Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

przed pompą daj wyżej przegrodę tę ostatnią tak aby woda nie miała opcji przelania się górą... powinno to wyciszyć przelew. Do tego odstęp pomiędzy tymi dwoma ostatnimi szybami ustaw sobie na 6cm wówczas podczas czyszczenia magfloat powinien się tam zmieścić bez większego problemu. Choć u siebie robię całkowicie odwrócone te dwie ostatnie szyby :) najpierw przepływ środkiem później do pompy obiegowej przepływ górą.... ale ja mam i będę miał dość wysoki poziom wody w sumpie :) bo 27cm...

Co do sposobu na przepływ wody - daruj sobie pudełka i inne kombinacje daj 2 równoległe przeloty jeden umieść minimalnie powyżej lustra wody w refugium drugi na zakładanym poziomie wody w refugium. A to dlatego aby jeden działał cały czas a drugi był awaryjnym spływem pomiędzy komorami. Myślę iż 32mm wystarczy... z zapasem. Ideałem było by umieszczenie akwarium (sumpa) z refugium nieco powyżej sumpa z odpieniaczem i zamontowanie na bocznej ściance czegoś na wzór komina...

Mając refugium obok sumpa pomyśl nad przesłoną światła aby w sumpie nie zarastał ci chociażby odpieniacz lub filtr przelewowy.

chwialek

chwialek

przed pompą daj wyżej przegrodę tę ostatnią tak aby woda nie miała opcji przelania się górą... powinno to wyciszyć przelew. Do tego odstęp pomiędzy tymi dwoma ostatnimi szybami ustaw sobie na 6cm wówczas podczas ciśnienia magfloat powinien się tam zmieścić bez większego problemu. Choć u siebie robię całkowicie odwrócone te dwie ostatnie szyby :) najpierw przepływ środkiem później do pompy obiegowej przepływ górą.... ale ja mam i będę miał dość wysoki poziom wody w sumpie :) bo 27cm...

Co do sposobu na przepływ wody - daruj sobie pudełka i inne kombinacje daj 2 równoległe przeloty jeden umieść minimalnie powyżej lustra wody w refugium drugi na zakładanym poziomie wody w refugium. A to dlatego aby jeden działał cały czas a drugi był awaryjnym spływem pomiędzy komorami. Myślę iż 32mm wystarczy... z zapasem. Ideałem było by umieszczenie akwarium (sumpa) z refugium nieco powyżej sumpa z odpieniaczem i zamontowanie na bocznej ściance czegoś na wzór komina...

Mając refugium obok sumpa pomyśl nad przesłoną światła aby w sumpie nie zarastał ci chociażby odpieniacz lub filtr przelewowy.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.