Skocz do zawartości
Dareklisc

Grzybki Ricordea

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem wszystkim ,

Szukam informacji jak najlepiej dbać o te grzybki żeby cokolwiek rosły . Mam Rico florida i yuma niecały rok czasu i nie widzę żadnych najmniejszych przyrostów, już nie mówię o nowych mordkach czy podziale grzybków , są porostu tej samej wielkości jak po pierwszym włożeniu do akwarium.

Jakie są wasze doświadczenia związane z tymi grzybkami ? W jakich warunkach im najlepiej, czy czymś je dokarmiacie, w jakim przepływie i świetle je trzymacie ? Jakie przyrosty zauważyliście u was ? Proszę o zdjęcia w odpowiedziach w miarę możliwości .

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam u siebie jedne i drugie, Yuma dzieli się chętnie , Floridom” tylko mordek przybywa. Nie lubią jak na nie wieje, za mocnym światłem też specjalnie nie przepadają. Moje jedzą chętnie wszystko co złapią. Akwa z NP, także żarełko pod dostatkiem 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosną lepiej przy niezerowym NO3. Kiedy nutrienty były niewykrywalne, wszystkie miękkie rosły słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z florida. 

Od pół roku urósł może o hmmmm 1mm? :D

Zmieniałem już wszędzie, małe światło, większe światło, średni prąd, mały prąd. 

Też mnie się wydaje, że woda jest zbyt uboga dla nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim nie rosną nawet te " zwykłe " niebieskie. Woda siedmioletnia wiec uboga raczej nie jest, licho wie czego im brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie niebieska się rozpuściła, a kolorowe niby delikatniejsze rosną aż miło, fakt że NO3 w kosmosie mam:huh: więc pewnie za czystą wodą też specjalnie nie przepadają

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś przecinałem na pół moją czerwoną rico . Niestety ale bez cięcia nie idzie jej rozmnożyć przynajmniej u mnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricordea florida po okolo 2 miesiacach  ma u mnie dwa “paczki”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ricordea yuma orange i sama wysuwa nogę i zostawia zalążki z których rosną nowe główki. Mam ich sporo. NO3 i PO4 nie wykrywalne. Lepiej się pompują w zaciemnionym miejscu. Mam pojedyncze główki które same dopłynęły w zakamarki w skale i wyglądają lepiej niż te wystawione bezpośrednio na światło.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.