Skocz do zawartości
pylek00

Niezapominajka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Podczas mojego wyjazdu na urlop akwarium zostało pod opieką koleżanki która miała tylko wyłączyć przyciskiem przedłużacz do którego podpięte są pompki i falownik, nakarmić rybki i po 10-15 minut włączyć przedłużacz z powrotem... Niestety, to było dla niej za dużo, zapomniała włączyć pompki i efektem lawinowym wyginęła cała obsada akwarium :( Żeby na przyszłość nie popełnić takiego błędu myślałem o urządzeniu które po odłączeniu zasilania po pewnym czasie dawało by na przykład sygnał dźwiękowy. Czy jest jakieś gotowe urządzenie które tak działa?


f3a92633d0e0b0393b43814ccf440461u960a834.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup karmnik automatyczny,pompy i falowniki zsynchronizuj (programatorem czasowym)z porą karmienia,a koleżankę  wez ze sobą :) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam masz za ryby, że wymagają wyłączenia cyrkulacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz urządzenie które rozwiąże twój problem

AC 220V Timing Timer Delay Turn OFF Switch Time Relay Module 10A 250V AC/10A 30V DC(0~10Hours) https://www.amazon.co.uk/dp/B075LT4ZWX/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_Ik.kEbP15R8JG


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na szynę DIN kup przekaźnik czasowy PSU-510 i przycisk 230V reset... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam już kamerkę wifi 360 z aliexpress i chyba jeszcze zainwestuje w sonoff. Wszystko będzie pod kontrolą z każdego miejsca na ziemi [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, pylek00 napisał:

 myślałem o urządzeniu które po odłączeniu zasilania po pewnym czasie dawało by na przykład sygnał dźwiękowy.

jest cos lepszego : włącznik z opóźniaczem

robisz "reset"  czyli pstryk - pstryk (wyłącz - załącz od razu) a on odlicza zadany czas do włączenia napięcia

np. tu masz gotowca

http://cosmogate.pl/product_info.php/products_id/419

albo części do samoróbki (płytka z elektroniką) na aledrogo

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczonych falownikach rybki tez sie najedza, wiec po co obciazac kolezanke taka czynnoscia ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.