Skocz do zawartości
Tester

Grzałka się rozpadła w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się dziwię czemu w kotniku od paru dni tylko 24C

Szczęście że żadnych strat nie bylo

photostudio_1580553957981.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę jak wyjmiejsz. Zastanawiam się jak mogła się rozpaść... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzala sie punktowo i pekla? Jaka to grzalka? Jaka firma? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium wyrazi wdzięczność za dodatkową porcję mikroelementów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś teorie co do przyczyn? Uszkodzenie mechaniczne - mikropęknięcia? Wada fabryczna? Miejscowe przegrzanie ? 


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu działała. Przyznam że nie zauważyłem kiedy się rozleciała. Była cały czas zanurzona.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda morska to wbrew pozorom bardzo agresywne środowisko. A jak długo jej używałeś ?


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym na uszkodzenie termostatu. Zagrzała się szybko i pękła.

Może też przygrzała punktowo. Jeżeli drut zmniejszył przekrój (ze starości, wady prod.) to płynący prąd nagrzeje bardziej ten cieńszy fragment jednocześnie przyspieszając jego zużycie i jeszcze bardziej zmniejszając jego przekrój. Temperatura jeszcze bardziej rośnie itd... Zazwyczaj punkt się przepala i grzałka przestaje działać, ale czasem jak znajduje się blisko szkła, a na grzałkę płynie zimna woda może pęknąć.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakieś 3 miesiące temu rozpadłą się identycznie. Umieszczona była w sumpie. Firma Aquael wersja 300W Platinium. Grzałka była prawie nowa i na gwarancji. Wywaliła korki, ale nic złego się nie stało. Gwarancja została uznana i grzałkę wymieniono na nową. Żeby było ciekawiej jest to druga grzałka tej firmy, która w identyczny sposób rozpadłą się u mnie w ciągu ostatniego roku. Do czasu rozpadnięcia się bardzo dokładnie "trzymała" temperaturę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
U mnie jakieś 3 miesiące temu rozpadłą się identycznie. Umieszczona była w sumpie. Firma Aquael wersja 300W Platinium. Grzałka była prawie nowa i na gwarancji. Wywaliła korki, ale nic złego się nie stało. Gwarancja została uznana i grzałkę wymieniono na nową. Żeby było ciekawiej jest to druga grzałka tej firmy, która w identyczny sposób rozpadłą się u mnie w ciągu ostatniego roku. Do czasu rozpadnięcia się bardzo dokładnie "trzymała" temperaturę.
 
Te ich plastikowe grzałki też nie jednemu ugotowała zbiornik. Jedyne co jest dobrego u tej firmy to bezproblemowa wymiana na nowy sprzęt.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa historia z tymi grzalkami, też juz miałam ich trochę od chińskiej po polskie, ale jak na razie SERA sprawdza mi się najlepiej, 5lat gwarancji chyba żadna firma tyle nie daje.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newa chyba też daje 5 lat gwarancji, dodatkowo są krótkie więc mocniejsze można łatwiej upchnąć w sumpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.