Skocz do zawartości
karpik

Średnica otworów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuję nowy zbiornik 300l, tym razem z sumpem i teraz moje pytanie: czy przy obiegówce Red Dragon Mini 3500(droga, ale potrzebuję najcichszej) otwory 32mm dla spustu i rewizji+25mm na powrót będzie oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi nie o średnicę otworów tylko średnicę hydrauliki? Jeżeli tak to będą ok, ale można dać mniejsze i 3x25 w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o średnicę hydrauliki mi chodzi. Skoro 3x25 wystarczy, to chyba tak lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, gorzej to zależy :)

Jak robisz hydraulikę sam to lepiej mieć całą w jednym rozmiarze, ze względu na koszty i wygodę montażu.

Większa średnica, to mniejsze straty teoretyczne, w praktyce są to różnice pomijalne, dodatkowo zawory są całkiem spore i różnica pomiędzy 25, a 32 w szafce robi różnię.

Jeżeli dasz pompę 3500l/h to zawór 32 będziesz miał prawie całkowicie zamknięty, więc jest większe ryzyko, że zbierze się tam syf.

No i na 25 wystarczy komin 15x7, bo śrubunki mają mniejszą średnicę.

Biorąc powyższe pod uwagę zrobił bym hydraulikę w 25-ce

Co do pompy. RE na pewno jest kozacka, bo ta firma nie odwala lipy i jej produkty są na pewno wysokiej jakości. Odpieniacz jak bym kupował teraz, kupił bym RE, drogi ale na prawdę porządny. Pompy ich już bym chyba nie kupił. Ja mam Jebao DC-cośtam i jest absolutnie bez głośna. Reszta osprzętu Jebao jest albo akceptowalna albo słaba, ale pompy obiegowe mają naprawdę dobre i ciche. Cokolwiek zrobię pompa jest niesłyszalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw 32. Będziesz chciał większą pompę i 25 może Ci nie wyrabiać.Dasz 25 i później możesz pluć sobie w twarz bo nie zwiększysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, trzeba będzie przemyśleć wszystkie za i przeciw;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 200l 2x32 i 1x25 pompa chodzi na 3000l i zawór jest lekko zakręcony na wpływie. Daj większe bo na tym nie zaoszczędzisz a później może się okazać że brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dał bym 32 - lepiej mieć zapas, niż pózniej pluć sobie w brodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że skuszę się na 32, to powrót też dać 32 czy 25?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób wszystko w jednym rozmiarze. Łatwiej kupować i zawsze łatwiej coś przerobić.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 25   pompa 5000 l    jest ok   widzę że do 7000 l/h   25  da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.