Skocz do zawartości
meyger

Apitasie problem inwazyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam poważny problem z apitasią. Miałem z 8 różyczek postanowiłem je uśmiercić środkiem, apitasia-x. Po zastosowaniu środka cieszyłem się ze znikły. A tu niespodzianka [emoji34][emoji34] jednak nie, tylko się rozprzestrzeniły. Teraz mam mały las równikowy apitasi. Próbowałem chyba wszystkiego: woda z octem, kupiłem brzydala. Niestety nie jadł. Miałem kupić krewetki ale dowiedziałem się ze zjadają tylko małe róże. Wiec kupiłem ślimaki Berghia verrucicornis. Mam je już ponad tydzień. Ku mojemu zdziwieniu nie widzę żeby coś zjadały. Róże nie znikają a ślimaki wędrują spokojnie obok nich bez zainteresowania. Pomóżcie co mam z tym badziewiem walczyć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdzają się krewetki. To, że zjadają małe Aiptasie, to nie problem. Każda nowa jest na początku mała i to właśnie ją ma zjeść krewetka. Te, które są duże najłatwiej zlikwidować np octem i strzykawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysamata wurdemanii przetestowane działa ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wurdemani jedzą nawet duże aiptasie. Na pewno masz szklane róże? Wrzuć zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość. Ale teraz zbiornik idzie spać. [emoji39] ale na 100% są to szklanki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

736cb64005ad1be0c45184a10cfed5e8.jpg

faf0d63d76a3cacc7ae8b87b9f0889ca.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fa2988786ae392e3c1763313b9a8789b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem. Na początki miałem kilka różyczek. Kupiłem Wundermani i miałem spokój. Jakieś 2 miesiące temu na wieczną rafę odeszła Wundermani. Po tym czasie zaczęło w znacznym stopniu przybywać różyczek. Kupiłem ślimaczki 2 szt i efektu nie widzę. Dzisiaj kupiłem Wundermani i myślę, że sytuacja się poprawi, zobaczymy. Reasumując, myślę że krewetka musi być bo robi robotę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas ślimakom. One nie żywią się niczym innym, tylko aiptasia więc muszą je jeść. Najpierw zjadają te najmniejsze, dlatego nie widzisz efektów. Nie kombinuj, poczekaj, może Ci się rozmnaża i z czasem róże zaczną zanikać.

Krewetka może nie zjadać całej aiptasii, zostawia fragmenty, z których odrastają nowe róże. Berghia wsysa calutka róże, nawet, kiedy hej stopa schowana jest w szczelinie. Jak berghia wessie róże, to nie ma prawa w tym miejscu odrosnąć. Dla mnie berghia to jedyny skuteczny lek na aiptasie. Po brzydali czy krewetkach odrasta, więc taka straż musi być cały czas.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam. I liczę na to ze będzie dobrze. Dziękuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tapajos32 napisał:

Nik@ u mnie po "wunderwaffe" nie odrosło nic.....

A masz je cały czas w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas - jedyny ich minus to to że zeżarły mi małą euphilie - niestety albo euphilia albo wurdemanii przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały czas - jedyny ich minus to to że zeżarły mi małą euphilie - niestety albo euphilia albo wurdemanii przynajmniej w moim przypadku.



Tez coś właśnie na ten temat słyszałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nik@ napisał:

Daj czas ślimakom. One nie żywią się niczym innym, tylko aiptasia więc muszą je jeść. Najpierw zjadają te najmniejsze, dlatego nie widzisz efektów. Nie kombinuj, poczekaj, może Ci się rozmnaża i z czasem róże zaczną zanikać.

Krewetka może nie zjadać całej aiptasii, zostawia fragmenty, z których odrastają nowe róże. Berghia wsysa calutka róże, nawet, kiedy hej stopa schowana jest w szczelinie. Jak berghia wessie róże, to nie ma prawa w tym miejscu odrosnąć. Dla mnie berghia to jedyny skuteczny lek na aiptasie. Po brzydali czy krewetkach odrasta, więc taka straż musi być cały czas.

W 100% się pod tym podpisuję,ślimaki najpierw zjedzą te najmniejsze, niewidoczne i jak mówił klasyk, nie trzeba po nich poprawiać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tapajos32 napisał:

Cały czas - jedyny ich minus to to że zeżarły mi małą euphilie - niestety albo euphilia albo wurdemanii przynajmniej w moim przypadku.

To pewnie dlatego aiptasie nie odrastają, bo są na bieżąco pilnowane przez krewetki. Pytanie, co się stanie, kiedy krewetek zabraknie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy[emoji106] a jak zauważę ze ślumory zaczną jeść. I jak im z tym idzie, to pomyśle jeszcze nad dokupieniem jeszcze ze dwóch.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.