Skocz do zawartości
Ejdzej88

Atak Cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od tygodnia w natarciu jest u mnie cyjano. Prawdopodobnie w czasie przerwy Świątecznej padł mi w zbiorniku brzydal, zginął w kominie. Znalazłem go nie dawno szukając przyczyn pojawienia się glonów w zbiorniku i gwałtownego wzrostu NO3. Póki co reszta obsady ma się dobrze, cyjano rozrastało się na razie na skale, to co mogłem przedmuchiwałem, w weekend weszło na piasek i zrobiło sobie sporą kolonię. Od 3 tygodni podaję więcej bakterii, na zmianę BioDigest, SpecialBland i Equo oraz przedmuchuję skałę i ograniczyłem jod. Niestety zaczynam myśleć o chemii, której unikam jak ognia. Zaraz lecę na narty i zbiornik będzie przez 8 dni pod opieką osoby, która da radę wrzucić tylko mrożonki.

Idzie jakoś oszacować kiedy przegrywamy z cyjano i trzeba podać chemię? Na skałach już się nie rozwija, punkt kumulacji gdzie dziadostwa było najwięcej już minął. Tylko teraz wlazło jeszcze na piach i nie wiem jak się to rozwinie :( Korale raczej nie obrywają poza jedną Acaną, którą przygarnąłem od znajomego i ona regeneruje się powoli u mnie w baniaku, wziąłem trupa, który powoli odżywa i wchodzi na jedną Seriatoporę zawsze w tym samym miejscu, regularnie wydmuchuję i szkód większych nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2020 o 13:40, Ejdzej88 napisał:

od tygodnia w natarciu jest u mnie cyjano.

Daj fotkę tego cyjano...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hostingi mnie pokonały :)

Tyle zebrało się po 4 dniach nieprzedmuchiwania skały. 

cyjano1.jpg

cyjano3.jpg

cyjano4.jpg

A tak wyglądało ICP z wodą z 30.12.2019, od tamtej pory zbiornik zaliczył mocny wzrost NO3.

Results_2020_01_16_15816 (2).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano niby nie wchodzi na nowe tereny, ale utrzymuje się stale w tych samych miejscach. NO3 wróciło na swój normalny poziom poniżej 2 salifert i PO4 Hanka, jeszcze wskazuje 0. Miejscami zostały resztki glonów. Z doświadczenia wychodzi mi, że przy minimalnej ilości glonów Hanka zaniża wynik. Robiłem przerwy w odsysaniu tego dziadostwa, ewidentnie kożuch robi się coraz grubszy, uznałem że niestety podam Chemiclean, kurację zrobię we wtorek, bo w piątek uciekam na narty i nie chcę mieć po powrocie niespodzianki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2020 o 23:17, Ejdzej88 napisał:

Cyjano niby nie wchodzi na nowe tereny, ale utrzymuje się stale w tych samych miejscach.

A u mnie zaczęło się na piasku a skończyło na wszystkim włączając falownik i inne... jedno wielkie bagno. Zastosowałem Probact od Equo po poleceniu przez pana z Erybki i jak na razie widać pozytywne efekty, gluty z cyjano zaczynaja powoli doczepiać się ze skał.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.