Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

W dniu 16.02.2020 o 13:20, piotrs napisał:

Na forach pełno zachwalaczy danego sprzętu, którym akurat handlują.  

A ja jestem zwykłym użytkownikiem, który nie koniecznie pcha się w chiński szajs z kiepskiego krzemu. Napisałeś, żeby kupować najtańsze bo szybciej się zwrócą i cena powinna być kryterium wyboru. Czytają to również inni, dlatego pokazuję innym z czym może być związany zakup tanich paneli i tylko tyle mnie interesuje. A co kto z tym zrobi to jest jego sprawa. Jeśli panelu nie ma w Tier-1 to u mnie nie istnieje.

https://ozeprojekt.pl/news/34/17/Czym-jest-ranking-TIER-1-w-fotowoltaice
 

Akurat jeśli chodzi o Ja Solar to nie jest no-name i w TIER-1 jest - pisałem o no-name i tanich panelach niewiadomego pochodzenia.
Cena Ja Solar jest na podobnym poziomie co QCELLS.  280W kosztuja 450zl, 345W kosztuja ~650-700 zl.
Jeden panel to circa about 1,65m2. 3 dodatkowe panele 4,95m2. Masz miejsce na panele możesz kupować te z mniejszą ilością W. 
Ale na dachu walka idzie o każdy cm. Mi ich zabrakło. Zresztą nie każdy dysponuje 5000m2 powierzchni na instalację. Jak ktoś ma np. działkę 800m i na tym stoi dom i ma postawić 16 paneli, które zajmą około 52m2 to też walka o każdy cm będzie szła.

17*450= 7650  17*280W= 4,76kW
14*650= 9100 14*345W= 4,83kW

Zaoszczedzisz jakieś 1500zl - które przy elektrowni 5kW i obecnych cenach prądu zwróci się w niecały rok. 

Pomijam już całkowicie parametry samych paneli - ale również należałoby się pochylić nad ich budową wewnętrzną - bo model modelowi nie równy i nie każdy jest zbudowany w taki sam sposób.

VDR

VDR

W dniu 16.02.2020 o 13:20, piotrs napisał:

Na forach pełno zachwalaczy danego sprzętu, którym akurat handlują.  

A ja jestem zwykłym użytkownikiem, który nie koniecznie pcha się w chiński szajs z kiepskiego krzemu. Napisałeś, żeby kupować najtańsze bo szybciej się zwrócą i cena powinna być kryterium wyboru. Czytają to również inni, dlatego pokazuję innym z czym może być związany zakup tanich paneli i tylko tyle mnie interesuje. A co kto z tym zrobi to jest jego sprawa. Jeśli panelu nie ma w Tier-1 to u mnie nie istnieje.

https://ozeprojekt.pl/news/34/17/Czym-jest-ranking-TIER-1-w-fotowoltaice
 

Akurat jeśli chodzi o Ja Solar to nie jest no-name i w TIER-1 jest - pisałem o no-name i tanich panelach niewiadomego pochodzenia.
Cena Ja Solar jest na podobnym poziomie co QCELLS.  280W kosztuja 450zl, 345W kosztuja ~650-700 zl.
Jeden panel to circa about 1,65m2. 3 dodatkowe panele 4,95m2. Masz miejsce na panele możesz kupować te z mniejszą ilością W. 
Ale na dachu walka idzie o każdy cm. Mi ich zabrakło.

17*450= 7650  17*280W= 4,76kW
14*650= 9100 14*345W= 4,83kW

Zaoszczedzisz jakieś 1500zl - które przy elektrowni 5kW i obecnych cenach prądu zwróci się w niecały rok. 

Pomijam już całkowicie parametry samych paneli - ale również należałoby się pochylić nad ich budową wewnętrzną - bo model modelowi nie równy i nie każdy jest zbudowany w taki sam sposób.

VDR

VDR

23 godziny temu, piotrs napisał:

Na forach pełno zachwalaczy danego sprzętu, którym akurat handlują.  

A ja jestem zwykłym użytkownikiem, który nie koniecznie pcha się w chiński szajs z kiepskiego krzemu. Napisałeś, żeby kupować najtańsze bo szybciej się zwrócą. Czytają to również inni, dlatego pokazuję innym z czym może być związany zakup tanich paneli i tylko tyle mnie interesuje. A co kto z tym zrobi to jest jego sprawa. Jeśli panelu nie ma w Tier-1 to u mnie nie istnieje.

https://ozeprojekt.pl/news/34/17/Czym-jest-ranking-TIER-1-w-fotowoltaice
 

Akurat jeśli chodzi o Ja Solar to nie jest no-name i w TIER-1 jest - pisałem o no-name i tanich panelach niewiadomego pochodzenia.
Cena Ja Solar jest na podobnym poziomie co QCELLS.  280W kosztuja 450zl, 345W kosztuja ~650-700 zl.
Jeden panel to circa about 1,65m2. 3 dodatkowe panele 4,95m2. Masz miejsce na panele możesz kupować te z mniejszą ilością W. 
Ale na dachu walka idzie o każdy cm. Mi ich zabrakło.

17*450= 7650  17*280W= 4,76kW
14*650= 9100 14*345W= 4,83kW

Zaoszczedzisz jakieś 1500zl - które przy elektrowni 5kW i obecnych cenach prądu zwróci się w niecały rok. 

Pomijam już całkowicie parametry samych paneli - ale również należałoby się pochylić nad ich budową wewnętrzną - bo model modelowi nie równy i nie każdy jest zbudowany w taki sam sposób.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.