Skocz do zawartości
AmonS

[300 litrów] AmonsTV - dziennik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Rozpoczynam nowy projekt. Tym razem chciałbym być bardziej zdyscyplinowany (w ogólnej opiece nad akwarium) w związku z czym postanowiłem nagrywać filmy jako taki dziennik. Gdy coś zrobię nie tak to będę mógł zerknąć na film z poprzednim stanem rzeczy i łatwiej mi będzie zapanować nad moim małym oceanem :D

Gorąca prośba - zwłaszcza do nowych morszczaków. Proszę nie traktować tych filmów jako poradnika! Jestem laikiem i amatorem akwarystyki morskiej. Filmy mają być tylko dziennikiem ;)

Co by nie przedłużać to pierwszy film z opisem zbiornika i częścią sprzętu:

Oraz drugi:


Dla zainteresowanych polecam oglądać z przyspieszeniem - chyba nie umiem swobodnie gadać do kamerki :clowning


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały naprawdę ubogu 

Wstępne  oczyszczanie moczylem-suszyłem i znów moczyłem. Nie lepiej było wrzucić to i moczyć cały czas podmieniając wodę. 

A i sumpa mogłeś przekręcić pompa by miała po prostej. 

W dniu 16.02.2020 o 13:03, AmonS napisał:

Dla zainteresowanych polecam oglądać z przyspieszeniem - chyba nie umiem swobodnie gadać do kamerki :clowning

Liczą się chęci hehe


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rumik21 napisał:

Skały naprawdę ubogo 

Cześć, 

skały celowo dałem malutko - w przyszłości pojawią się jeszcze jakieś skałki na dnie, porośnięte "czymś" (może zoa albo czymś takim). W poprzednim akwarium miałem gruzowisko i ciężko było ustawić cyrkulację a syf odkładający się pod skałami powodował skoki No3 i Po4 co doprowadziło do katastrofy w moim poprzednim baniaku. Łatwiej mi będzie włożyć trochę ceramiki lub skały do sumpa i w razie konieczności wsadzić ręce i wydmuchać detrytus niż przestawiać konstrukcje w głównym baniaku.

5 godzin temu, rumik21 napisał:

Wstępne  oczyszczanie moczylem-suszyłem i znów moczyłem. Nie lepiej było wrzucić to i moczyć cały czas podmieniając wodę.

Można było :ninja: Ale gdzieś wyczytałem:book:, że tak będzie lepiej... w sumie jak moczyła się pierwszym razem to wywaliła sporo brudu, wymieniłem wodę i okazało się że już nie wywala... później ją wysuszyłem (kilka dni) i znowu wsadziłem i znowu zaczęła wywalać jakiś syf więc czynność powtórzyłem i w efekcie przestała całkiem wywalać cokolwiek :thumbsup:. Może to i bez sensu ale miałem sporo czasu między zakupem skały a znalezieniem mieszkania i postawieniem nowego szkła więc tak wyszło :D 

5 godzin temu, rumik21 napisał:

A i sumpa mogłeś przekręcić pompa by miała po prostej.

Myślałem nad tym ale stwierdziłem, że łatwiej dać mocniejszą pompę w przyszłości niż odetkać rury ze spływu czy rewizji gdyby gdzieś na załamaniach coś się poodkładało ;) Chociaż co akwarysta to inna rada :unsure: 

 

A tymczasem kolejna aktualizacja - akwarium zalane :D 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja... i kłopot...

Kilka zmian w zbiorniku o czym dowiecie się z filmu poniżej.

