Skocz do zawartości
Pablo120288

Kessil a360we vs kessil a360x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do użytkowników lamp kessil jak i osób które widziały je na żywo . Który model waszym zdaniem wygrać? Warto dopłacić do nowszego modelu? Akwarium które ma oświetlać jest zbiornikiem lpsowym.Jesli posiadacie jakieś zdjęcia jak wyglądają wasze akwaria będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić różnica jest bardzo duża 360x ma full spectrum . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć żadnego porównania ich ze sobą. Z tego co wiem a360x z powodzeniem oświetli dno 75x75cm a nie 60x60 jak to jest w przypadku starszego modelu. Kolejny plus a360x. Nikt nie posiada tych lamp? :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem a360x i jak dla mnie trochę przereklamowany. Głośny wentylator. Oprócz kanału niebieskiego który jest bajeczny to biały jest mdły i jak bym nie ustawiał to korale były bez koloru. Te dodatkowe kanały z kolorami to raczej bajer niż rzecz niezbędna. 

U mnie był jeden w akwarium 80x55 i  calosc byla oswietlona ale wisiał ok 35cm nad tafla wody i dawał po oczach. Jednak obszar mocnego światła jest skupiony raczej na szerokości 60-65cm reszta to tylko poswiata 

Niestety u mnie korale pod tą lampą nie chciały rosnąć miałem miękkie I lpsy.

Próbowałem  wielu  ustawień i nic nie pomogło.

Do sps może by była lepsza ze względu na bardzo mocne światło które emituje.

Niestety bliki z czasem robią się męczące ale to moje odczucie.

Nie miałem a360we ale poszukaj o nich na forach amerykańskich, jest tam naprawdę dużo dobrego materiału i akwaria prowadzone od lat na tym właśnie oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz ze bardziej ci doświetli ilość watów jest identyczna . Z tym ze do 360x możesz założyć soczewkę i wtedy masz większe skupienie . Niestety hałas emituje duży ale coś za coś mniejsza lampa to i pewnie dali większe obroty 

jak zależy ci na porządnym doświetleniu dna i barwie i szukasz lampy podobnej do kwssila to polecam ci Lumini asta 120R1 . Można czasami ja dorwać naprawdę tanio ma full spectrum jak 360x i 120w . Naprawdę robi swoje 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) A może jakieś inne alternatywy dla kessila ? Dobrze wiedzieć że jest dosyć głośna gdyż na to zwracam uwagę.Akwarium które ma oswietlić to kostka 70x70x45 z LPSami


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kessila 360we o pol roku i jestem zadowoly, mam mieszana obsade i wszystko rosnie ( wczesniej mialem hqi + t5 ) i jestem zadowolony. Lampa bezglosna kolorki fajne i jest mocna mam je skrecone na 75% bo mi palily korale.Mam 2 sztuki nad akwarium 120x60x60. Przy wysokosci 45cm powiesisz ja ciut wyzej i ladnie ci doswietli caly zbiornik

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70x70 jednym Kessiilem? Bez szans. Będzie miał PAR na poziomie 30-40, to na LPS-y za mało. Realnie by musiał dać 4 Kessile, mocno skręcone.  Do takiego rozmiaru trudno dobrać dobrą lampę, moim zdaniem najlepiej nada się coś typu Triton 145W od PS. 

Edyta. Jest jeszcze Verve od Giessmana, ale nie pamiętam czy on może pokryć powierzchnię o szerokości 70cm.

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam właśnie nowy projekt . Szerokość będę miał podobną 80cm i kupiłem hybrydę Giesemann Stellar I w środku dałem dwa kessile plus po dwa t5 na stronę . Polecam takie rozwiązanie 

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F273804920785

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa giesemann vervve super wygląda i ma sporo więcej watów.posiadał ktoś ja? Rozmawiałem z Konradem z CoralHouse.Napisal ze jeden kessil a360x powinien starczyc taka lpsowa kostke 70×70x45 

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na stronie AI, bo chyba jako jedyni udostępniają porównania PAR.

https://www.aquaillumination.com/lightsciences/par

Subiektywnie Kessile wypadają słabo, więc jest to strasznie droga lampa za tą jakość. Co prawda są fajne baniaki doświetlane Kessilami, więc nie tylko PAR się liczy, ale na pewno jest to lepszy punkt wyjścia niż W/l czy liczenie lumenów ;)

Zobacz jak świeci Kessil, żeby oświetlić powierzchnię 70x70 powiesisz go wysoko i będziesz oświetlał podłogę, a nie akwarium. 

Giesmanna ma mój znajomy, którego już nie ma na forum :) Lampa naprawdę kot. Z tego co pamiętam ma 3 nad zbiornikiem 180x70x70, a przesiadał się bezpośrednio z HQI :)

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.