Skocz do zawartości
fannadil

Fungia uszkodzona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką fungie częściowo oberwała w transporcie częściowo przez moją własną głupotę przy operowaniu nią w akwarium, mam ja od piątku wygląda tak:

IMG_20200203_210303_copy_900x1600.thumb.jpg.4e4ed21cb34637a1f115ce553aea3dd0.jpg

IMG_20200203_210309_copy_562x999.thumb.jpg.e8d88eaa0dab8e9c1aaf3edf7d4d0f32.jpg

Jak widać odsłoniło się całkiem sporo szkieletu, polowa pompuje się dość dobrze, mordka niestety też zapadnięta, myślicie że sie wykaraska? Mogę jej jakoś pomóc oprócz zostawienia w spokoju? Karmie easyboosterem nano, kh 8 no3 w okolicy 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ten filmik trzeba mieć szczęście :-D

Nad ranem wyglada duzo lepiej

IMG_20200204_053900.thumb.jpg.44399f5d2f036f017e0f880d472cdd80.jpg

Chociaż nadal ta jedna strona jest nieciekawa.

 

edit wow widzę że na kompie te zdjęcia są genialne... :d

spróbuje dziś coś lepszego zrobić generalnie nad ranem jest dużo bardziej "puszysta" może też jej światło nie pasuje do końca, bo po ciemku jakby jej lepiej

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymaj jej na piachu, daj jej jakąś podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm ją to powinna się dość szybko odbudować.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wygląda troche lepiej więc na razie nie będę jej specjalnie dotykał. Nik@ czemu na podstawce?

received_950058102062362.thumb.jpeg.bb678f6de4f5586d2b4f2245571b5373.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama miałam kiedyś cycloseris, co chwilę jakaś ryba zasypywała go piachem. Z czasem zaczął tracić tkankę i padł mi niestety. Ktoś mi napisał, żeby nie trzymać na piachu, bo to delikatny zwierzak, drobinki piachu mogą powodować uszkodzenia, dwa, jakieś robaki piaskowe ponoć też mogą go drażnić. Mnie się nie udało mojego odratować, widać już był za bardzo uszkodzony, może też światło mu nie pasowało, nie wiem. Ale spróbuj wyeliminować te drażniące czynniki, może szybciej się zregeneruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z pomarańczową cycloseris mam dokładnie odwrotne doświadczenie:) Jak trochę podrosła i zaczęła się "wylewać" poza dysk to w miejscach gdzie tkanka ocierała się o skałę zaczęła bieleć. Po przerzuceniu na piasek dosyć szybko doszła do siebie, pomimo babki wariatki i niezbyt delikatnego globulusa( koral codziennie jest w innym miejsc). Generalnie mojej piach służy, skała szkodzi. Myślałem, że może to światło za mocne, ale pod nawisem na skale też się źle czuła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kazdy ma inne doświadczenia, osoba od ktorej ja kupilem miala nawet czesc fungi przyklejone do skaly i z powodzeniem sie dzielily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

koral codziennie jest w innym miejsc

U mnie pomarańczowa też się przemieszcza w niewielkim obrębie bo ma dookoła inne koralowce heh jak spotkała się z mackami euphylli to się szybko wycofała skurczyła i ośliniła. Myślałem że poleci jej tkanka ale na drugi dzień jakby nigdy nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0131_00001_01.jpg.8226a60eeb69ab59fc84cb54feda77c6.jpgDSC_0132_00001.jpg.1739fe0a6854377eaf4d4cd5e708edf3.jpg

nie pogarsza się idzie raczej na lepsze :) pompuje się dużo lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te baboki piaskowe mogą ją podrażniać ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200207_220649.thumb.jpg.a5c095aeb51bb36e516abfc7ccdf09e6.jpg

Na dzień dzisiejszy tak wyglada poprawa z dnia na dzień :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciła kolor?

domyślam się że takie zdjęcie wyszło po zgaszonym świetle, tak ?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 22:21, Beti napisał:

Straciła kolor?

domyślam się że takie zdjęcie wyszło po zgaszonym świetle, tak ?

 

Przepraszam że tak późno odpowiadam, zdjęcie powyżej było robione przy zgaszonym świetle do tego kiepskim telefonem :)

9ZXM8AP.jpg 

Fungia wygląda aktualnie jak mała miękka poduszeczka i nie wiem czy to możliwe ale oprócz centralnej mordki otoczonej na pomarańczowo jest niżej drugi taki punkt, druga mordka(jak się dobrze przyjrzeć to widać to na zdjęciu powyżej)? 

DRoTca4.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich małych mordek może być na fungi więcej. Moja na przykład uwielbia mysis i gdy złapie taką mrożonkę którąś z zewnętrznych macek to nie transportuje jej do tej głównej dużej mordki, tylko na chwilę otwiera się właśnie taka mała mordka w tkance korala wciąga mysis i zamyka. Ciekawie to wygląda. Generalnie zauważyłem, że fungia lubi słaby prąd wody,  niezbyt duże światło i dobrze jak się ją podkarmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odrobinę na nią dmucha ale jej się raczej podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że tak późno odpowiadam, zdjęcie powyżej było robione przy zgaszonym świetle do tego kiepskim telefonem [emoji4]
9ZXM8AP.jpg&key=814b925c1383659b5b4c73e8c63b84735244c6a05caf26a1aaa50dbd7be32425 
Fungia wygląda aktualnie jak mała miękka poduszeczka i nie wiem czy to możliwe ale oprócz centralnej mordki otoczonej na pomarańczowo jest niżej drugi taki punkt, druga mordka(jak się dobrze przyjrzeć to widać to na zdjęciu powyżej)? 
DRoTca4.jpg&key=e2f7a53b9e6e987d3def55ae49fbfed1a0bf0101aad8a0406deb3149557743ad
 
Niektóre fungie się mnożą bez problemu. Niektóre można odłamać i wytworzy mordkę i będzie żyła.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.