Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Ja wiem, czy te granulaty mają tak podobny skład? Poniżej link do af protein power: jaja (proszek jajeczny aż 12%!)  i zboża raczej nie są zbliżone do tego, co jest dostępne na rafie. Pozostałe rodukty roślinne nie wiadomo, czy w całości są to rośliny morskie, jest tylko opisane, w jakim procencie ten pokarm zawiera czosnek (3.5), spiruline (1.5) i morszczyn (1.5), który występuje tylko w zimniejszych strefach, więc taki żółtek czy borsuk raczej nie miał szansy go skosztowac. Co to za tłuszcze? Do tego jakieś barwniki, przeciwutleniacze  Te ryby to też nie wiadomo, jakie, czy morskie, czy słodkowodne. Pokolce niby ryb na rafie nie jedzą. Postać granulatu czy płatków też nie jest spotykana ;)

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-af-protein-power-120g~p33403

 

@Tester tak z ciekawości zapytam, jakiej firmy te suszki podajesz? Może mają inny skład. 

Ja daję wodzienia raz na czas, ryby mają atrakcję, kiedy mogą zapolować na coś żywego. Wodzien czasem też pomaga nowo wprowadzonym rybkom mięsożernym, kiedy nie potrafią jeszcze zjeść mrożonek czy suszkow. Larwy wodzienia żywią się drobnym planktonem, którego odpowiedniki zasiedlają też wody morskie, więc wydaje się, że taki pokarm powinien mieć w miarę dobry skład, a frajda ryb: bezcenna :)

Larwy wodzieni same również są drapieżne. Ich łupem padają osobniki drobnego zooplanktonu należącego do wrotków, wioślarek i rzadziej do  widłonogow

Tak się teraz zastanawiam, czy środowisko czy morskie czy słodkowodne na wielkie znaczenie, jeśli larwa wodzienia żywi się podobnym zooplanktonem, jaki występuje w słonych wodach? Wydaje się, że taki pokarm jest bardziej odpowiedni, niż na przykład jajo kurze (o ile w tym af chodzi o kurze jaja, bo to już nie jest opisane).

Ochotki żywej ja nie daje nawet moim słodkowodnyn rybom, naczytałam się że ta larwa żywi się jakimś syfem, może też być nosicielem groźnych dla ryb patogenow.

Nik@

Nik@

Ja wiem, czy te granulaty mają tak podobny skład? Poniżej link do af protein power: jaja (proszek jajeczny aż 12%!)  i zboża raczej nie są zbliżone do tego, co jest dostępne na rafie. Pozostałe rodukty roślinne nie wiadomo, czy w całości są to rośliny morskie, jest tylko opisane, w jakim procencie ten pokarm zawiera spiruline (1.5) i morszczyn (1.5), który występuje tylko w zimniejszych strefach, więc taki żółtek czy borsuk raczej nie miał szansy go skosztowac. Co to za tłuszcze? Do tego jakieś barwniki, przeciwutleniacze  Te ryby to też nie wiadomo, jakie, czy morskie, czy słodkowodne. Pokolce niby ryb na rafie nie jedzą. Postać granulatu czy płatków też nie jest spotykana ;)

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-af-protein-power-120g~p33403

 

@Tester tak z ciekawości zapytam, jakiej firmy te suszki podajesz? Może mają inny skład. 

Ja daję wodzienia raz na czas, ryby mają atrakcję, kiedy mogą zapolować na coś żywego. Wodzien czasem też pomaga nowo wprowadzonym rybkom mięsożernym, kiedy nie potrafią jeszcze zjeść mrożonek czy suszkow. Larwy wodzienia żywią się drobnym planktonem, którego odpowiedniki zasiedlają też wody morskie, więc wydaje się, że taki pokarm powinien mieć w miarę dobry skład, a frajda ryb: bezcenna :)

Larwy wodzieni same również są drapieżne. Ich łupem padają osobniki drobnego zooplanktonu należącego do wrotków, wioślarek i rzadziej do  widłonogow

Tak się teraz zastanawiam, czy środowisko czy morskie czy słodkowodne na wielkie znaczenie, jeśli larwa wodzienia żywi się podobnym zooplanktonem, jaki występuje w słonych wodach? Wydaje się, że taki pokarm jest bardziej odpowiedni, niż na przykład jajo kurze (o ile w tym af chodzi o kurze jaja, bo to już nie jest opisane).

