Skocz do zawartości
SgtOddball

Valonia przyniesiona na szczepce

Rekomendowane odpowiedzi

Na jeszcze nie przyklejonej szczepce LPSa zauważyłem kilka kulek Valonii. Mam Percnona gibbesi i parę Ecseniusów bicolor. W związku z dino zacząłem podawać wg instrukcji Reeflowers Remalgae.

Czy powinienem jakoś usunąć glony ze szczepki (jak?), czy to, co wyżej wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość wyciągnięcia szczepki to usuń kulki mechanicznie.Akurat ten glon w miarę łatwo usuwa się mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak jak pisze kolega wyżej miałem te kulki na podstawce, usuwałem poza zbiornikiem delikatnie aby się nic nie wylało a i tak po pewnym czasie odrastała, koniec końców pozbyłem się całej skałki. A teraz po jakimś czasie valonia pokazała się na głównej skale i zjadł ją sobie mitrax więc mam nadzieje że sprawa jest pod kontrolą ;) Percon w Twoim wypadku też chyba będzie to jadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij i oczyść dokładnie poza akwarium, to dziadostwo potrafi się mocno rozsiać


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia jest bardzo żywotna, nawet usunięta mechanicznie potrafi odrosnąć. Ponoć rozsiewa się wtedy, gdy te kulki zrobią się przezroczyste, wtedy są w nich zarodniki. Jak w starej purchawce :) ja mam valonie w zbiorniku z makroglonami, co jakiś czas paznokciami obskubuje te kulki, zanim dojrzeją i jakoś to w miarę pod kontrolą jest. W 750 mam borsuka i pokolce, nie ma szans, żeby się tam jakaś przyniesiona kulka na dłużej ostała. To chyba jedyna plaga, na jaką mam niezawodną broń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam za ciasno dla pokolców. Jestem ciekaw, czy bicolory będą zainteresowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo pomogły dwa kraby percnony a mam z tym glonem problem od samego początku. Teraz pozostały tylko w kominie i na niektórych spsach że względu na brak możliwości wciśnięcia się między gałęzie krabowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również od długiego czasu mam duży problem z Valonią. Od tygodnia stosuję Vibrant Reef i już glon zaczyna powoli zanikać. Glony włosowate też zaczynają się odrywać. Polecam poczytać o tym preparacie między innymi na forum reef2reef, obecnie ponad 300 stron wątku. Zdecydowana większość pozytywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nigdzie nie znalazłem, dlatego kupiłem na Ebay. Przesyłka z USA i w ciągu tygodnia zostało dostarczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie widzę nawet w DE nie są dostępne

UK lub US tylko


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa dostępna pojemność 16 oz (500 ml) wyszła z przesyłką 200 zł. Jest też pojemność 8 oz.

Dawkowanie to 1 ml na 10 galonów (ok. 38 l), przy walce z glonami podawane dwa razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.