Skocz do zawartości
inmar

Obciążenie stropu

Rekomendowane odpowiedzi

Głośno jest teraz o studentach,którzy postawili sobie jacuzzi 1000 l w akademiku i specjaliści twierdzą,że zagrażało to zawaleniem stropu.U nas znów uważa się,że akwarium 1000 litrowe to żaden ciężar.Co o tym myśleć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to przesada, bo gdyby ten sam student postawil regal wypchany książkami, po sam sufit nacisk mógłby byc wiekszy [emoji2]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateusz140 napisał:

Mysle ze to przesada, bo gdyby ten sam student postawil regal wypchany książkami, po sam sufit nacisk mógłby byc wiekszy emoji2.png

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Regał stoi pod ściana ten jego szalony pomysł stał na środku pokoju. Akwaria raczej ludzie tez stawiają np przy ścianie nośnej. Dużo czynników do uwzględnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuzzi co innego niż regał czy akwarium, jak masz akwarium 3 metry na 55 cm to stoi blisko ściany, jak postawisz wannę 3 metry na 3 metry to obciąża bardziej powierzchnię dalej od ściany.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taak ale mysle, ze jednak nawet gdyby regal stal na środku i dzielił pokój na pół problemu nikt by nie zauważył

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z obciążeniem stropu to zawsze jest dyskusja trzech schabow podskakujących w radosci po strzelonej bramce zero problemu nikt nie zauważa. Ale akwarium już tak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko jak masz akwarium na środku lub jaccuzi to waży swoje a jak do tego jaccuzi wejdą te 3 schaby lub staną obok akwarium to masz 2x więcej niż same schaby lub samo akwarium

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W blokach, podczas budowy nie raz stawia się na środku pokoju paletę z cegłami. Tysiąc litrów to 1 m3 czyli 1x1x1 m. Poza tym ten model ma pojemność 795 l - wg instrukcji.

Tyle faktów :)

Reszta to onanizm pisarczyka internetowego wrzucającego "dramatycznego newsa"...

Zaś całość mieści się w jednej torbie... nie ma problemów z wniesieniem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko jedną paletę..... Nie raz widziałem że stały 2 czy nawet 4 centralnie w "salonie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że temat tutaj mamy wielokrotnie przerobiony,ale ta ciekawostka mnie zaskoczyła.Chyba nawet w telewizji o tym basenie mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma budowlana w Polsce to 150 kg na metr kwadratowy. Tyle też deweloperzy wpisują do dokumentów jak przekazują mieszkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pseudopisarczyk opisał innych łosiołów, co postawili jaccuzzi. W akademiku często się robiło imprezy, gdzie złaziło się po 20-30 osób do pokoju i nikt sie nie zastanawiał, że możemy spaść piętro niżej.

Swoją drogą winszuję fantazji, żeby jaccuzzi w akademiku postawić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, inmar napisał:

Właśnie twierdzą,obciążenie maksymalne 250kg,m2

4 chłopa po 100kg zmieści sie na 1m2 i bedzie luz to masz 400kg. Tak naprawdę może się pomylili  i 2500kg.m2

przekrój belki drewnianej 15cm/12 ma ok 2ton na mkw, do tego dochodzą płyty, które łączą belki itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy te 250 lub 150 ma przypadać na ten konkretny metr, na którym coś stoi, czy średnio na pomieszczenie/powierzchnie podłogi? 

Bo jeśli pomieszczenie ma 20 metrów, to według normy 250 można nawalić total 5 ton, a przy normie 150 3 tony łącznie.

Gdyby obliczyć na całe mieszkanie powiedzmy 50 metrów, to już mamy do "nawalenia" 12,5t/7,5t 

Ja mam 3 akwaria pod ścianą, do tego nawalilam na podłogę ponad tonę wylewki, kilkaset kg płytek plus klej. Stoi stabilnie. Liczę na to, że nie wpadnę do piwnicy :) W przedwojennej kamienicy na drugim piętrze bym się nie odważyła tyle nawalić, ale mieszkam w bloku z wielkiej płyty, na parterze, w mieszkaniu szczytowym. 

 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nik@ napisał:

Pytanie, czy te 250 lub 150 ma przypadać na ten konkretny metr, na którym coś stoi, czy średnio na pomieszczenie/powierzchnie podłogi? 

Bo jeśli pomieszczenie ma 20 metrów, to według normy 250 można nawalić total 5 ton, a przy normie 150 3 tony łącznie.

