Skocz do zawartości
kkrrystian

Moja Pierwsza Solniczka 64l (40x40x40) z sumpem 30l (30x30x35)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kkrrystian napisał:

Komin mam na bocznej ścianie,

Przy kostce to ciężko powiedzieć która to boczna ścianka :D,ale na pierwszych zdjęciach widać że i tak przylega do ściany więc i tak widać by tych dziur nie było,a po drugie w razie gdyby ci na jakimś kolanku po środku przeciekało przy pełnym akwarium, to musisz całą szafkę przesuwać aby się tam dostać.Dla mnie zupełnie nie praktyczne,ale każdy robi jak lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szafce mniej więcej już po ogarniane :)  Tylko muszę jakąś półeczkę zrobić na sump aby położyć na niej banieczkę 5l z wodą na dolewkę. Myślałem o jakiejś deseczce aby robiła za półkę. Oraz mam do was pare pytań
1. Muszę kupić testy, tak myślałem nad Salifert - NO3 PO4 KH Ca i Mg,
    NO2 nie chce kupować bo użyje parę razy i koniec.
2. Czy taki płyn do kalibracji refraktometru będzie ok? 
https://www.coralhouse.pl/salifert-refracto-check-10ml~p33463
3. Kiedyś z kimś pisałem na temat robienia skarpety filtracyjnej, czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć ?
4. Możecie polecić jakiś dobry czyścik do akwarium ? To jest małe akwarium, więc jakiś nie duży :)
5. Aby zrobić pokrywę  do akwarium to spienione PCV 3mm wystarczy? czy lepiej 5mm ? a to ma być poprostu boki a daszek będzię z siatki aby życie nie wyszło :)

IMG_20200209_184254.jpg

IMG_20200209_184540.jpg

Edytowane przez kkrrystian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam czyscik od tunze magnet nano nie miałem nigdy lepszego.

Pokrywa masz na myśli korone? 5mm na pewno bedzie sztywniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2020 o 20:07, kkrrystian napisał:

5. Aby zrobić pokrywę  do akwarium to spienione PCV 3mm wystarczy? czy lepiej 5mm ? a to ma być poprostu boki a daszek będzię z siatki aby życie nie wyszło :)

Szafkę masz w połysku to może lepszym pomysłem będzie korona z pleksi lub jeszcze lepiej z białego lacobel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fannadil napisał:

Polecam czyscik od tunze magnet nano nie miałem nigdy lepszego.

Pokrywa masz na myśli korone? 5mm na pewno bedzie sztywniejsze.

Czyścik dokładnie taki zamówiłem ;)

Tak chodzi mi o koronę, będę robił z 3mm ale będzie jeszcze wzmocnienie od środka z węższego paska;)

 

A co do połysku to myślałem czy niebo kleić potem folia błyszcząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o zrobieniu korony z dibondu. Ładnie wygląda i będzie jeszcze sztywniejsze

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  skończyłem koronę do swojego akwarium :) myślę jeszcze czy nie wkleić siatki w tą pokrywę górną, ona jest ściągana :) Muszę też wyciąć dziurkę na wylot loc-line ale czekam aż dojdzie do mnie :)Filtr rodi też uruchomiony jutro zalewam wodą rodi skałę aby się wymoczyła :) i na przyszły piątek chcę zalewać akwarium, jeśli znajdę wodę od kogoś :)

IMG_20200213_161926.jpg

IMG_20200213_162252.jpg

IMG_20200213_161932.jpg

IMG_20200213_154528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superrr. Też taką chcę :-)

PCV zamawiałeś na wymiar? Czy sam ciąłeś ? Ile  to razem kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij większy otwór, widać że lampa świeci po pcv i możesz dać siatke, ale przy tej wysokości korony chyba nie powinno być klopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Konrad_Wwa napisał:

Wytnij większy otwór, widać że lampa świeci po pcv i możesz dać siatke, ale przy tej wysokości korony chyba nie powinno być klopotu

Korona wystaje ogólnie wysoka jest na 13cm ale wystaje poza akwarium 10cm. Myślałem obniżyć delikatnie lampę. Będzie wtedy około 15-20 cm nad tafla wody;) będzie dobrze? 

A co do siatki to właśnie się zastanawiam czy wklejać czy nie. Bo akwarium to 40x40x40 a otwór ma 24x24

8 godzin temu, Arek77 napisał:

Superrr. Też taką chcę :-)

PCV zamawiałeś na wymiar? Czy sam ciąłeś ? Ile  to razem kosztowało?

