Skocz do zawartości
pdz

ICP do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Załączam test ICP , jakie działania ?

image.thumb.png.9f90387057778aa9c5a145a9e5c501fa.png


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedzieć bo obrazka nie widać.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja widzę ale załączam plik.

icp.png


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie do obniżenia na 34-35ppt. Ale najpierw musisz podbić wapń na około 450 bo jak obniżysz zasolenie to jeszcze bardziej spadnie (a już jest bardzo nisko) i mogą być problemy o ile już ich nie masz.

Miedź trzeba koniecznie usunąć ze zbiornika czyli przede wszystkim zlokalizować źródło, a następnie zastosować jakiś preparat na usunięcie miedzi np. Triton Detox.

 

Fosfor też można byłoby nieco obniżyć, ale to na samym końcu.

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie chwilowo wyższe, skoryguję przy kolejnej podmianie, wlałem nieco więcej wody niż wylałem przy podmianie, więc jak odparowała to dolewka nie dolała i poszło w górę , jednak mi pokazało skok z 35 na 36 ppt, test wykazał 38, problemów na razie nie ma z koralami i rybami, jedynie padły krewetki ale o tym w innym wątku, podejrzewałem jod, jednak to raczej nie to.

Skąd ewentualnie mogłaby się wziąć miedź ? Z jakiegoś sprzętu czy może być inne źródło ?

Fosforany wyższe jak podejrzewam po rozgarnięciu piachu i eksmisji babki, czy fosfor jest powiązany w jakiś sposób , wydaje mi się, że tak ? Jak zbijać , wystarczą podmiany ?

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wapniu jak obniżysz zasolenie w okolice normy to koralowce mogą się wysypać. Kup chlorek wapnia i dla spokoju podbij do normy.

 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, czekam na pompy, dodaję wodorowęglanu sodu od jakiegoś czasu z ręki, dodam tez chlorek wapnia.

Robiłbym to wcześniej ale między preparatami musi być odpowiedni odstęp czasu, żeby się nic nie wytrąciło.

Tak na marginesie, Ca mierzę tradycyjnym testem i Hanką, oba pokazują w okolicy 380-390, zastanawiam się co jest bardziej wiarygodne i czego się trzymać, bo ICP pokazał mniej podczas gdy woda do ICP była pobrana w poniedziałek po sobotniej podmianie, natomiast ja testy robię na wodzie zlanej podczas podmiany czyli najbardziej wyjałowionej ze wszystkiego.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PiotrekAT napisał:

Wy się martwicie CA MG xD 
Tu trzeba coś z PO4 zrobić :> 

Ok, tylko co ? Podmiany powoli powinny obniżyć , czy pozostaje chemia ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim zasoleniu podstawowe parametry są dużo za niskie z wyjątkiem fosforanów które są dużo za wysokie. Najpierw ogarnij zasolenie a potem wyrównaj makroelementy. Możesz dorzucić ciut rowy do skarpety w sumpie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ICP, który wykonałem w tej samej firmie co Ty (tak sądzę po szacie graficznej wyników) pokazywał zasolenie 37 ppt, chociaż po sprawdzeniu okazało się, że raczej mam 35 ppt. Upewnij się może, czy faktycznie masz tak wysokie zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządna podmianka na zasoleniu 34/35 pod warunkiem ze będzie ono pewne nie powinna zaszkodzić przecież sól przy takim zasoleniu ma wapń powyżej 400. 

po4 to inna kwestia jakie masz wyniki po4 domowymi testami? 

1 minutę temu, Trurl napisał:

Test ICP, który wykonałem w tej samej firmie co Ty (tak sądzę po szacie graficznej wyników) pokazywał zasolenie 37 ppt, chociaż po sprawdzeniu okazało się, że raczej mam 35 ppt. Upewnij się może, czy faktycznie masz tak wysokie zasolenie.

O takich i innych kwiatkach tez można poczytać. Ale nie chce powielać niech każdy sam poszuka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie - sprawa jednorazowa, dolałem więcej niż odlałem, nie wiedziałem, że skoczy aż tak bardzo do 38 , bo ja trzymam 35 , po podmianie po ok. 2h na testerze pokazało 36 , mam zamiar to poprawić przy kolejnej podmianie mniej zasoloną wodą RO - mierzone testerem MI

PO4 - cały czas trzymam się tego, że po babce rozgarnąłem piach i to z piachu wyszło - mierzone Hanką , chyba , że macie inny pomysł na wysokie PO4

Najbardziej zadziwia mnie to, że ICP pokazuje Ca na poziomie 357 , woda do ICP wysłana po niecałych 2 dniach po podmianie podczas gdy Ca mierzyłem testem tradycyjnym i Hanką i one pokazują 380-390, gdzie woda mierzona była tuż przed podmianą a więc najbardziej wyjałowiona a Ca powinno być skonsumowane bardziej. Tak też jest z innymi parametrami przy testach tradycyjnych i ICP.

