Skocz do zawartości
Arek77

Muszla ślimaka winniczka dla kraba pustelnika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów ma kraba pustelnika, który mieszka w muszli ślimaka winniczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2020 o 18:38, Arek77 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma kraba pustelnika, który mieszka w muszli ślimaka winniczka?

A wiesz,  że nawet próbowałem swego czasu swojemu podsuwać?:-) Przestronna, lekka.. ale nie podeszła. Za to muszle babylonii podpasowały, polecam od tego zacząć próbować. Na allegro pewnie znajdziesz. Taka uwaga, wrzucaj raczej te większe. Ja na początku kombinowałem z takimi ciut większymi od aktualnej - obejrzał i olał. Dopiero taka ze 3x większa podpasowała.

Inna sprawa, że pustelniki to chwasty, i jak nie kupiłeś jeszcze, to nie kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na jakiejś aukcji kilka rodzajów i kilka rozmiarów muszli, coś tam sobie wybrał i śmiga.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię swój temat. Jak by ktoś miał podobny problem.

Jakieś  rok mój pustelnik całkowicie przerósł już swój domek z muszli babiloni. Dodatkowo muszla była już pełna pęknięć i dziur.  W akwarium miał do dyspozycji tylko muszlę ślimaka winniczka. Kręcił się koło niej dobrych kilka tygodni, aż wreszcie w niej zamieszkał. W ciągu kilkunastu następnych dni przeszedł dwie wylinki i wyraźnie urósł. Na początku było widać, że trochę się w niej męczy, nie bardzo sprawnie się przemieszczał i nie do końca potrafił się w niej schować. Ale z biegiem czasu szło mu coraz lepiej.

Jakiś czas temu wrzuciłem kolejną większą muszlę winniczka - tym razem zamiana poszła błyskawicznie i śmiga w nowym domku bez problemu.

124081482_image000000(3)(2).jpg.feee80dce4dbdb2ea8ccc3b7a3844429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.