Skocz do zawartości
Signarus

E-rybka vs Przemek Gdzie zamówić baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilkuletniej przerwie wracam ze solanką :)

Planuję zamuwić szkło o wymiarach 140x70x60 z szyby 12mm OW tylko właśnie pytanie gdzie?

U Przemka jak i w erybce cena podobna.

Macie jakieś zdjęcia baniakow z szybą >10mm w OW lub do kogo mogę się wprosić na kawkę i zobaczyć takie szkło od któregoś z tych dostawców?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Signarus napisał:

Witam,

Po kilkuletniej przerwie wracam ze solanką :)

Planuję zamuwić szkło o wymiarach 140x70x60 z szyby 12mm OW tylko właśnie pytanie gdzie?

U Przemka jak i w erybce cena podobna.

Macie jakieś zdjęcia baniakow z szybą >10mm w OW lub do kogo mogę się wprosić na kawkę i zobaczyć takie szkło od któregoś z tych dostawców?

ja robiłem w erybce 140.70/55h przód i lewy bok opti na 10mm z wzmocnieniami silikon transparentny. Wykonanie na 5 z plusem,  jedynie mi uszkodzili sumpa podczas transportu bo za mocno spięli pasami, jednak reklamacja bezproblemowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w Szczecinie.
Jakość pierwsza klasa, tu nie mogę narzekać. Akwarium, szafka i korona bardzo ładnie i estetycznie wykonane.
Przy składaniu zamówienia, kontakt pierwsza klasa, miło, szybko sympatycznie.
To tyle z tych dobrych rzeczy.
Teraz te złe...
Akwarium przyjechało 2 miesiące po terminie... Oczywiście nie można było anulować zamówienia bo "szyby już pocięte" i w takim wypadku zaliczka przepada..
Pani która odbiera tam telefony bardzo nie miła i arogancka jak człowiek się pyta o swoje zamówienie..
Później przestali nawet telefon odbierać..
Kontakt przez e-mail żałosny, minimum tydzień na odpowiedź i ściema ze w następnym tygodniu akwarium wyjedzie..
Dał by od razu znać że akwarium będzie za 2 miesiące bo ma opóźnienia itp, zwykle sory i nie było by problemu.
Ale lepiej ściemniać.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, elespero napisał:

Ja zamawiałem w Szczecinie.
Jakość pierwsza klasa, tu nie mogę narzekać. Akwarium, szafka i korona bardzo ładnie i estetycznie wykonane.
Przy składaniu zamówienia, kontakt pierwsza klasa, miło, szybko sympatycznie.
To tyle z tych dobrych rzeczy.
Teraz te złe...
Akwarium przyjechało 2 miesiące po terminie... Oczywiście nie można było anulować zamówienia bo "szyby już pocięte" i w takim wypadku zaliczka przepada..
Pani która odbiera tam telefony bardzo nie miła i arogancka jak człowiek się pyta o swoje zamówienie..
Później przestali nawet telefon odbierać..
Kontakt przez e-mail żałosny, minimum tydzień na odpowiedź i ściema ze w następnym tygodniu akwarium wyjedzie..
Dał by od razu znać że akwarium będzie za 2 miesiące bo ma opóźnienia itp, zwykle sory i nie było by problemu.
Ale lepiej ściemniać.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi o czas wykonania to wartość drugorzędna, bo dopiero za jakies 2-2,5mc wylewam żywicę na podłogę (zależy od pogody).

W erybce miałem poprzednie akwarium wykonane było b.dobrze poza w topą w postaci przesunięcia otworów w kominie, ale sami mi to powiedzieli i zaproponowali nowe lub te w obniżonej cenie.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o czas wykonania to wartość drugorzędna, bo dopiero za jakies 2-2,5mc wylewam żywicę na podłogę (zależy od pogody).
W erybce miałem poprzednie akwarium wykonane było b.dobrze poza w topą w postaci przesunięcia otworów w kominie, ale sami mi to powiedzieli i zaproponowali nowe lub te w obniżonej cenie.
Ale jak zamawiasz no w listopadzie i mówi ci gość że początkiem stycznia dostaniesz akwarium. A dostajesz je 20 któregoś lutego, to jest kpina...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, elespero napisał:

Ale jak zamawiasz no w listopadzie i mówi ci gość że początkiem stycznia dostaniesz akwarium. A dostajesz je 20 któregoś lutego, to jest kpina...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

w erybce przez majówke miałem obsów 1 tydzień chyba ok miesiaca czekałem. Kontakt ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w e rybce 160x70x55 zrobione 1 wsza klasa razem ze stelarzem  obudowa i korona .Termin wykonania  3 tygodnie przed czasem .:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Jak liczysz na jakość i możesz sobie pozwolić na kilkutygodniowe czekanie i obsuwę to zamów w Szczecinie. Nigdzie nie widziałem lepiej sklejonych i wykończonych szklanych baniaków. O e-rybce nie raz prawili że robota spartaczona. Ja bym nie ryzykował i poczekał. Mam 125x45x65 Opti od PW i jestem mega zadowolony, choć opóźnienia było z 6 tyg. Pozdr., tomko.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, ja ma spory zbiornik od erybki i też jest sklejony idealnie, to mój drugi od nich,nawet na czas był. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomko napisał:

O e-rybce nie raz prawili że robota spartaczona. Ja bym nie ryzykował i poczekał. 