Gdyby obliczyć na całe mieszkanie powiedzmy 50 metrów, to już mamy 12,5t/7,5t

pomyłka w belce 15/12cm jest na m bieżący  ok 2 ton. 
 Belki stropowe daje się srednio co 60-80cm.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o tym jak zbudowany jest alademik to ani słowa.

Mieszkam w kamienicy z 1921 roku.   Belki stropowe drewniane- strop ogólnie gruby bo  jescze jakieś deski trzcina i  w ogóle. A w kuchni były piece -kuchnie.- taka z pojemnikiem  na wodę, płytą z fajerkami i innymi gadzetami. .  Podejrzewam,że 1,5 tony jak nic.   Owszem  jest problem z ugięciem stropu/podłogi. wszelkie szafy itp stojące przy ścianach mają  nawet 1 cm różnicy miedzy przodem a tyłem.    

Niestety z  historii architektury i budowlanki  to noga ze mnie. Ale kamienica była budowana  w wysokim standarcie i bardzo nowocześnie. W pokojach było CO,  ( ale już w łazience , WC i kuchni nie)  w kuchni obok solidnej kuchni węglowej była kuchenka gazowa . Ciekawe ile jeszcze kamienica wytrzyma.   Te główne ściany (nośne?) mają  od  1.5 do 2 m. za to działowe to  cegł dziurawka ustawiona najwęższą krawędzią


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nik@ napisał:

Pytanie, czy te 250 lub 150 ma przypadać na ten konkretny metr, na którym coś stoi, czy średnio na pomieszczenie/powierzchnie podłogi?

 1 metr możesz obciążyć 150 kg. Budynki publiczne i inne niż mieszkania mają swoje normy. 

Oczywiście strop wytrzyma i 10 razy tyle, ale może się uginać przez co zaczną pojawiać się rysy itp. Norma jest po to aby temu zapobiegać i nie przekraczać granicznej wartości ugięcia. 

Przy ścianach konstrukcyjnych można postawić zdecydowanie większy ciężar i nic się nie stanie. O pół tonowe akwaria to nie ma nawet co się bać. Jak ktoś stawia spory basen to myślę że powinien pogadać z kimś kto zrobi wyliczenia. 

A tak z ciekawości. Kotwiczył ktoś z Was akwarium w ścianie? Mieszkam w bloku i chciałem moją 500 zamienić na coś większego. Pomyślałem żeby cześć ciężaru przekazać na ścianę szczytową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal pytam, czy chodzi o konkretny metr, na którym coś stoi,  czy o średnie obciążenie podłogi w pomieszczeniu/mieszkaniu. 

Bo to jest różnica, czy postawie 3 tony na 1m kwadratowy, a reszta powierzchni będzie w miarę pusta, czy rozmieszczę ten ciężar w miarę rownomiernie.

Czyli: czy ma to znaczenie, że postawie plytki  basen na całej podłodze, gdzie każdy konkretny metr nie będzie przeciążony albo  ustawie regały z akwariami przy ścianie  do samego sufitu, gdzie przekrocze normę na konkretny metr powierzchni powiedzmy 10cioktotnie,  ale reszta podłogi będzie w miarę pusta, czyli sofa i jakiś stolik kawowy. Nie wiem, jak to jeszcze lepiej opisać. 

Ooo, może tak: czy 1 raz walnąc konkretnie pięścią w twarz to jest to samo,  co 20 razy z liścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Pawel napisał:

 1 metr możesz obciążyć 150 kg. Budynki publiczne i inne niż mieszkania mają swoje normy. 

Oczywiście strop wytrzyma i 10 razy tyle, ale może się uginać przez co zaczną pojawiać się rysy itp. Norma jest po to aby temu zapobiegać i nie przekraczać granicznej wartości ugięcia. 

Przy ścianach konstrukcyjnych można postawić zdecydowanie większy ciężar i nic się nie stanie. O pół tonowe akwaria to nie ma nawet co się bać. Jak ktoś stawia spory basen to myślę że powinien pogadać z kimś kto zrobi wyliczenia. 

A tak z ciekawości. Kotwiczył ktoś z Was akwarium w ścianie? Mieszkam w bloku i chciałem moją 500 zamienić na coś większego. Pomyślałem żeby cześć ciężaru przekazać na ścianę szczytową. 

Kumpel ma 720l zakotwiczona do ściany nośnej właśnie. Bo tak mu zaleciła pani architekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.