Ochotki żywej ja nie daje nawet moim słodkowodnyn rybom, naczytałam się że ta larwa żywi się jakimś syfem, może też być nosicielem groźnych dla ryb patogenow.

Nik@

Nik@

Ja wiem, czy te granulaty mają tak podobny skład? Poniżej link do af protein power: jaja (proszek jajeczny aż 12%!)  i zboża raczej nie są zbliżone do tego, co jest dostępne na rafie. Produkty roślinne nie wiadomo, czy w całości są to rośliny morskie, jest tylko opisane, w jakim procencie ten pokarm zawiera spiruline (1.5) i morszczyn (1.5), który występuje tylko w zimniejszych strefach, więc taki żółtek czy borsuk raczej nie miał szansy go skosztowac. Co to za tłuszcze? Do tego jakieś barwniki, przeciwutleniacze  Te ryby to też nie wiadomo, jakie, czy morskie, czy słodkowodne. Pokolce niby ryb na rafie nie jedzą. Postać granulatu czy płatków też nie jest spotykana ;)

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-af-protein-power-120g~p33403

 

@Tester tak z ciekawości zapytam, jakiej firmy te suszki podajesz? Może mają inny skład. 

Ja daję więzienia raz na czas, ryby mają atrakcję, kiedy mogą zapolować na coś żywego. Wodzien czasem też pomaga nowo wprowadzonym rybkom mięsożernym Larwy wodzienia żywią się drobnym planktonem, którego odpowiedniki zasiedlają też wody morskie, więc wydaje się, że taki pokarm powinien mieć w miarę dobry skład, a frajda ryb: bezcenna :)

Larwy wodzieni same również są drapieżne. Ich łupem padają osobniki drobnego zooplanktonu należącego do wrotków, wioślarek i rzadziej do  widłonogow

Tak się teraz zastanawiam, czy środowisko czy morskie czy słodkowodne na wielkie znaczenie, jeśli larwa wodzienia żywi się podobnym zooplanktonem, jaki występuje w słonych wodach? Wydaje się, że taki pokarm jest bardziej odpowiedni, niż na przykład jajo kurze (o ile w tym af chodzi o kurze jaja, bo to już nie jest opisane).

Ochotki żywej ja nie daje nawet moim słodkowodnyn rybom, naczytałam się że ta larwa żywi się jakimś syfem, może też być nosicielem groźnych dla ryb patogenow.

Nik@

Nik@

Ja wiem, czy te granulaty mają tak podobny skład? Poniżej link do af protein power: jaja i zboża raczej nie są zbliżone do tego, co jest dostępne na rafie.  Te ryby to też nie wiadomo, jakie, czy morskie, czy słodkowodne. Pokolce niby ryb na rafie nie jedzą. Postać granulatu czy płatków też nie jest spotykana ;)

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-af-protein-power-120g~p33403

 

@Tester tak z ciekawości zapytam, jakiej firmy te suszki podajesz? Może mają inny skład. 

Ja daję więzienia raz na czas, ryby mają atrakcję, kiedy mogą zapolować na coś żywego. Wodzien czasem też pomaga nowo wprowadzonym rybkom mięsożernym Larwy wodzienia żywią się drobnym planktonem, którego odpowiedniki zasiedlają też wody morskie, więc wydaje się, że taki pokarm powinien mieć w miarę dobry skład, a frajda ryb: bezcenna :)

Larwy wodzieni same również są drapieżne. Ich łupem padają osobniki drobnego zooplanktonu należącego do wrotków, wioślarek i rzadziej do  widłonogow

Tak się teraz zastanawiam, czy środowisko czy morskie czy słodkowodne na wielkie znaczenie, jeśli larwa wodzienia żywi się podobnym zooplanktonem, jaki występuje w słonych wodach? Wydaje się, że taki pokarm jest bardziej odpowiedni, niż na przykład jajo kurze (o ile w tym af chodzi o kurze jaja, bo to już nie jest opisane).

Ochotki żywej ja nie daje nawet moim słodkowodnyn rybom, naczytałam się że ta larwa żywi się jakimś syfem, może też być nosicielem groźnych dla ryb patogenow.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.