Skocz do zawartości
waldek123blau

Sterownik LED - z funkcją burz, gwiazd, pulsowania, błysków gwiazd na niebie

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Coltrane napisał:

daj lampy wyżej i powieś kulę disco :D to dopiero będzie bajer!

Ja nie lubię takich bajerów ale czemu Ty sobie takiej kuli nie powiesisz? W Twojej nowej chacie by pasowała.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tej szydery z tego sterownika:

Hydry od AI mają funkcję "weather"  w standardzie(ja mam ale nie używam :) ), GHL Mitras też, wydaje mi się, że Giessmany i Vertexy też mają taką opcję. 

Czy to coś daje? Nie wiem, ale raczej nie są to lampy do kuli disco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2020 o 18:05, waldek123blau napisał:

Powiedz to naturze! Nad morzami, oceanami to występuje!

Ok, masz rację. Zrób akwarium wielkości morza a potem odwzorowuj burze :) Weź sobie lampę błyskową "walnij" parę zrzy i wytłumacz że to dla ich dobra. Tylko potem nie dziw się jak ryba zabije się o skałę czy szybę.

 

Masz długie akwa? zrób lampę z matrycy led, zasymuluj przepływanie obłoków a w nocy gwiazdy - czyli losowe świecenie - żarzenie - pojedynczych diod.

Zrób to dla siebie a nie dorabiaj ideologii że to dla natury.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dale napisał:

Ok, masz rację. Zrób akwarium wielkości morza a potem odwzorowuj burze :) Weź sobie lampę błyskową "walnij" parę zrzy i wytłumacz że to dla ich dobra. Tylko potem nie dziw się jak ryba zabije się o skałę czy szybę.

 

Masz długie akwa? zrób lampę z matrycy led, zasymuluj przepływanie obłoków a w nocy gwiazdy - czyli losowe świecenie - żarzenie - pojedynczych diod.

Zrób to dla siebie a nie dorabiaj ideologii że to dla natury.

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze życie wie, kiedy idzie burza. Jest wtedy m.in. zmiana ciśnienia. Zwierzaki spokojnie się do niej przygotowują. Dawniej używano piskorzów jako żywych barometrów, kto z Was miał słodkowodne i zaobserwował co wyczyniają cierniooczki i bocje? Odstawiają przed burzą tańce, godzinę przed o tym wiedziały już. Kiedyś jak hodowałem cierniooczki, to w środku dnia jak zaczęły nerwowo pływać po zbiorniku - to był wtedy sygnał.

 

W niewoli rafowe ryby i tak mają wystarczająco przechlapane, nie ma po co je stresować nagle migawkami. Takie jest moje zdanie. Zachody i wschody są super, bo to uspokaja ryby znacznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, waldek123blau napisał:

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post. 

Przeczytałem już wcześniej, pytasz w nim o sterownik, kiedy otrzymałeś odpowiedź jednego z użytkowników, mocno wybiórczo argumentujesz "za".

 

O ile światłowody jako gwiazy problemu nie robią a mogą dać fajny efekt (matryca z takich światłowodów i odpowiednie sterowanie mogła by symulować nocne niebo i przepływ obłoków) ale w pomieszczeniu musiało by być ciemno w pomieszczeniu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

Nie kumam tej szydery z tego sterownika:

Hydry od AI mają funkcję "weather"  w standardzie(ja mam ale nie używam :) ), GHL Mitras też, wydaje mi się, że Giessmany i Vertexy też mają taką opcję. 

Czy to coś daje? Nie wiem, ale raczej nie są to lampy do kuli disco.

Nowsze z najwyższej półki lampy firmowe fabrycznie są wyposażone w funkcję weather - oprócz tych co wymieniłeś są jeszcze np takie: Maxspect LED Lighting System, Sera, Eheim, Daytime, Aquatlantis, Juwel, Econlux. W tych lampach  po za prostym modelowaniem wschodu i zachodu słońca można dodać takie szczegóły, jak burzowa pogoda, chmury, nocne niebo,  przepływ obłoków i wiele innych programów i symulacji.

A tak wygląda wyświetlacz np w lampie Fluval AquaSky LED 2.0

15896518_aquasky-weather-screenshot-ca-e

Czy taki w lampie PopBloom MJ3BP4:

15896696_burza.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, waldek123blau napisał:

Ja nie lubię takich bajerów ale czemu Ty sobie takiej kuli nie powiesisz? W Twojej nowej chacie by pasowała.

przy t5 nie będzie efektu ;) W pacific sun były symulacje zachmurzenia itp, ciągle miałem wrażenie że lampa się psuje gdy robiło się żółto albo ciemniej. Wzbudzało to mój niepokój więc nie korzystałem. 