 

Sam wycinałem, kupiłem na allegro 2 arkusze spienionego pcv 50x50cm grube 3mm. Kleiłem klejem cyjano akrylowym;) tapeciaka w domu miałem;) a koszt ogólnie to około 30 zł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wystartowałem:) akwarium zalane w całości żywa wodą:) w sumpie 2l siporax 25mm, 1l Siporax 15mm, 1,2l Life Bio Fil, oraz parę kawałków żywej skaly:)  I mam do was pytanie:) na początku leje Stability, nie dawałem dawki startowej całej tylko połowę, i nie wiem jak dalej dozować bo piszę że pierwszy tydzień codziennie. A potem raz na miesiąc lub przy podmianach. Podpowiecie mi jak dawać te bakteriee? Bo nie chce przesadzićf

IMG_20200223_173421_compress46.jpg

IMG_20200223_165510_compress68.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ułożona skała,szczególnie te tajemnicze groty ;) 

Ile masz piasku, tzn jak gruba warstwa? Zaleca się 1-2 cm a nadmiar lepiej odessać na starcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest, tylko cyrkulator i wylot przemieszuje:) muszę znaleźć odpowiednie ustawienie aby nie mieliło tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Posiadam Pompę obiegową Jebao DCP-2500 jest cicha, ale nie odpowiada mi jej praca, tzn jak by miała za duże opory w pracy i raz chodzi normalnie a raz zwalnia swoją pracę i woda w komorze rośnie i potem znowy normalnie pracuje. Czytałem że to dość częsty problem przy tych pompach i myślę nad wymianą, znalazłem 2 sztuki

https://erybka.pl/product-pol-20395-Blau-reef-motion-2-3-KDC.html
oraz
https://erybka.pl/product-pol-18690-Aqua-Medic-DC-Runner-2-2.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Co myślicie o tym ? Warto którąś z tych ? Chciał bym coś kupić z wydajnością 2000-3000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 09:42, kkrrystian napisał:

na początku leje Stability, nie dawałem dawki startowej całej tylko połowę,

A dlaczego połowę? W morskim to się zazwyczaj daje podwójną dawkę.

Ja u siebie na 30l leję co tydzień 1,5 ml Stability, 2 ml Special Blend, 1,2 ml Microbacter 7 i dwa razy dziennie pożywkę.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was;) w sumpie zaszły małe poprawki;) wymienilem pompę na Aqua Medic DC Runner 2.2 ;) pompa jest cichsza i od razu zero problemów z ustawieniem poziomów wody;) oraz zmieniłem miejsce umieszczenia waty;) zamiast w przegrodzie zrobiłem koszyczek przed mediami filtracyjnymi;) Jedyne co mnie martwi to nie widzę oznak dojrzewania;( Akwarium było zalewane w sobotę, czyli dziś 5 dzien

IMG_20200227_165921_compress42.jpg

IMG_20200227_164249_compress31.jpg

IMG_20200227_164240_compress22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze oznaki dojrzewania pojawiły się ok 3 tyg. po wlaniu wody z działającego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :) Akwarium dojrzewa :) Akwarium było zalane 22.02  Dziś wykonałem testy NO3 - 25 i PO4 - 0, oraz test na NO2 ale nie traktuję go poważnie bo został on mi jeszcze z akwarium słodkowodnego i jest już przeterminowany, wykonałem go po prostu tak z nudów ale wynik był NO2- ok.10. Miałem w sumpie kawałki żywej skały i na jednej było coś co nie wiem czym jest i przełożyłem to do akwarium. Parę końcówek świeci na żółto-zielono a parę zmieniło kolor na czarny jak by obumarło. W akwarium są okrzemki, na skale, na szybach i pojawiają się na piasku  prawej strony tam gdzie jest mniejszy prąd wody. Bakterie leję co tydzień i dałem 2x po pół kostki mrożonki od czasu zalania akwarium. Zasolenie mam około 1.023, będę chciał je podnieść na 1.025 i temperaturę wskazuje mi ok. 25,8-26,1.

IMG_20200310_025627.jpg

IMG_20200312_105538.jpg

IMG_20200314_180529.jpg

IMG_20200311_154104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To coś to zoanthusy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.