Skocz do zawartości
Signarus

E-rybka vs Przemek Gdzie zamówić baniak

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zbiornik już zamówiony. Gdyby jednak nie, to dorzucę swoją opinię. W czwartek odebrałem z eRybki zbiornik.

Po uzgodnieniu ostatnich szczegółów czekałem miesiąc. Kontakt dobry. Zbiornik 300 litrów jak dla mnie wykonanie bajka. Nie jestem expertem, wcześniej miałem z morskich tylko 100 litrowego gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2020 o 11:28, Konrad_Wwa napisał:

Mam akwarium od mycioka, czarny silikon, sklejone bez zarzutu, kontakt ok od wyceny po dostawę.

Ja też mam od mycioka, tylko że mały 50x50x50cm. Na tylnej ścianie jest przesuniecie w klejeniu względem ścian bocznych o 2-3mm. Czuć pod dotykiem i widać wyraźnie błąd w klejeniu. Na szczęście jest to tył akwarium. Klejone z szyby 8mm na silikonie bezbarwnym. Jakość wykonania oceniam na 3+ w skali 10-cio stopniowej. Drugi zbiornik jest klejony metodą chałupniczą o wymiarach 80x60x50cm ze szkła 10mm przez kolegę silikonem bezbarwnym i oceniam na 9 pkt. Jedyny mankament jaki tu się wydarzył to minimalne uszczerbienie pod wykrój na grzebień w części dolnej w miejscu klejenia grzebienia czego nie będzie widać. I tylko dlatego odjąłem punkt, bo reszta roboty jest wykonana perfekcyjnie. Ja osobiście nie polecam mycioka z powyższego powodu, ale być może tylko ja miałem tego pecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek. Tylko.

Jakość - co by nie mówić, widuję zbiorniki z rybki dystrybuowane przez lokalny sklep, widuję i zamawiane - to jest wysokiej klasy masówka - ze wszystkimi wadami jej (drobne niedoróbki - jakiś silikon z bąblami czy różna grubość spoin, jakieś drobne nieścisłości z wymiarami)

U Przemka jest to ręczna precyzyjna robota. A nawet jak wyjdzie jakiś fail, bo to się zdarza każdemu, "serwis" czy reklamacje są uwzględniane błyskawicznie i bez gadania - na zasadzie "klient ma zawsze rację", no chyba że wina jest ewidentnie po stronie klienta. No ale jakość kosztuje i nie można jej poganiać - a terminy realizacji świadczą o powodzeniu firmy i jej renomie, oraz staranności wkładanej w zbiornik.

Konkludując, jest to wybór pomiędzy ceną i szybkością a bezkompromisową jakością.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dale napisał:

Przemek. Tylko.

Jakość - co by nie mówić, widuję zbiorniki z rybki dystrybuowane przez lokalny sklep, widuję i zamawiane - to jest wysokiej klasy masówka - ze wszystkimi wadami jej (drobne niedoróbki - jakiś silikon z bąblami czy różna grubość spoin, jakieś drobne nieścisłości z wymiarami)

U Przemka jest to ręczna precyzyjna robota. A nawet jak wyjdzie jakiś fail, bo to się zdarza każdemu, "serwis" czy reklamacje są uwzględniane błyskawicznie i bez gadania - na zasadzie "klient ma zawsze rację", no chyba że wina jest ewidentnie po stronie klienta. No ale jakość kosztuje i nie można jej poganiać - a terminy realizacji świadczą o powodzeniu firmy i jej renomie, oraz staranności wkładanej w zbiornik.

Konkludując, jest to wybór pomiędzy ceną i szybkością a bezkompromisową jakością.

To skoro w E-Rybce jest masówka a u Przemka ręczna , mozolna robota , to ja jestem w stanie zrozumieć , że w Erybce wychodzi bubel a dlaczego u Przemka ? przecież robi to ręcznie i widzi, że coś mu nie poszło i dlaczego od razu tego nie poprawi ? Czy z rozmysłem wydaje klientowi i myśli "może nie zauważy" ?

 


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdz napisał:

To skoro w E-Rybce jest masówka a u Przemka ręczna , mozolna robota , to ja jestem w stanie zrozumieć , że w Erybce wychodzi bubel a dlaczego u Przemka ? przecież robi to ręcznie i widzi, że coś mu nie poszło i dlaczego od razu tego nie poprawi ? Czy z rozmysłem wydaje klientowi i myśli "może nie zauważy" ?

Czytałeś ze zrozumieniem? Czy po prostu filozofujesz? Bo nie bardzo rozumiem co chcesz napisać.

52 minuty temu, dale napisał:

A nawet jak wyjdzie jakiś fail, bo to się zdarza każdemu,

Czy to jest stwierdzenie że wychodzą buble? Nie to jest informacja że coś się może zdarzyć, a może - bo jesteśmy ludźmi. Ważne że jeśli już się zdarzy, jaka jest postawa.

 

Zasadniczo jestem gadżeciarzem i estetą. Widziałęm przez ostatnie 10 czy 20 lat wiele akwariów - zarówno od lokalnych szklarzy, jak i z rybki czy mycioka. Akwaria Przemka znam od początku, od kiedy klei. Opinię wyrobiłem sobie na podstawie własnych obserwacji i sytuacji które znam bezpośrednio - "byłem i widziałem", a nie gdzieś przeczytałem, czy "kolega z forum napisał".  Widziałem i zamówienia i byłęm przy rozmowach telefonicznych i widziałem co przychodziło. Dlatego nie waham się pisać tego co powyżej. Ale to jest oczywiście moje zdanie i moja opinia, każdy winien wyrobić sobie własną.

