Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Rumun napisał:

Jeśli chodzi o małą Hankę to u mnie pokrywa się z icp. Milwaukee to to samo.

Wysłane z mojego EAGLE_1068 przy użyciu Tapatalka
 

A u mnie icp wynik w gore mocno wzgledem hanki. Normalnie colombo granice 0.03 0.05 hanka 0.031 a icp 0.4 także albo wynik wpisany na pałę albo woda w czasie transportu szczelnie zamknięte się popsuła.  Szło to ponad tydzień , jeśli będę robił w marin lab rezygnuje z ich wysyłki a wysyłam kurierem żeby na drugi dzień woda była u nich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo:od miesięcy P mierzone icp (pomiar co miesiąc) o rząd wielkości większe od mierzonego Hanką.

Wydaje mi się, że ktoś tu pisał (Bartek?), że icp mierzy fosfor całkowity, Hanka biologicznie czynny (cokolwiek to znaczy), stąd te rozbieżności.

Jeżeli tak jest, to czy to samo nie dotyczy Fe (icp stale o rząd wielkości większe niż test Colombo). Od kiedy kierując się icp zacząłem zmniejszać dozowanie żelaza, spagetti w refugium jakby stanęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie może się w teorii zepsuć w czasie transportu. ICP mierzy zawartość pierwiastków w próbce i w zamkniętej próbce ilość pierwiastków jest stała i w teorii nawet roczna próbka powinna mieć taki sam skład jak świeżo pobrana ze zbiornika.

Dokładnie to ICP mierzy zawartość fosforu i przelicza że cały fosfor występujący w próbce to PO4 co jest uproszczeniem bliskim prawdy :)

Z powodu tej "ułomności" metody pomiaru nie dostajesz wyników dla NO3 i NO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 0.03 A 0.4 jest blisko ? Dla mnie mega duża różnica A najlepsze że Colombo kropelki pokazuje tyle co Hanka.  Mam hi736 które też pokazuje p A nie po4 . P pokazało mi 10 a z odczytu tabelki jest to 0.031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.