Skocz do zawartości
max1974

Kent Superbuffer dkH użycie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak test mam dobry kupiłem specjalnie drugi i mało tego umiem go zrobic A moje pytanie dotyczy użycia kenta

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph mozna podnosić na kilka sposobów.

Podnoszenia KH przede wszystkim stabilizuje wahania pH i ma minimalny wpływ na wzrost pH.

Bezpośredni wpływ na pH wody ma ilość wolnych protonów. Im jest ich więcej tym niższe pH. I na odwrót.

Obniżyć pH jest stosunkowo łatwo - wystarczy dolać kwasu. Jednak podnieść pH jest trudniej, bo trzeba jakoś zabrać protony z wody lub bezczelnie dodać wodorotlenku (choć t tylko krótkotrwałe rozwiązanie)

Do tego służą bufory czyli zwiazki chemiczne które w zależności od stałej dysocjacji potrafią oddać lub przyjąć proton. W ten sposób regulują ph stabilizując go . W ten właśnie sposób działa wodorowęglan sodu NaHCO3 - ten wodór po środku właśnie jest czynnikiem stabilizującym pH. Jak pH rośnie to proton sie odrywa i obniża pH a jak pH maleje to proton jest przyczepiany do węglanu co podnosi pH

Pisałem o tym więcej tu: https://reefhub.pl/kh-czy-alkalicznosc-o-co-w-tym-chodzi/

Jeśli chcemy podnieść pH to lepiej dodać węglanu sodu Na2CO3 (bez H). Jest to sól słabego kwasu i mocnej zasady która hydrolizując podnosi pH. Jest to zgodne z teorią kwasów i zasad Brönsteda według której woda w zależności od tego czy oddaje czy przyjmuje proton może być albo zasadą albo kwasem. 

CO3 2- + H2O <> HCO3 - + OH

HCO3 - + H2O <> H2CO3 + OH

W naszym przypadku właśnie następuje przyjecie protonu i uwolnienie grupy hydroksylowej OH- 

Mam nadzieje ze nie pomieszałem :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Testernie pomieszałeś ale autorowi chodziło o coś innego :P zaproponowałem mu ballinga bo na pewno ma spadki nie tylko samego kh ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://kentmarine.com/products/kent-superbufferdkh.htm

 

Superbuffer-dKH

Stabilizuje i podnosi pH w akwariach morskich

KENT MARINE SUPERBUFFER-dKH podnosi i stabilizuje pH, zapobiega spadkowi pH i buduje KH. Opracowany w celu dostosowania pH akwariów morskich w zakresie od 8,0 do 8,3.

W dniu 5.02.2020 o 16:28, max1974 napisał:

 

Kupiłem Kent Superbuffer dkH jak go użyc zeby stopniowo podbić kh i nie przegiąć?

 

To odłuż lub schowaj do piwnicy to jest do Ph wody nie do Kh ( to jest tzw twór uboczny tego produktu )

 

Kup bufor do Kh lub wodorowęglan sodu

 

.  

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale on chyba kupił bufor KH, nie?

Produkt nazywa sie: Superbuffer dKH

Czy ja czegoś nie kumam?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zostało mi to polecone jako bufor do podbicia kh

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ,ja wysiadam . Widocznie chyba żle czytam instrukcje jak jest opisan do tego produktu . 

Co ma piernik do wiatraka ?

 

Co tam podawaj i sprawdzaj tylko Kh   - jak spalisz zbiornik to twoja sprawa . 

Jak się zrobi mleko ,to tylko wytrociłeś wapień z wody .

Pozdrawiam .


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej zrobi mocną zasade niż wyprowadzi kh. Idąc tym tokiem, zacznę kupować wódkę i pić. A jak przejdę na emeryturę to zostanę milionerem sprzedając butelki na skupie... Sory za porównanie ale jedno drugiego się nie trzyma. 

Mam wrażenie że to jakiś fake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, AnT napisał:

OK ,ja wysiadam . Widocznie chyba żle czytam instrukcje jak jest opisan do tego produktu . 

Co ma piernik do wiatraka ?

Nie rozumiem Daniel dlaczego się wściekasz. 