Nie zamierzam dyskutować czy się sprzeczać. Pozwolę sobie skończyć :)

ps. ja wiem że przy zakupie "cena czyni cuda" ale na mnie one nie działają :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dale napisał:

Czytałeś ze zrozumieniem? Czy po prostu filozofujesz? Bo nie bardzo rozumiem co chcesz napisać.

Czy to jest stwierdzenie że wychodzą buble? Nie to jest informacja że coś się może zdarzyć, a może - bo jesteśmy ludźmi. Ważne że jeśli już się zdarzy, jaka jest postawa.

 

Czytam ze zrozumieniem i piszesz wyraźnie, że Przemek także ma reklamacje, więc ja się pytam skąd one są , skoro robi coś ręcznie i widzi , że wyszedł mu bubel ? Nie powinien tego od razu poprawić ?

Co do filozofii , możesz mi odpowiedzieć na powyższe pytanie ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko Przemek. Miałam 360 litrów z erybki, teraz 750 od Przemka. Zbiornik od Przemka ma rowniutkie spoiny, żadnych bąbelków powietrza, idealnie sfazowane krawędzie (wszystkie, nawet wewnątrz akwarium), a silikon wewnatrz nie ma "zakładek" czy wałka, jest położony pomiędzy plaskimi klejonymi krawędziam, fazy nie są pokryte klejem ani na zewnątrz, ani wewnątrz zbiornika, dzięki czemu nie wpycham sobie brudu pod silikon czyscikiem. W 360 niestety miałam z tym problem, bo jak brud wlezie pod zakładkę (transparentnego) silikonu, to już nie doczyscisz. W erybce były i bąbelki powietrza w spoinach (wysokość akwariów taka sama i w obydwu transparentny silikon) i nierówna grubość silikonu, fazowanie niby ok, ale u Przemka bardziej mi się podoba, bo jest mniej szkła ścięte, faza jest wąska i dla mnie optycznie wygląda to ładniej. 

Czas oczekiwania u Przemka zależy od okolicznosci, bywają obsuwy. U mnie było odwrotnie, zamówiłam zbiornik, ale miałam remont, więc to na moją decyzję czekał Przemek, kiedy może zacząć kleić i budować stelaż i szafkę. W międzyczasie kilka razy coś zmieniałam w projekcie odnośnie wymiarów  stelaża i rodzaju plyty, z jakiej ma być obudowa, koloru tła. Wszystkie moje kaprysy zostały uwzględnione, kontakt z Przemkiem bezvproblemu. Jesli nie mógł odebrać w danej chwili, to oddzwanial. Potem, jak już było gotowe, to musiałam poczekać, aż trafi się możliwość transportu.

Ostatecznie, kiedy przyszedl zbiornik, zaparlo mi dech w piersiach. Jedyne mankamenty, jakie znalazłam, to jakiś mikro paproszek pod tłem, który po zalaniu zbiornika stał się niewidoczny i o milimetr za wąski komin, przez co nie zmieścił się jeden przelot, ale w jednym miejscu troszkę spilowalam ten przelot i gra gitara.

Szafka i korona pokryte szkłem tak mi się spodobały (to byl pomysł Przemka), że meble do pokoju zrobiłam sobie również oklejone szkłem. 

Przemek podaje jakiś szacunkowy termin odbioru, ale może się przecież zdarzyć, że zachoruje, że mu wpadnie klient "na cito", bo mu na przykład pękł sump, nie ma dostępnego transportu w danym czasie, różne rzeczy mogą się zdarzyć. Ale jeśli komuś się nie pali i nie musi mieć w konkretnym terminie zbiornika, to warto poczekać.  Wykonanie najlepsze, jakie widziałam.

Jeśli będę jeszcze kiedykolwiek zamawiać duże akwarium, to tylko u Przemka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Jeśli będę jeszcze kiedykolwiek zamawiać duże akwarium, to tylko u Przemka

Witaj w klubie. Ja nawet na innych nie patrzę. Widziałem kilka zbiorników z innych stajni i dziękuję. Mama od Przemka od trzech lat i jest perfetto! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika@ takie kategoryczne wypowiedzi na tym forum nie są mile widziane. Uważaj bo zaraz będzie hejt ;)) Ale BTW z postem zgadzam się w 100% Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałem w http://terraqueen.pl/ chłopaki maja taniej niz erybki 

mam akwarium opti szlif trapezowy i biały silikon wszystko na bardzo wysokim poziomie, jak bys był w sosnowcu i chciał akwarium zobaczyć zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zbiorniki miałem  ze Szczecina trzeci projekt jest w planie i również postawię na Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomko napisał:

Nika@ takie kategoryczne wypowiedzi na tym forum nie są mile widziane. Uważaj bo zaraz będzie hejt ;)) Ale BTW z postem zgadzam się w 100% Pozdr., tomko

Przedstawiłam tylko swoją opinię, nie wmuszając nikomu swojego zdania. I nie będzie żadnego hejtu, bo niby dlaczego? Odpowiedziałam w 100 % na pytanie autora,  porównując organoleptycznie wykonanie moich  akwariow przez obydwie firmy. Nie napisałam "jak kupisz szkło gdzieś indziej, to będziesz frajerem" :)

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.