 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Coltrane napisał:

przy t5 nie będzie efektu ;) W pacific sun były symulacje zachmurzenia itp, ciągle miałem wrażenie że lampa się psuje gdy robiło się żółto albo ciemniej. Wzbudzało to mój niepokój więc nie korzystałem.

Jak Tomku powiesisz kulę disco to i przy T5 będziesz miał efekt!

A tak na poważnie to Lampy Loop też są wyposażone w funkcję burz:

15896699_Hero1.jpg

15896710_loop.jpg

W najnowszym profiluxsie 4 też jest ustawienie burzy:

https://www.aquariumcomputer.com/products/profilux-aquarium-controller/

 

 

Jakoś nie widzę aby ryby wpadały w panikę i rozbijały korale!

a między innymi pokolcami pływa tam białobrody


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowsze z najwyższej półki lampy firmowe fabrycznie są wyposażone w funkcję weather - oprócz tych co wymieniłeś są jeszcze np takie: Maxspect LED Lighting System, Sera, Eheim, Daytime, Aquatlantis, Juwel, Econlux. W tych lampach  po za prostym modelowaniem wschodu i zachodu słońca można dodać takie szczegóły, jak burzowa pogoda, chmury, nocne niebo,  przepływ obłoków i wiele innych programów i symulacji.
A tak wygląda wyświetlacz np w lampie Fluval AquaSky LED 2.0
15896518_aquasky-weather-screenshot-ca-en.jpg&key=b5d3e039e5955ccb1aab469acf5ef7ad8a8458b0f884cb0af8c369377023e6ca
Czy taki w lampie PopBloom MJ3BP4:
15896696_burza.jpg&key=25e2ca1740781483bb2d7153e6b3330845da80ca6f8c6c529f317cc8d8c4c81e
I lykasz ten marketing jak pelikan rybę ? Jeszcze raz zapytam po co te dyskotekowe efekty ? Czemu mają służyć ? Od tego powinna zacząć się dyskusja. Co chcesz tymi marketingowymi efektami uzyskać bo na pewno nie odtworzenie natury.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, VDR napisał:

I lykasz ten marketing jak pelikan rybę ? Jeszcze raz zapytam po co te dyskotekowe efekty ? Czemu mają służyć ? Od tego powinna zacząć się dyskusja. Co chcesz tymi marketingowymi efektami uzyskać bo na pewno nie odtworzenie natury.

Takie same opinie były pisane jak pojawiły się pierwsze lampy LED. Miłośnicy HQI  czy T5 wyśmiewali i pisali że LED się nie nadaje do morskiego akwarium. Jednak po pewnym czasie to LED wypiera tradycyjne oświetlenie. Wszelkie nowinki nie są uznawane przez tradycjonalistów i to też jest normalne. Efekt burzy w akwarium na pewno nie będzie stosowany codziennie u tych co mają taką funkcję w swoich lampach. Ale na pewno jest to funkcja którą można zaprezentować gdy wpadną goście. Mi i mojej małżonce szczena opadła gdy byliśmy u znajomych i zaprezentował nową lampę nad swoim akwarium rafowym.  Nie mogłem oczu oderwać. Dlatego po przyjeździe do domu zacząłem przeglądać internet i popełniłem ten temat.

A kolega kupił lampę Satellite+Pro o taką:

15896805_s_l500ddddsdfasdf__22658.145027

 

Co do mojego wpisu że w naturze burze występują to nie jest żadna ideologia tylko stwierdzenie że rybom to nie przeszkadza. A my akwaryści nie hodujemy rybek czy korali aby badać je tylko robimy to dla odczuć wizualnych!

I żaden akwarysta nie odtworzy natury w swoim zbiorniku. Nie jesteśmy w stanie - może nam się jedynie wydawać że tak robimy ale to tylko złudzenie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek jeszcze raz zapytam - jaki cel chcesz osiągnąć ? Akurat ja o LEDach zawsze pisałem pozytywnie wiec nie mieszaj do tego ideologii jakiś dziwnych. Nie jestem konserwatystą a realistą.  Te wszystkie dodatkowe bajery to w najczystszej postaci marketing. Jakoś trzeba te LEDy sprzedać a konkurencja już duża - więc jak kolejna firma wprowadzi coś nowego to konkurencja to również zrobi. To nie jest żaden wyznacznik. Chcesz, żeby znajomemu oczy zbielały ? Można. Ale nie mieszajmy do tego ideologii w postaci odtwarzania natury. A jestem przekonany, że jednak ryby będą się na początku stresować - bo to nie jest naturalne. Po pewnym czasie zapewne się przyzwyczają.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moja propozycja,może zamiast ciągle szukać nowych wyzwań,warto usiąść przed akwarium z kawą i cieszyć się widokiem,a nie zastanawiać się co by tu dodać,zmienić,ulepszyć itp.Z własnego doświadczenia wiem że odkąd na świat przyszła moja córka,nie mam już tyle czasu dla akwarium,i powiem Ci wyszło to na dobre i dla mojej córki dla akwarium.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzegorz77 napisał:

