. Szczególnie ATI i AF. Zrób ICP, na podstawie opisu co dodajesz do akwa i swoim doświadczeniu stawiam orzechy przeciw kasztanom, że jod masz w okolicy zera ;)

Słony był szybszy :)

Może ktoś poradzi,wiem że to stary wątek ale mnie strasznie zaciekawił.Od miesiąca stosuje balling AF 1+2+3 i nie mogę dojść do ładu z 3 czyli z Mg-to oczywiście SBS.

kh utrzymuje na stałym 8,2.Ca troszkę więcej a Mg to szkoda gadać,5 dawek więcej na pompce niż Kh.Kh-12ml , Mg-17ml.To wszystko podzielone po 1ml na dobę.Prosiłbym

o odpowiedź co nie jest tak i co zrobić.Podobno wszystko powinno podawać się w równych ilościach.W równych dawkach mg spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, ambjaslo napisał:

Prosiłbym

o odpowiedź co nie jest tak i co zrobić

Piotrek, najpierw sprawdź poprawność wykonania testu, tudzież wyniku. Jeżeli okaże się, że jest poprawny co mi się wydaje mało prawdopodobne, bo niby co  ma pobierać ten magnez. W poprzednim i w obecnym akwarium nigdy dodatkowo nie podawałem magnezu, z samych podmian wystarczało i to co leciało z reaktora, a akwarium wypchane acroporami. Lejąc znacznie więcej component 3 przy okazji w nadmiarze lejesz sole mineralne oraz K, B, co może szybko się zemścić. 

Jeżeli jednak okaże się, że wynik testu jest poprawny to wyrównaj dodatkowym magnezem  (np.  MG Plus), do poziomu, który oczekujesz a componenty lej po równo.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.