Skocz do zawartości
Bzyk002

Mętna woda- dojrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj Baniak ma ok. 3 miechy wystartowany na suchej skale i piasku, tylko Litr Siporax'u kręcił się w dojrzałym akwa przez 1-2 miesiące. W akwarium jest już pare miekasów i ostatnio podmieniłem 10L wody, dodałem bakterii, na test wsadziłem jedną Euphyllie i jeszcze włożyłem watę do sumpa (sam nie wiem dlaczego) i na drugi dzień mętna woda... Utrzymywała sie przez dwa dni aż wyczytałem gdzieś na forum że winą może być wata o której zapomniałem. Wczoraj wieczorem ją wyjąłem i dzisiaj juz woda OK. Przez te dwa dni lałem wieczorem bakrerie i teraz sie zastanawiam czy przyczyną mogła być dwudniowa wata? Czy może pierwsza podmianka :blink: pewnie połowa ludzi napisze że baniak dojrzewa i to normalne :lol:


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odmierzam 13ml na 130L tyle wody w obiegu (liczyłem jak zalewałem :P) a dawka bakterii jest 10ml na 100L wody. 

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczna woda świadczy o zakwicie bakteryjnym. Bakterie się namnażają kiedy mają co jeść. Możesz lać końskie dawki bakterii i nie zakwitnie. Zakwit nie pojawił się z powodu samej waty, syf zbierający się na niej "gnije" szybciej niż w obiegu i nadmiar pokarmu spowodował zakwit.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata (zakładając że to naturalna bawełna) może być rozkładana przez bakterie. Kiedyś stosowałem bawełniane woreczki na splywie i jeden z nich zostawiłem na parę dni, po czym.. rozleciał się w dłoniach i strasznie przy tym pylił.

Może to ten sam proces zachodzi


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pewnie mają rację. Ja raz dodałem bakterii tak z łapki nie odmierzając bo spieszyłem się do pracy i na drugi dzień też mętna woda. Utrzymywało się to przez kilka dni i ustąpiło. Może dawki lejesz takie jak potrzeba, ale zbyt często. Uczę się tej morszczyzny dopiero, ale zauważyłem, że w wielu przypadkach sprawdza się to, że to co na opakowaniu podzielić na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzić co to za wata, najważniejsze że zmętnienie znikło, bakterie od jakiegoś czasu zaczołem znowu lać codziennie na wieczór (Nite-Out 2) ale już bez pożywki (Special Blend) a tego dnia przy podmiance dodałem je w południe zaraz do sumpa. Przydało by się znowu zrobić jakieś testy, może tam sie dowiem czegoś nowego:D 

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.