Skocz do zawartości
Robert-reef

Co się dzieje z sinularią? Proszę o pomoc w identyfikacji problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W akwarium mam sinularie białe. W tym samym akwarium mam je umieszczone w kilku miejscach. Do niedawna rosły, polipowały wszystkie. Od kilku dni zauważyłem jedną umieszczoną w najwyższym punkcie akwarium, tuż pod lampą taki wygląd jak na zdjęciu poniżej. Pokryta jest brązowym nalotem, polipy schowane.

20200223_130223.jpg

Druga sinularia stoi niżej na pisku i jest wypolipowana mniej więcej tak jak była ta co teraz jest brązowa.

20200223_130232.jpg

Na trzecim zdjęciu sinularia, która stoi niedaleko tej, która dobrze rośnie, stoi ona też na piasku. Zaczyna pokrywać się brązowym nalotem.

20200223_130236.jpg

W akwarium nic nie zmieniałem, dziwne jest to że 3 te same sinularie, które do tej pory rosły dobrze wyglądają teraz każda  zupełnie inaczej.

Ogólnie na piasku zaczyna mi się brązowy nalot robić, obserwuje to może od miesiąca. Możliwe że muszę wymienić filtry RO, ale aktualnie brakuje mi czasu na ta robotę. Muszę przywieźć miernik DTS i sprawdzić wodę RO.

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo na swoich sinulariach, tyle że na moich zaczynało się wówczas dino a ja nie miałem o tym pojęcia do teraz. Kilka dni później miałem kosmos w baniaku... a zaczynało się właśnie na sinularii takim lekkim przybrązowieniem, potem poszło na szyby, a na końcu wlazło w skalę i piasek. Ale oczywiście nie straszę Cię, może to tylko zwykły glon. Przebadaj wodę. U mnie dino poszło zapewne po niewymienionych wkładach RO, woda nagle z dnia na dzień po podmiance znacząco się pogorszyła. Następnego dnia kupiłem nowe RODI, nawet nie bawiłem się w wymianę wkładów ani membrany czy tez żywicy, poprostu wymieniłem wszystko,  ale było za późno. 

788E4279-2465-467C-81A9-A1B0A7A04696.jpeg

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.