Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dzięki :D
Co do fotki tak trochę suwaczki były ruszane bo znajomy wpadł z mocnym sprzętem do fotek więc przyznaje się bez bicia.
Aleee na żywo mocno podobnie wszystko świeci noo może nie tak mocno fluo :D 

 

Godzinę temu, Iceberg napisał:

Czy do tych hydr uzyles gotowego presetu, czy tez napisales wlasny program?...

Tak mam własny program niestety Saxby lub AB mi jarał gonie niemiłosiernie te na dnie i te wyżej mimo że hydry są 35cm nad taflą wody.
Jak wrócę do domu mogę podesłać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, PiotrekAT napisał:



 

Tak mam własny program niestety Saxby lub AB mi jarał gonie niemiłosiernie te na dnie i te wyżej mimo że hydry są 35cm nad taflą wody.
Jak wrócę do domu mogę podesłać :) 

Moja 26 HD jest 38 cm nad linia wody a zbiornik ma wysokosc 36 cm, ale juz sie robi nowy, tym razem 75X60X29 cm (Jestem pasjonatem plytkich lagun) i oprocz tych wymiarow, panel na 20-25 cm i tutaj bede musial bardziej uwazac na wysokosc zawieszenia lampy, gdyz do dna bedzie niedaleko a akwarium typowo LPS i miekkie (Lubie ruch w toni)...

W moim presecie byl ksiezyc, ale dla mnie za mocny na RB i zmienilem go na UV 2%, tak ze jest bardzo lekka poswiata...

Co mnie dziwi ze w moim presecie jest tylko dwie godziny szczytu, do ktorego bardzo lagodnie dochodzi z rana i tak samo schodzi do zachodu...

Godziny od 8:OO do 20:00, wydaje sie tez troszke za malo, biorac pod uwage dwugodzinny szczyt...

Jak mozesz to z checia sprawdze Twoj program...

 

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak sobie żyje i ma się świetnie :)
Powoli przymierzam się ze sprzętem do małego bałaganu ale to pewnie w wakacje jak remont będzie w mieszkaniu
Zmieni się lekko kształt i zwiększy lekko litraż a do tego oświetlenia dojdzie jeszcze jeden led i będzie perfect. 
Aktualnie powoli przyzwyczajam baniak do nowego światła.

Docelowo wleci 3cia hydra i świetlówki pewnie zostaną takie jak tu (2x Aquablue Azure 2x Actynic Blue ) bo barwa jest ok i bardzo rozjaśniło baniak resztę i tak ledem wysteruje :) 

IMG_20201123_190102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - myślę że to jedna z tych ostatnich ( szykuje powoli nowy projekt ) 

CLICK LINK    <- nie wrzucałem na YT ale myślę że nawet użytkownicy bez konta będą mogli zobaczyć 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyk akwarium po ponad 3 latach zostało zamknięte :)

Oczywiście nie wyleczyłem się z akwarystyki - idzie remont a później nieco inny rozmiar :D
Sprzęt praktycznie skompletowany pod nowy baniak - brakuje pompy obiegowej i szkła więc biorę się za salon i wrócę niedługo. 

245104169_4477359652303047_4893282971885326799_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo i tak jak zapowiadałem tak tez będzie :)
Idzie powoli nowe. 

Akwarium: 100x100x50h 
Oświetlenie: 2x Orphek Atlantic + 4x Orphek OR3 Sky Blue
Obieg: Maxspect Turbine Duo TD-12K
Cyrkulacja: Maxspect Gyre XF-350 x2 + Jebao SLW20 x2
Odpieniacz: Maxspect AERAQUA DUO AD600
Filtracja: Nyos TORQ 1.0 (Węgiel + Absorbery) + Reaktor recyrkulacyjny biopellets ( Robiony na zamówienie coś ala twistman)
Dozowanie płynów: Komputer ITI + Doser AT2 (Kompletny zestaw z sondą ph oraz dolewką i czujnikiem temperatury)
Lampa UV: 36w (leży w pogotowiu) 
Skała: 30-35kg AF Rock + Kilka kawałków ze starego zbiornika z sumpa + kilka ewentualnych kg Indonesia Base Rock.

