Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam taką prośbę aby ktoś fachowym okiem rzucił na moją cyrkulację. Póki co jest ona ustawiona jak na załączonych zdjęciach, ale ciągle mam wątpliwości co do falownika na tylnej ścianie, jak go ustawić ? Wymiary szkła na rysunku. Obiegówka z loc line ustawiona aby lekko smyrała wodę przy powierzchni. Dwa falowniki OW-25, jeden ustawiony na lewej ściance w połowie wysokości wieje na wprost, drugi na tylnej ścianie 3/4 wysokości wieje za skały (na zdjęciu akurat ustawiony w górę, bo cały czas kombinuje). Działają naprzemiennie.

YMUddDf.jpg

defbyZs.jpg

Jakieś pomysły jak to ustawić, jak polepszyć ?

Edytowane przez ryzyk.fizyk (wyświetl historię edycji)

de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma martwych stref, zasadniczo woda przepływa przez cały zbiornik, jednak ten drugi falownik dmucha byleby dmuchał, nie mogę znaleźć mu miejsca. Na skały/korale nie mogę ustawić strumienia bo za bardzo koralom wieje (LPSy/miekkie), w środkową strefę zderza się ze strumieniem pierwszego falownika, na tył za skały trochę mi szkoda strumienia, zwłaszcza że tam się nic nie odkłada. Przełożyłem go teraz na komin i oba falowniki pchają wodę od lewej ściany do przeciwległej, zobaczymy.

Czy używając falowników ustawiacie ich pracę naprzemienne, czy pracują u was równocześnie ?

 


de1c89e836a1904c6acee4e1c5622207u1839a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja w akwarium to proces zmienny. Dzisiaj jest dobrze a za pół roku, jak korale urosną to będzie zle. Tak więc nie martw się na zapas ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.