Skocz do zawartości
Przemek1981

Dojrzewanie zbiornika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Posiadam od trzech tygodni solniczkę. Zbiornik o wymiarach 120x40x50 czyli 240 litrów a w nim 30 kilo suchej skały i około 20 kg piachu (niezywego ) . Przez pierwsze dwa tygodnie lałem bakterie af bio s zgodnie z zaleceniem producenta. Pozniej wrzuciłem kostkę solowca. 

Przez trzy tygodnie jak zbiornik stoi nie wyskoczyły mi żadne glony woda czysciutka .

Czy tak ma być czy może zmienić i lać jakieś inne bakterie . Pan w sklepie zaproponował abym wpuścił ślimaki co przyspieszy dojrzewania zbiornika.

Mam go posłuchać czy jeszcze poczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ślimaki bym wstawił gdy dojrzę glony zielone.

Obecnie tu niewiele pomogą (tak przy okazji to raczej bedą głodować). Surowa woda, sucha skała, nieżywy piasek, nic tu żywego nie ma i niestety jesteś na  na kursie do powstania tzw plag. Solowiec nie skonsumowany też nie pomaga. Środki zaradcze: żywa woda z istniejącego  akwarium o dużej masie koralowej, minimum 3-4 duże egzemplarze łatwych koralowców, chwilę później rybka lub dwie ale nie wiecej! Bakterie, czas ..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli

- załatwić wodę 

- wpuścić pierwsze korale 

- następnie jakąś rybkę 

A jakie bakterie byś polecił. Lać dalej tego af bio s czy coś innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem AF bio s, Seachem Stability a teraz kupiłem Microbe-Lift Special Blend. Śmierdzą strasznie ale wydaje mi się że są najlepsze odkąd je stosuje akwarium lepiej funkcjonuje. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.