Skocz do zawartości
Heweliusz

Pierwsze ICP po dwóch latach od startu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Dostałem wyniki testów, zwracam się z prośbą o interpretację 

Jod przewalony, to wiem, dozuje, ale Al i Sn?

NO3 to oni nie mierzą??

Screenshot_2020-01-27-21-01-39-62.png

Edytowane przez Heweliusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 nie mierzą, bo nie tak działa ICP. Dostajesz informację ile jest danego pierwiastka w próbce, a nie jaka jest ilość danego związku. Np. PO4 też nie mierzą, mierzą czysty fosfor i przeliczają jego ilość na PO4. Tu sprawa jest prostsza, bo w baniaku prawie cały fosfor to PO4, z azotem będzie inaczej, bo możesz mieć NO3, NO2 i N2 :) Czy jeszcze NO występuje w wodzie morskiej, tego nie wiem. Alu może pochodzić z różnych adsorberów, ale jest raczej nie groźne. Cyna, może jakiś kabel miał kontakt z wodą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati z tego co wiem w standardowym Icp mierzy lub też przelicza NO3, do tego też daje P i przeliczone z niego PO4. Jak dla mnie fajna sprawa. Również w secie testowym jest probówka na RODI tylko trzeba ją przed wysyłką oznaczyć i podpisać wg informacji na ich stronie.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, miśku napisał:

Ati z tego co wiem w standardowym Icp mierzy lub też przelicza NO3

Mierzą, ale jest to nie wiarygodne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mierzą, ale jest to nie wiarygodne. 
U mnie NO3 wyszło identycznie jak w salifetr, nawet lekko większe - 12
Fosfor zbadali mi pięknie i dzięki nim uniknałem poważniejszych skutków jego niedoboru (zerowe wartości P i dosyć wysokie NO3). Mała hanna o wąskim zakresie zresztą też pokazała podobnie.
Zresztą skoro mierzą to musi być w jakimś stopniu wiarygodne i fajnie że w tej cenie to robią. [emoji6]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie większe no3 niż jest normalnie.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pisze @elespero z ICP ATI uzyskasz zawyżony wynik NO3 i według mnie im więcej ceramiki filtracyjnej w sumpie tym rozjazd będzie większy. Ten wynik dla osób utrzymujących NO3 w niskich wartościach jest po prostu zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda, generalnie tragedii nie ma, problem mam teraz bo niektóre zoasy rosną ładnie, a nie które słabo, albo pozamykane, sam nie wiem czy miejsce im nie odpowiada czy coś innego, no i ta euphyllia w górnym prawym rogu leci na pysk, jest tam 6 główek tzn 2 x po 3 i właśnie już dwie się rozpuściły, trzecia zaczyna też się rozpuszczać, większych zmian, skoków parametrów nie zanotowałem, jedynie to walka z po4 bo było dłuższy czas 0

IMG_20191026_192026_Easy-Resize_com.thumb.jpg.c2c4c863e13754a64724fe44665f2f7c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zerowe P też zaczęło wykańczac koralowce. Najpierw fochnely się lps I przykurczyly sps. Po 3,4 dniach sps mimo że lekko polipowały to traciły tkankę od spodu - 1-2.5cm dziennie. Euphylie też podkurczaly tkankę w stronę głowy.
Wszystko to przez tygodniowy wyjazd i z zignorowanie niskiego P przy stosunkowo małych dawkach wodeczki. Pomogło nieplukanie mrożonek i duże dawki aminokwasów od kz. Gdy przyszła hanna hi736 pomiar ukazał 2 (przy +/-5). Zacząłem lać Ati Nutrion P, poprawa nastąpiła po 2-3dniach, przy czym po rozmowie z serwisem Ati lałem x2 zalecanej przez ich kalkulator dawki. Zanim P wyraźnie wzrosło tj. powyżej błędu pomiarowego wzrosło, minęły 3tyg. Wszystko przetrwało, korale oblały podwiniete sukienki.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.