Ech uwielbiam komentarze negatywne osób które nigdy nie miały styczności z daną firma...

 

Aktualnie kleje drugi zbiornik w erybce. Pierwszy robota perfekt. Ze swojej strony mogę polecić. 

Edytowane przez P@vlik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Ale jak zamawiasz no w listopadzie i mówi ci gość że początkiem stycznia dostaniesz akwarium. A dostajesz je 20 któregoś lutego, to jest kpina...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Szczęściarz z Ciebie, u mnie było sporo dłużej, ale zbiornik wykonany super.

Co do kontaktu nie narzekam zawsze Przemek odbierał lub oddzwaniał.

Zbiorniki z Józefowa widziałem różne, były super zrobione ale i były kiepskie (spoiny grube).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był jakoś przywiązany do Szczecina ale nie spotkałem na tym forum posta, gdzie narzekali by na jakość u PW. Że tam długo ta fakt. E-rybce wpadki się zdarzały. Jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić i odszczekam co napisałem. Jestem daleki od uprawiania kryptoreklamy.  Opinia jak najbardziej subiektywna. Pozdr, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomko napisał:

Nie żebym był jakoś przywiązany do Szczecina ale nie spotkałem na tym forum posta, gdzie narzekali by na jakość u PW. Że tam długo ta fakt. E-rybce wpadki się zdarzały. Jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić i odszczekam co napisałem. Jestem daleki od uprawiania kryptoreklamy.  Opinia jak najbardziej subiektywna. Pozdr, tomko

Słabo śledzisz forum ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, inmar napisał:

Mi się zdarzyło.

@Inmar a co miałeś nie tak ?

zamawiałeś u Przemka ?


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbornik ze Szczecina i dwa z erybki. Jakość porównywalna. W erybce było ciut szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że Przemek się na mnie nie obrazi,ale mia u mnie wpadkę z Malawi 800l.Już nie będę pisał o terminach bo to każdy wie,ale zamówiłem czarny laminat na tył i na  środku szyby miałem zalaminowany biały paproch.Zobaczyłem go dopiero po zalaniu baniaka,potem odpowiednio ustawiłem skały i z przodu go nie widziałem,ale drzazga w oku została.Były też różnicę spasowania góry z dołem,jakież 3mm.Jak zakładałem teraz akwarium to jednak brałem pod uwagę Przemka,ale zamówiłem z E-rybki z powodu aluminiowego stelaża i bliskości do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarus musisz zatem rzucić monetą ;) Bo ten wątek nie pomoże!


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomko napisał:

Signarus musisz zatem rzucić monetą ;) Bo ten wątek nie pomoże!

Chyba tak;)

co prawda miałem już akwarium od z erybki i byłem zadowolony ale to było kupowane 8 lat temu. Dlatego chciałbym od obu wykonawców zobaczyć na żywo i wtedy zdecydować 


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo Przemka wycena wyszła 50zl więcej, ale z dostawa do domu w erybce muszę jechać po nie 


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko od Przemka . Świeżo dostałem  zestaw 1000 litrów . Wykonanie rewelacja , jakby maszyna kleiła nie ludzie , wszystko spasowane co do milimetra , szczerze jeszcze nie dowierzam że tak fajnie wyszło . Czas , czas i trzeba duuużo cierpliwości :) zamówione pod koniec września , odebrane wczoraj :) . Wiadomo jesteśmy tylko ludźmi  i żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym więc o fachowców trudno , stąd pewnie obsuwy . Przemek dobry człowiek każdemu obieca :) no i tak to później wygląda . Poprzednią jeszcze działającą 500l miałem od AQUAEL no teraz już 5 lat ma , żadnych problemów , zbiornik bardzo ładnie zrobiony , ale przy robocie Przemka wypada blado , po prostu widać było ot takie milimetrowe niespasowania , tu szczelina wąska , tam troszkę szersza , w sumie po zalaniu przestało to przeszkadzać , ale od Przemka już przed zalaniem jest ideał . Erybki zbiorników nie znam więc się nie wypowiadam , zresztą po tej robocie przy następnej zmianie na pewno nie będę szukał lepszej opcji bo jej po prostu nie ma . Przemek na zbiorniki daje 60 mscy gwarancji .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę Mycioka. Też zastanawaim się nad zakupem większego zbiornika. Jak rozglądałem się po internetach, szukając opinii to trafiłem własnie na Mycioka. Ciekaw jestem Waszego zdania, jak wypada porównaine z erybką i PW.  Do tej pory, słodkie i pierwsze słone,  kupowałem lokalnie w Rzeszowie w Akwaresie.
Przepraszam, że w Twoim temacie  Signarus, ale pomyślałem, że nie ma sensu otwierać nowego, bo generalnie dyskusja dotyczy zakupu nowego szkła o najwyższej jakości;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie w Erybce bez zarzutu (150 x 60 x 50). Sump u Mycioka - obsuwa terminowa i w jednym miejscu rozgnieciony nadmiar silikonu na łączeniu, w miejscu gdzie nie można go usunąć. Ale to sump, więc bez znaczenia.

Jestem z okolic Pszczyny, możesz podjechać i rzucić okiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium od mycioka, czarny silikon, sklejone bez zarzutu, kontakt ok od wyceny po dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.