Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Zmieniać, nie zmieniać ...?

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o poradę, akwa 70x70x35cm z czego w lewym rogu wydzielony panel 40x14cm, i tu jest właśnie problem. Akwarium stało w rogu i takie rozwiązanie było ok, od jakiegoś czasu akwarium przy ścianie na środku salonu i jest oglądane z 3 stron i taki duży panel powoli zaczyna mnie irytować i teraz nie wiem co z tym fantem dalej zrobić, kilka pomysłów, które mi przychodzi do głowy:

 

1. Nic, ten na pewno nie wymagałby dużo pracy i nakładów $$$

2. Kupić pudełko przelewowe i dać sump, nie wiem tylko na ile takie rozwiązanie jest opłacalne, zakładając pudełko używane

3. Kupić pudełko przelewowe i na wysokości akwarium dać z tyłu panel zewnętrzny o wymiarach 70x15x35

4. Dokleić do akwarium paski szkła, zrobić komin i zrobić sump

5 . Dokleić do akwarium paski szkła i dokleić panel zewnętrzny, czyli coś na zasadzie rozwiązania nr 3 ale wersja bez pudełka

6. Wyciąć przegrody z panelu, osuszyć go wkleić mniejszy panel np 30x10cm bez przegrod jak ma krzysiekob i wyciąć obecny panel

 

Faworyt mojej małżonki nr 1:), mój nr 6 z uwagi na najniższe koszty, brak problemu z liczeniem, planowaniem itp., zmiana pompy, odpieniacza itd. ...

 

Czekam na wasze sugestie i inne pomysły.

Ps. Większy zbiornik nie wchodzi w grę, nie chce zmieniać szafki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastanawiał sie nad opcją 1 albo 7. większe szkło z sumpem (jak szkło będzie zwisać 10 cm z szafki z każdej strony to będzie fajnie wyglądać) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie opcja nr 7 albo 4 doklejasz paski w kolorze i masz już gotowa koronę ;)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A możesz podkleić jakieś zdjęcie?

Puki co to ja jestem za opcją 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe większe szkło na ten moment nie wchodzi w grę, raz koszta rosną nieproporcjonalnie ( wieksza lampa,pompy itp.) dwa, że miejsca brak.

Załączam foto z cegły słaba jakość) od stroby by gdzie najczęściej oglądam akwa

 

 

0d50d7f1312fb09a82713cd9f1be1f50.jpg&key=33bfcd73409a89e44da133628b8d1c866393ab0994120d75d08e79d28bff09ba

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklej sam komin na czarno

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okleina w planie, nie było matowej dostępnej.
Nie zmienia to faktu, że na ten moment panel przysłania sporą część akwarium, stąd pomysł jakiegoś upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pudełko przelewowe, planuje podpięcie sumpa i wycięcie panelu.
Na razie podziałami z pudełkiem jak przyjdzie i uda się zamówić hydraulikę itp., sump 60x30x40 (3 komory: spływ z odpieniaczem, media, powrót)
I teraz pytanie czy dobrze kombinuję jak zabezpieczyć dom przed zalaniem. Trzeba wziąć pod uwagę następujące rzeczy:
1. Czy sump przyjmie wodę z akwarium w przypadku odłączenia pompy obiegowej
2. Czy pudełko startuje po wznowieniu pracy pompy obiegowej
3. Czy jak zostanie przerwana praca pudełka np. przez zgromadzone powietrze to jak pompa wpompuje wodę z komory pompy to nie przeleje akwa. ( w tym punkcie trzeba wziąć również pod uwagę ile wody zdoła jeszcze dolać dolewka do komory pompy)

Czy jakieś kwestie pominąłem i coś jeszcze warto wziąć pod uwagę przy pudełku przelewowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja mam pudełko przelewowe  AqT 4000 l/h w 500 l i działa bez zarzutu. Pompa obiegowa Jebao DCP10000. Samo startuje po wznowieniu pompy,  nie zapowietrza się. Obliczenia musisz zrobić jak dla klasycznego spływu żeby nie przelało. I zawór kulowy, inaczej nie wyregulujesz dobrze przepływu. Spływ bezgłośny - mam na giętkiej zbrojonej rurze. Generalnie jestem b.zadowolony. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomko, dziękuję za info. Węże masz Neptuna czy jakieś inne, właśnie na wężach mi najlepiej pasuje zrobić spływ i częściowo powrót. Na wężach po prostu będzie mi łatwiej dostosować otwory w szafce. Pudełko masz tak zostawione samo sobie czy masz pompę która wyciąga powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki https://allegro.pl/listing?string=Wąż ogrodowy karbowany

Ja mam taki na spływie i powrocie w całości, nie licząc 15 cm silikonowogo przy pompie obiegowej dla tłumienia. Pudełko bez pompy, końcówka wężyka odpowietrzającego zanużona jest w akwarium żeby się nie zapowietrzało. Zaworek usunąłem bo nie był całkiem szczelny. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie zarasta co w środku przez to że jest karbowany? W sumie masz duży przepływ, u mnie będzie ok 1500l/h bo i pudełko mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż w środku jest gładki. Przepływ mam ok. 3000 l/h, mniej więcej 35 procent mocy pompy. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wąż w środku jest gładki. Przepływ mam ok. 3000 l/h, mniej więcej 35 procent mocy pompy. Pozdr., tomko
A powiedz mi ten wąż jest montowany na rurę i ścisk na wierzch, czy wklejany do środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem do spływu pudełka końcówkę na wąż i jest nałożony + 2 trytki + od środka przesmarowane jeszcze tangitem. Powrót wąż normalnie na rurę pcv wklejony + trytki. Wszystko szczelne.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem pudełko, śrubunki 3/4 cala, także rozwiązanie z wężami chyba odpada ale poszukam jeszcze, najwyżej hydraulika z budowlanego (jak epidemia minie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.