 

Reasumując , nie czekam na pompy , od dzisiaj podaję Ballinga 3 roztwory + 2 dodatki z ręki.

53 minuty temu, Tester napisał:

Przy tak wysokim zasoleniu podstawowe parametry są dużo za niskie z wyjątkiem fosforanów które są dużo za wysokie. Najpierw ogarnij zasolenie a potem wyrównaj makroelementy. Możesz dorzucić ciut rowy do skarpety w sumpie

Zasolenie skoryguję, Ballinga mimo braku pomp zacznę podawać ręcznie od dzisiaj.

O jakim ROWA piszesz ? węgiel ? bo węgiel mam w kominie od jakiegoś czasu.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa phos albo Phosguard...

Jeśli wcześniej zasolenie było niższe to i wszystkie parametry były niższe w takim samym stopniu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tester napisał:

Rowa phos albo Phosguard...

Jeśli wcześniej zasolenie było niższe to i wszystkie parametry były niższe w takim samym stopniu

Ok, dzięki za info.

Co do zasolenia, to skoro przy wyższym zasoleniu Ca wyszło 357, to przy normalnym byłoby niższe a testy u mnie przy 35 pokazują 380-390 , natomiast PO4 wykazał ICP 0.98 , Hanka pokazuje 1.26 , jak to interpretować. Oprócz problemów z krewetkami,  ryby i korale mają się dobrze.

Zasolenie zmienię stopniowo we czwartek i  piątek, odleję nieco wody, uzupełni się RO, dalej w sobotę w dół przy podmianie do 35 , sprawdziłem dzisiaj i było 36-37


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ICP jest podawany na podstawie przeliczenia ogólnego fosforu w wodzie, dlatego nie musi być super dokładny. CO za różnica czy masz 1.29 czy 0.98. To dużo za dużo.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

Test ICP jest podawany na podstawie przeliczenia ogólnego fosforu w wodzie, dlatego nie musi być super dokładny. CO za różnica czy masz 1.29 czy 0.98. To dużo za dużo.

Wiem, myślałem, że podmianki załatwią sprawę ale niestety nie, trzeba zadziałać w inny sposób.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie odnośnie Rowaphos.

1.Czy przy PO4 ok. 1 dać dawkę zalecaną czy może mniej i wolniej zbijać ?

2.Jak zaaplikować ten preparat ? Może być skarpeta i woda ze spływu będzie przelatywać przez skarpetę z Rowaphos ? czy inaczej , jak ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej wyjdzie skarpeta, ale to mniej wydajny sposób i to możesz dać według instrukcji. Z drugiej strony możesz założyć filtr przepływowy lub założyć zwykłą butelkę pet na bypassie. To jest duzo wydajniejszy sposób, więc tu bym pomyślał o zmniejszeniu dawki.

Ważne żeby nie zbijać za szybko i nie do zera


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tester napisał:

najtaniej wyjdzie skarpeta, ale to mniej wydajny sposób i to możesz dać według instrukcji. Z drugiej strony możesz założyć filtr przepływowy lub założyć zwykłą butelkę pet na bypassie. To jest duzo wydajniejszy sposób, więc tu bym pomyślał o zmniejszeniu dawki.

Ważne żeby nie zbijać za szybko i nie do zera

Dokładnie o tym czytałem, niezbyt szybko i nie do zera.

Kupiłem już Rowaphos i skarpetę ale skarpeta i tak mi się przyda, bo o niej i tak myślałem aby filtrować syf ale jakoś wyszło z głowy.

Jaki filtr przepływowy kupić ? czy da się do takiego filtra wpakować Rowaphos i węgiel ? obecnie wisi (węgiel) w kominie i może nie jest to złe bo 100% wody przez niego nie przepływa a może powinno ?

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam musisz wybrać...

Co do łączenia mediów to nie ma sprawy, ale dobrze zeby były upakowane tak, aby nie latały luźno w filtrze i się nie ścierały. Gąbka, węgiel, gąbka, RF albo FG, gąbka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w sklepie w filtry przepływowe, są tam też reaktory itp. i nie wiem co jest odpowiednie, na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze.

Pochwalcie się akich Wy używacie i dlaczego ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie leprzy na węgiel jest filtr zraszany ? Tam nic nie lata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hoom napisał:

a nie leprzy na węgiel jest filtr zraszany ? Tam nic nie lata 

Tego nie wiem, kompletnie zielony jestem w tym temacie, to miałoby być pod węgiel , rowaphos i pod inne wkłady w przyszłości o ile zajdzie taka potrzeba, nie wiem tylko co ewentualnie w przyszłości i czy taki uniwersalny jest.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wszystko w pończochę i do komina.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.