.Z własnego doświadczenia wiem że odkąd na świat przyszła moja córka,nie mam już tyle czasu dla akwarium,i powiem Ci wyszło to na dobre i dla mojej córki dla akwarium.:D

Ja z kolei wychowałem dwoje dzieci i mam wnuczkę ale nadal szukam nowych wyzwań. Na hobby mam mało czasu to prawda i nie piję kawy ale zwracam uwagę na nowości i staram się stosować nowe rzeczy nie tylko przy hobby ale i w życiu.

Moje akwarium jest stabilne i z latami coraz mniej jest przy nim pracy. np. ostatnio rok temu robiłem testy wody. Nauczyłem syna obsługi akwarium podczas mojej nieobecności wiadomo 5 dni w tygodniu jestem po za domem z akwarium.

Dlatego lubię coś podłubać jak już jestem w domu


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, waldek123blau napisał:

Ja z kolei wychowałem dwoje dzieci i mam wnuczkę ale nadal szukam nowych wyzwań. Na hobby mam mało czasu to prawda i nie piję kawy ale zwracam uwagę na nowości i staram się stosować nowe rzeczy nie tylko przy hobby ale i w życiu.

Moje akwarium jest stabilne i z latami coraz mniej jest przy nim pracy. np. ostatnio rok temu robiłem testy wody. Nauczyłem syna obsługi akwarium podczas mojej nieobecności wiadomo 5 dni w tygodniu jestem po za domem z akwarium.

Dlatego lubię coś podłubać jak już jestem w domu

No i super,szacun za to że jako jeden z nielicznych do tego hobby nie dorabiasz jakiś górnolotnych teorii,po prostu ma cieszyć oko i ma być wyzwaniem,natomiast dobro zwierząt jest  na drugim palnie.I nie piszę tego z żadną ironią,sam mam podobne podejście do tego hobby,no może poza ciągłym szukaniem nowości technicznych.Skoro lubisz bardziej coś podłubać przy akwarium niż na nie patrzeć to twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też taka burza daje strzał "świetlnej" energii koralom podczas wyładowań... nie widać na filmach żeby się kurczyły więc może ma pozytywny wpływ na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tester napisał:

Wiesz ile trwa wyladowanie? 

Poważnie pytasz?  Czasami potrafią dość długo się utrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Nuke napisał:

Może też taka burza daje strzał "świetlnej" energii koralom podczas wyładowań... nie widać na filmach żeby się kurczyły więc może ma pozytywny wpływ na nie

Możesz mieć rację. Człowiekowi burza też daje strzał "energii", bo jak zaczyna się błyskać w niedalekiej odległości od człowieka to zaczyna biegać.

P.s tak to jest ironia.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej dać coś z dyskoteki, czyli stroboskop i agregat do dymu, to wtedy załatwimy tez sprawę burz, wulkanów, mgły itp + silniczek i śruba, zasymulujemy przepływanie nad rafa łodzi i statków.

Jak dla mnie to czysty marketing, handlowcy mają tylko zadanie wmówić klientowi ... "must have" , podobnie obserwuję sytuację w moim pierwszym hobby jakim jest rower, czego oni to nie wymyślili w tej branży.

p.s. to także ironia ;-)

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlna energia dla korali które często są na znacznych głębokościach w naturze... :) tak jak pisze Tester to trwa ułamki sekundy, nie dorabiajmy do tego teorii, jeżeli komuś podobają się takie efekty niech montuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak wyładowanie wpływają na ryby na rafie. Wszyscy tu gdybają..więc jest to kwestia do zbadania:) do dzieła.

Jeśli chodzi o akwa słodkowodne, to mogę zdecydowanie potwierdzić, że sztuczne wyładowania ale z dodatkiem symulacji deszczu (krople z deszczownic - zajmuje się głównie paludariami i terra-akwariami, czyli takie połączenie akwarium z częścią lądową z roślinnością np z lasu deszczowego) wpływają na rozród ryb, a często jest to jedyny sposób aby taki rozród wywołać. Udowodniono naukowo, że ryby "wsłuchują się" w uderzenia kropel deszczu o tafle wody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego w lampie. Wygląda to na żywo zdecydowanie lepiej niż na filmach Ale nie uzywam. Zdecydowanie moje ryby się tego boja. Są nawet zachmurzenia aa137698ad8efed51f124ee8c964148d.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.