No i mam kłopot... Jak wspominałem na którymś filmie - przeprowadziłem się. Stary zbiornik miał pracować w domu rodzinnym do czasu gdy będę mógł bezpiecznie przenieść ryby do nowego akwarium. Niestety przez brak mojej obecności coś tam poszło nie tak. Dziś byłem u rodziców i zobaczyłem akwarium całe w glonach i woda jest brązowa :(. Parametry wody tak na szybko testami kropelkowymi które miałem zrobiłem i nie jest tam dobrze :( No3 w salifercie mocno różowe, Po4 też w kosmos :(. Dałem tam Rowę i Węgiel ale boję się o ryby ... Planuję codziennie wieczorem podjechać do starego akwarium z kontrolą ale nie wiem co robić... Jutro zrobię tam podmianę bo dziś nie było jak :(  W ostateczności ryby wpuszczę do nowego zbiornika ... Eh zawsze po górkę :banghead

 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar w najbliższym czasie wprowadzić ryby to po co chcesz wrzucać mrożonkę? Biologię wprowadzisz wraz z rybami. Według mnie jeśli masz świeżą i czystą wodę to szybkie wprowadzenie ryb im nie zaszkodzi. Jak wrzucisz kostkę, zanim bakterie ją rozłożą, minie trochę czasu i powstanie w między czasie amoniak i azotyny.  A jak wprowadzisz ryby i zaczniesz je DELIKATNIE karmić to zamknięcie cyklu nastąpi szybciej - szczególnie jak będziesz lał bakterie.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 03:06, Arek77 napisał:

Jeżeli masz zamiar w najbliższym czasie wprowadzić ryby to po co chcesz wrzucać mrożonkę? Biologię wprowadzisz wraz z rybami. Według mnie jeśli masz świeżą i czystą wodę to szybkie wprowadzenie ryb im nie zaszkodzi. Jak wrzucisz kostkę, zanim bakterie ją rozłożą, minie trochę czasu i powstanie w między czasie amoniak i azotyny.  A jak wprowadzisz ryby i zaczniesz je DELIKATNIE karmić to zamknięcie cyklu nastąpi szybciej - szczególnie jak będziesz lał bakterie.

Chciałbym jak najdłużej jeszcze przetrzymać ryby w starym zbiorniku ... wczoraj zrobiłem im sporą podmianę dodałem adsorbery, spróbuje jak najdłużej nie dodawać ich do nowego akwarium ;)


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr z pelletami aby dobrze działał pellety muszą się o siebie ścierać a tam one się niestety tylko kręcą jak na karuzeli :googleye.
Aby dobrze działały warto spróbować troszkę przykręcić wylot wody aby one wolniej się ruszały i tarły o siebie, bo ścierając się o siebie działają a w taki sposób jak na filmie to niestety nie pracuje odpowiednio.

Pozdrawiam B)


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Robteos napisał:

Filtr z pelletami aby dobrze działał pellety muszą się o siebie ścierać a tam one się niestety tylko kręcą jak na karuzeli :googleye.
Aby dobrze działały warto spróbować troszkę przykręcić wylot wody aby one wolniej się ruszały i tarły o siebie, bo ścierając się o siebie działają a w taki sposób jak na filmie to niestety nie pracuje odpowiednio.

Pozdrawiam B)

Filtr w którym kręcą się u mnie biopelletki działa tak, że kręcąc się biopelletki lecą do góry i przy górnej części filtra występuje tarcie po czym biopelletki opadają na dno by od nowa lecieć w górę... działa to lepiej niż w zwykłym filtrze przepływowym gdzie tarcie jest o wiele mniejsze  ;)


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety ryby trafiły do nowego zbiornika... teraz to już musi się tak kręcić i mam nadzieję, że strat nie będzie ;) Ryby pływają, jedzą - stresu nie widać... żadnej ospy (odpukać) nie dostały :D 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie mogłem się powstrzymać :ph34r: pierwsze szczepki korali utopione w moim baniaczku...

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mała aktualizacja ... kto lubi oglądać - zapraszam ;) 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wideoaktualizacja. Tym razem mała walka z zakwitem fito...

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

Parametry wody:

Kh 8.0

Ca 400

Mg 1290

No3 0.2

Po4 0.03

Temp 26.1

Zasolenie 1.025

Ph 7.89 (ale nie wiem czy pomiar jest ok - muszę ponownie skalibrować sondę)


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.