Skocz do zawartości
Michal89

Pierwsze 49 litrów bez stresu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich! po prawie 4 miesiącach prowadzenia kostki bez żadnego doświadczenia tylko czytanie forum postanowiłem ją wam pokazać - gdybym potrzebował pomocy myślę że będzie łatwiej. Z czasem może i ja będę mógł komuś pomóc :) 

1 dzień początek października

aquael 49 litrów 

koralia 900

sól red sea salt

chwilowy brak grzałki i tła

piasek żywy i ewidentnie za duża ilość

20200205_111858.jpg

Pierwszy miesiąc

Grzałka już widoczna aquael 50W

Tło czarne przyklejone już z wodą bez odstawiania szafki więc nie jest idealne

Pierwsze życie percon capnella xenia tectus 

Na skale brązowy nalot

z parametrów wody zasolenie 1023 i temp 24.8C reszta nie mierzona 

Pozdrawiam 

20200205_113226.jpg

Kolejne dwa tygodnie w kostce zamieszkał garbik 

temp i zasolenie utrzymywane na takim samym poziomie reszta parametrów to wielka niewiadoma 

20200205_114210.jpg

Wprowadziły się dwa maleńkie błazenki. A dla garbika szukałem już nowego domu został oddany

20200205_115028.jpg

Piachu wciąż za dużo lecz wtedy o tym nie wiedziałem :) pojawiły się nowe korale A garbik jeszcze mieszka z błazenkami 

temp. 25 zasolenie 1023 reszta nie znana 

20200205_115633.jpg

Zakup karmiarki tetra myfeeder którą bardzo polecam 

możliwość 3 karmień dziennie regulacja mechaniczna ilości plus regulacja obrotów, pokazuje stan baterii. 

Wsypuję płatki pogniecione prawie na pył bo błazenki są malutkie.

oraz chwilę wcześniej zakup dolewki level trend Eye z której również jestem bardzo zadowolony tylko musiałem dokupić dłuższy wąż Ale nie robi to jej problemu.

20200205_120239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 miesiącu pojawiło się cjano tak wywnioskowałem z forum próbowałem zasłaniać akwarium Ale nie pomogło

20200205_125106.jpg

Na Cjano zastosowałem COLOMBO MYCOSIDOL BIOCURE - znikneło bez śladu zmieniłem cyrkulację na mocniejszą jebao sw-2 

20200205_125754.jpg

W kaskadzie fzn3 zamontowałem odpieniacz Sera Marin ps130 działa bez zarzutu chociaz przez pierwsze dwa tygodnie było dużo bombelków teraz pod wylot podkładam watę filtracyjną dodatkowo.

20200205_130058.jpg

Zmiana lampy z zestawu na Aqua Illumination Prime HD.

Do kostki trafia ukwiał 

zasolenie i temperatura takie samo reszta parametrów nigdy nie mierzona. Wszystko żyje i wygląda że ma się dobrze. Podczas podmiany 5 litrów tygodniowo wlewana bakteria.

20200205_130811.jpg

20200205_131655.jpg

Garbik złapany czeka na oddanie ze względu na za dużą obsadę i dokuczanie błazenką. Pomysł pułapki z forum użyłem małą butelkę po wodzie polecam do tego zakupiłem kotnik żeby mógł tam chwilę poczekać zanim go odwiozę.

20200205_131848.jpg

Wszystko rośnie jak na drożdżach. Ukwiał zszedł trochę niżej i zakolegował się z błazenkiem.

20200205_133209.jpg

20200205_133617.jpg

Chciałbym wam ogólnie podziękować bo od początku śledzę wasze rady i wypowiedzi. Bez tego forum nic bym nie wiedział i chociaż na pewno popełniłem wiele błędów uważam że akwarium narazie rozwija się prawidłowo mimo iż nigdy nie mierzyłem parametrów wody i nie znam ich do dzisiaj nic nie dolewałem oprócz bakterii. A teraz moje pierwsze pytanie do was czy jeżeli przeprowadzę się na 300l w obiegu jest szansa na prowadzenie akwarium w ten sposób ? czy preparatami zastępuje się podmianki ? bo tu przy niecałych 50 litrach 5 litrów nie robi problemu i nie zajmuje dużo czasu. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal89 napisał:

A teraz moje pierwsze pytanie do was czy jeżeli przeprowadzę się na 300l w obiegu jest szansa na prowadzenie akwarium w ten sposób ? czy preparatami zastępuje się podmianki ? bo tu przy niecałych 50 litrach 5 litrów nie robi problemu i nie zajmuje dużo czasu

Tutaj masz opis DSR:

https://reefhub.pl/metoda-dsr-dutch-synthetic-reefing/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.