Baniak planuje wystartować zaraz po remoncie - szybki start na ATM Colony 

 

245451095_4501640466541632_4167888846218090771_n.jpg

Edytowane przez PiotrekAT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiotrekAT napisał:

Noo i tak jak zapowiadałem tak tez będzie :)
Idzie powoli nowe. 

Akwarium: 100x100x50h 
Oświetlenie: 2x Orphek Atlantic + 4x Orphek OR3 Sky Blue
Obieg: Maxspect Turbine Duo TD-12K
Cyrkulacja: Maxspect Gyre XF-350 x2 + Jebao SLW20 x2
Odpieniacz: Maxspect AERAQUA DUO AD600
Filtracja: Nyos TORQ 1.0 (Węgiel + Absorbery) + Reaktor recyrkulacyjny biopellets ( Robiony na zamówienie coś ala twistman)
Dozowanie płynów: Komputer ITI + Doser AT2 (Kompletny zestaw z sondą ph oraz dolewką i czujnikiem temperatury)
Lampa UV: 36w (leży w pogotowiu) 
Skała: 30-35kg AF Rock + Kilka kawałków ze starego zbiornika z sumpa + kilka ewentualnych kg Indonesia Base Rock.

Baniak planuje wystartować zaraz po remoncie - szybki start na ATM Colony 

 

No nareszcie, szeroko zakrojony Projekt LPS a tak długo cisza. Jedziesz, działasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

No nareszcie, szeroko zakrojony Projekt LPS a tak długo cisza. Jedziesz, działasz. 

Nie no :D jeszcze chwila w listopadzie wjezdza ekipa w salon wiec pewnie wystartuje kolo grudnia alee juz powoli zaczynam ogarniać projekt :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 08:23, PiotrekAT napisał:

Oczywiście nie wyleczyłem się z akwarystyki - idzie remont a później nieco inny rozmiar :D

Czego człowiek nie wymyśli dla większego baniaka…:ph34r::D

Ja trochę przegiąłem z zamierzeniami i z zaplanowanych 3 mcy robót zrobił się niecały rok:whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Raff 2020 napisał:

Czego człowiek nie wymyśli dla większego baniaka…:ph34r::D

Ja trochę przegiąłem z zamierzeniami i z zaplanowanych 3 mcy robót zrobił się niecały rok:whistle:

Niee no tutaj to akurat planowany zamysł - żona naciskała na remont a bez przeniesienia / zmiany baniaka by się nie obyło - a dostałem większą przestrzeń użytkową to czemu by tego nie wykorzystać choć to ten co był miał być już MAX rozmiarem :D haha 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo... Dopiero teraz zauważyłem "założenia sprzętowe". Dalej LPS??? Czy pójdziesz w bardziej twardo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, dadario napisał:

Grubo... Dopiero teraz zauważyłem "założenia sprzętowe". Dalej LPS??? Czy pójdziesz w bardziej twardo?

W planach acropory + euphylie ale zobaczymy jak to się uda bo to pierwsze poważne podejście do SPSów po za prostymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2022 o 12:37, PiotrekAT napisał:

W planach acropory + euphylie ale zobaczymy jak to się uda bo to pierwsze poważne podejście do SPSów po za prostymi :)

A jakie to proste ???


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie co nie są krzywe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, AnT napisał:

A jakie to proste ???

Montipory / Seriatopory :D acropory zawsze wydawały się trudne :D hmm albo tak o nich mówiono

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiotrekAT napisał:

Montipory / Seriatopory :D acropory zawsze wydawały się trudne :D hmm albo tak o nich mówiono

 

To albo mówią, albo sprawdziłeś po sobie ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2022 o 16:09, Beti napisał:

To albo mówią, albo sprawdziłeś po sobie ?

Nie no miałem kilka acropor :D ale zostały wymienione na LPSy więc nie powinno być źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.