Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwe że jest spora różnica między Colombo A icp . Chodzi i po4 A mianowicie Colombo pokazuje ok 0.05 a  icp? 0.4 czy może być taka różnica w Wyniku ? Od momentu wysłania do dostania wyników 1.5 tyg . Czy woda mogła się popsuć w drodze do marinlab? Kilka dni zamknięta we fiolce Jeśli chodzi i akwa korale rosną w tym sps proste. @Beti wiem że używałas Colombo może coś podpowiesz

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak używam colombo ale do po4 mam hanke ale kiedyś miałam test na po4 z colombo i był co pamiętam ok.

woda 10dni w fiolce ? Co tak długo trochę już przesada że aż tyle się czeka


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie test moge wkleic zdjecie i icp też. Dokładnie 0.39 na icp A Colombo lekko się barwi więc biorę zapas na 0.05. Montippry seriatoppra stylophora calustrea lps miękkie wszystko idzie w górę ładnie się pompuje elegancko no ale ta rozbieżność. Sam myślę nad Hanka albo melkwokee troszkę tańsza A i opinie dobre.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli icp z marinlab to tam wynik po4 jest przeliczany z P (czyli fosforu). Trzeba na to wziąć poprawkę. Co za tym idzie, biorąc pod uwagę że prawidłowo wykonałeś test i jest on sprawny to wynika z tego, że masz dużo wolnego fosforu w obiegu, który stopniowo przeobraża się w fosforany (po4 które mierzysz). Dzięki takiej metodzie icp, czas w którym woda do pomiaru idzie X dni, nie wpływa ona na wynik. Reasumując, jeśli Twoja biologia jest skuteczna w akwarium, ilość po4 nie powinna się zwiększyć. Lecz jeśli biologia będzie kulała, fosforany będą dążyć do wyniku 0,4 co napewno zauważysz podczas późniejszych pomiarów. Ja osobiście wolę znać ilość po4 i P z uwagi na to, że jestem w stanie zauważyć jak ma się biologia w zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dla syna napisał:

Jeśli icp z marinlab to tam wynik po4 jest przeliczany z P (czyli fosforu). Trzeba na to wziąć poprawkę. Co za tym idzie, biorąc pod uwagę że prawidłowo wykonałeś test i jest on sprawny to wynika z tego, że masz dużo wolnego fosforu w obiegu, który stopniowo przeobraża się w fosforany (po4 które mierzysz). Dzięki takiej metodzie icp, czas w którym woda do pomiaru idzie X dni, nie wpływa ona na wynik. Reasumując, jeśli Twoja biologia jest skuteczna w akwarium, ilość po4 nie powinna się zwiększyć. Lecz jeśli biologia będzie kulała, fosforany będą dążyć do wyniku 0,4 co napewno zauważysz podczas późniejszych pomiarów. Ja osobiście wolę znać ilość po4 i P z uwagi na to, że jestem w stanie zauważyć jak ma się biologia w zbiorniku. 

P = 0.12 , Po4 = 0.39

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Guban88ok3m napisał:

P = 0.12

Tak, i z tego P związał się tlen podczas podróży który wynik związku dał po4 0,4. Wszystko ma swój ciężar i swoją objętość. Wiązania pierwiastków w związki, zachodzą cały czas. Wynik jest podany w mg/l. Czyli fosfor o wadze x dostał 4 atomy tlenu o wadze y co dało razem wynik 0,4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Guban88ok3m napisał:

Czyli w akwarium jaki faktyczny poziom mam ? Mogę mieć raczej ? 

Jeśli test zrobiłeś prawidlowo to masz 0,05 i masz tendencję wzrostową. 

Bardzo prawdopodobnie że za tydzień możesz mieć 0,08 i w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , czyli teraz od czego to zależy że może wzrosnąć? Powiem więcej akwarium ma rok ale już byka w tym czasie jedna przesiadka jakieś 4 miechy temu . 1.5 l matrixa na 100 l wody 

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci przykład, ja miałem 0,07 a na icp wyszło mi 0,03 i fosforu 0,09. Po tygodniu miałem spadek do 0,02

Icp marinlab zawsze mi przewidział przez ostatnie 12 pomiarów tendencję wzrostu lub spadku

Dzięki temu wiedziałem czy mogę więcej lub mniej karmić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test teraz na po4 (tylko przyłóż się do niego co do staranności to zobaczysz czy się to potwierdzi). Obstawiam że będziesz miał wyższy wynik niż wcześniejszy pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

Zrób test teraz na po4 (tylko przyłóż się do niego co do staranności to zobaczysz czy się to potwierdzi). Obstawiam że będziesz miał wyższy wynik niż wcześniejszy pomiar

Ale w Colombo nie ma filozofii . 10 kropli jednego, 2 krople drugiego i 20 ml.wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut mniej bym karmił np jeśli dajesz codziennie pokarm to robił bym głodówkę raz w tygodniu bez żarcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię na po4 test , już byłem gotów dziś zmowic melwokee ale poczekam. Chce zrobić test . Wlać wodę do słoiczka i z tydzień test na po4 zobaczyć co wyjdzie bo serio teraz dla mnje czarna magia tym.bardziej ze korle rosna i maja sie Oki 

8 minut temu, dla syna napisał:

Icp marinlab zawsze mi przewidział przez ostatnie 12 pomiarów tendencję wzrostu lub spadku

Dzięki temu wiedziałem czy mogę więcej lub mniej karmić. 

