Skocz do zawartości
darek17bb

Mleczna woda

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, darek17bb napisał:

Zrobiłem jak poradziłaś Beti, lampa działa od wczoraj wieczora z pompą skręconą na minimum. Jak na razie żadnych zmian, zobaczymy co będzie po kilku dniach. 

Tak wygląda włóknina na cyrkulatorze po dwóch dniach. 

rps20200226_200355.jpg

No to cierpliwości teraz 2-3dni zdjęcie coś nie wchodzi, chyba że  inni widzą?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jeszcze węgiel w weekend tylko pytanie ile mogę go dać? Dać wg etykiety czy dać go więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darek17bb napisał:

Kupię jeszcze węgiel w weekend tylko pytanie ile mogę go dać? Dać wg etykiety czy dać go więcej? 

Myślę że na pierwszy raz tak jak zaleca producent,  nie ma co szaleć :smile_wink: wszystko stopniowo..

Wstrzymaj chwilowo te bakterie, mylę że u Ciebie się utrzymuje stały zakwit bakteryjny, może nie aż tak duży ale jest.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel już stosowalem bo próbowałem wszystkiego przez te kilka miesięcy ale teraz była chwila przerwy bo mi się skończył. Tak się przyglądam tej wodzie i wygląda to trochę tak jakby coś się rozpuszczało tylko nie wiem jak to sprawdzić.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło.. Lampa UV działała kilka dni lecz bez zmian, bakterie też były odstawione. Trochę jeszcze poczytałem i do głowy przychodzi wytrącenie węglanu wapnia teraz tylko pytanie jeśli to jest to to jak można się tego pozbyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u mnie woda  była mleczna kiedy byłem w domu i co dziennie coś robiłem w zbiorniku jak wyjechałem do pracy na tydzień i zbiornik był nie ruszany to po powrocie woda była krystaliczna. Może tu jest problem z wodą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbyszek Stefek napisał:

Witajcie u mnie woda  była mleczna kiedy byłem w domu i co dziennie coś robiłem w zbiorniku jak wyjechałem do pracy na tydzień i zbiornik był nie ruszany to po powrocie woda była krystaliczna. Może tu jest problem z wodą. 

No akwarysta bardzo często to najsłabsze ogniwo całego systemu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabierz wody do szklanki odstaw na dzień i zobacz czy będzie osad na dnie. Jak woda się ustoi i będzie czysta to by znaczyło że skała albo piasek pyli.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.