Ja nie komentuję działania produktu bo go po prostu nie znam, ale ty sugerujesz koledze kupno buforu kh twierdząc jednocześnie że produkt który kupił i który nazywa się superbuffer dkh, nie podnosi kh.

W tym fragmencie który zacytowałes jest napisane że produkt "jest opracowany do utrzymywania pH pomiędzy 8 a 8.3", A to sugeruje że produkt opiera się na wodorowęglanu sodu, czyli de facto nie służy do podnoszenia pH tylko do jego stabilizowania.

I żeby było jasne, ja nie odnoszę się do tego czy kolega powinien stosować ten produkt czy nie, iczy powinien stosować pełnego ballinga czy tylko płyn kh. Ja się tylko odnoszę do dyskusji na temat tytułowego produktu. 

Dla mnie, na podstawie opisu produktu jest to zwykły bufor kh.

Ale nigdy go nie stosowałem i jak naprawdę działa tego nie wiem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skład wg. producenta

Zawiera węglany, wodorowęglany i borany.

nie odzywam się, bo się zapętliłem 

mi coś tu nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie że zawiera węglany, i w takim razie rzeczywiście może również podnosić pH. 

Ciekawy jestem czy ten produkt podnosi pH powyżej 8.3. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowa wzmianka z allegro - co prawda z archiwum...

" KENT Superbuffer-dKH to specjalnie opracowany preparat buforujący, regulujący odczyn wody w akwarium i jej twardość węglanową. Umożliwia utrzymanie odczynu słonej wody na optymalnym poziomie 8,0 - 8,3 oraz zapewnia właściwą jej twardość. Nadaje się do użycia zarówno w zbiornikach z rybami, jak i w akwariach rafowych. Łatwo miesza się wodą, nie powodując jej zmętnienia ani wytrącania osadów, które mogłyby osiadać na koralowcach. Można go stosować jednocześnie z innymi preparatami firmy KENT, takimi jak Kalkwasser Mix, Concentrated Liquid Calcium czy Turbo Calcium.
Sposób użycia: Rozpuścić 1 łyżeczkę od herbaty w szklance słodkiej wody na każde 80 litrów objętości zbiornika. Codziennie dodawać bezpośrednio do akwarium lub sumpa, aż do uzyskania odpowiedniej twardości wody. Pomiar przeprowadzać ponownie po 60 minutach od zastosowania preparatu. Ustabilizowanie odczynu następuje po około 24, a nawet 48 godzinach (po tym czasie dokonać kolejnych pomiarów). Produkt jest przeznaczony zarówno do akwariów rafowych, jak i z wyłącznie rybną obsadą.
Środki ostrożności: Optymalny odczyn wody w akwarium słonowodnym powinien zawierać się w przedziale między 8,0 a 8,3, a twardość węglanowa wynosić od 8 do 11 dKH (zalecany poziom 9,5 dKH). Po doprowadzeniu odczynu i twardości do zalecanego poziomu, stosować preparat co 2 tygodnie w celu utrzymania tych wartości. Raz na tydzień podawać KENT Marine Essential Elements w celu uzupełnienia zawartości pierwiastków śladowych w wodzie. Dodawanie preparatu KENT Marine Zoe do pokarmu przeznaczonego dla mieszkańców akwarium pozwoli zapobiec niedoborom witamin i składników odżywczych. W akwariach rafowych stosować KENT Kalkwasserr Mix, Concentrated Liquid Calcium i Turbo Calcium uzupełniające poziom wapnia oraz KENT Strontium & Molybdenium lub Turbo Strontium dostarczających strontu niezbędnego dla organizmów bezkręgowych.
Zawartość: Sole sodu, potasu i magnezu w postaci węglanów, wodorowęglanów i boranów. Uwaga: Produkt zawiera węglany, wodorowęglany i borany. Nie połykać! Nie wdychać oparów! W przypadku dostania się do oczu, przemywać wodą przez 15 minut. W razie połknięcia pić dużo wody i natychmiast skontaktować się z lekarzem! Kontakt ze skórą może wywołać podrażnienie lub uczucie suchości. Chronić przed dziećmi! "

Oraz przed zastosowaniem preparatu warto poszukać dodatkowych informacji...
https://www.reef2reef.com/threads/question-about-kent-marine-superbuffer-dkh-usage.372462/

jak widać można go rozrabiać niewłaściwie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.