Czyli oni tak jakby przewidują jaki może być poziom za jakiś czas ale nie musi ? N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od biologii, u mnie powiedzmy jest biologia na stałym poziomie. U mnie wyniki późniejszych testów dążyły do wartości podanych w icp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Wszystko zależy od biologii, u mnie powiedzmy jest biologia na stałym poziomie. U mnie wyniki późniejszych testów dążyły do wartości podanych w icp. 

Warto kupić melwokee ?? Do po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Warto kupić melwokee ?? Do po4

Ja mam Hankę i ponoć to to samo, ale warto, tak samo jak do kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Ja mam Hankę i ponoć to to samo, ale warto, tak samo jak do kh

Chocisz mi salifert się pokrywa z icp , to samo mg ca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzały kolorki z testów kropelkowych. Teraz z Hanna nie mam problemu. Mam wynik cyfrowy i jest wypas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Mnie wkurzały kolorki z testów kropelkowych. Teraz z Hanna nie mam problemu. Mam wynik cyfrowy i jest wypas. 

Jest to uciążliwe,  ale już się nauczyłem.  Jedynie rozbieżność w tym po4 mnie złamała ale chyba wiem o co Ci chodziło.  Ale mimo wszystko zakupie sobie coś lepszego jak kropelki tym bardziej ze acropory w planie

Aaa zapomniałem dodać 2 miechy już bez podmian balling wchodzi uzupenia mikro makro , chociaz mam slabo potas bor i stront mimo strongow z af. No3 ok 2-5 . 1.5 l matrixa robi swoje na 100 l wody w akwa . Cały czas się sugerowałem testem na po4 no3 dlatego bez podmian chciałem spróbować.  A Ty @dla syna też bez podmian tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Guban88ok3m napisał:

Jest to uciążliwe,  ale już się nauczyłem.  Jedynie rozbieżność w tym po4 mnie złamała ale chyba wiem o co Ci chodziło.  Ale mimo wszystko zakupie sobie coś lepszego jak kropelki tym bardziej ze acropory w planie

Aaa zapomniałem dodać 2 miechy już bez podmian balling wchodzi uzupenia mikro makro , chociaz mam slabo potas bor i stront mimo strongow z af. No3 ok 2-5 . 1.5 l matrixa robi swoje na 100 l wody w akwa . Cały czas się sugerowałem testem na po4 no3 dlatego bez podmian chciałem spróbować.  A Ty @dla syna też bez podmian tak ?

Tak, i właśnie te pierwiastki dozuje dodatkowo co wymieniłeś bo są niedobory. Oprócz tego dozuje jeszcze jod, molibden i siarkę. Tylko że ja podpieram się właśnie cyklicznymi testami icp żeby nie przedobrzyć. Balling i strongi są w niepełnej ilosci dlatego tak się dzieje. Obsada koralowa oraz ruch wody w obiegu powoduje pewne spadki i żaden producent chemii akwarystycznej nie jest w stanie tego obliczyć, dlatego trzeba uzupełniać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Tak, i właśnie te pierwiastki dozuje dodatkowo co wymieniłeś bo są niedobory. Oprócz tego dozuje jeszcze jod, molibden i siarkę. Tylko że ja podpieram się właśnie cyklicznymi testami icp żeby nie przedobrzyć. Balling i strongi są w niepełnej ilosci dlatego tak się dzieje. Obsada koralowa oraz ruch wody w obiegu powoduje pewne spadki i żaden producent chemii akwarystycznej nie jest w stanie tego obliczyć, dlatego trzeba uzupełniać

Tylko ja mam stront 6.7 , bor 3.7 a potas 330. Na stront kupię kropelki a  od red sea w jednej butli widziałem potas i bor. Bo z kropelek potas zanim do 380.podbije minie wiek jak 15.kropel o 1 a co najmniej 50 muszę mieć więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna @Beti tak jest ! Jest Hanka hi 736 i co ? Wynik 10 a odczytać z tabelki daje 0.03 czyli tyle ile okazuje Colombo. A icp 0.4 czyli woda się zepsuła idąc do nich. Kolejne icp wysyłam nie poczta A kurierem ale dziwna sprawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o małą Hankę to u mnie pokrywa się z icp. Milwaukee to to samo.

Wysłane z mojego EAGLE_1068 przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.