Skocz do zawartości
jar2789

Wata do filtracji...

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie i jaką watę kupujecie żeby zbierała syf w sumpie?... 

I co ile wymieniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów minimum 200g, ja zamówiłem na testy jakieś 150 i 100g o ile dobrze pamiętam i uważam, że 200 to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, którą bo tam są chyba trzy 200g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, jar2789 napisał:

Tylko, którą bo tam są chyba trzy 200g...

przy tech cenach ... - zamów u jednego sprzedawcy różne i sam wybierz która w/g Ciebie najlepsza - ja np.  mam 150g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajny pomysł..

Używał ktoś od tego sprzedawcy? Taka wata tapicerska nic nie oddaje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jar2789 napisał:

Dzięki, fajny pomysł..

Używał ktoś od tego sprzedawcy? Taka wata tapicerska nic nie oddaje? 

Nie wiem, czy akurat od tego sprzedawcy, ale większość osób używa owaty. Raz że taniej, dwa - możesz sobie wg upodobań grubość dobrać, trzy - kupisz sobie takiej owaty za kilkadziesiąt złotych i masz zapas na lata, nie musisz co chwilę zamawiać kolejnego woreczka od jbl czy innej waty "akwarystycznej".

Ja od miesięcy już używam owaty, ale takiej cieniutkiej, z 6mm grubości chyba, bo taka akurat mi pasuje na wierzch kaskady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Nie wiem, czy akurat od tego sprzedawcy, ale większość osób używa owaty. Raz że taniej, dwa - możesz sobie wg upodobań grubość dobrać, trzy - kupisz sobie takiej owaty za kilkadziesiąt złotych i masz zapas na lata, nie musisz co chwilę zamawiać kolejnego woreczka od jbl czy innej waty "akwarystycznej".

Ja od miesięcy już używam owaty, ale takiej cieniutkiej, z 6mm grubości chyba, bo taka akurat mi pasuje na wierzch kaskady.

Płuczesz ją wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jar2789 napisał:

Płuczesz ją wcześniej ?

Niektórzy płuczą, że niby odpieniacz może świrować, ale ja nie zauważyłem. Także, nie płuczę i nigdy nic specjalnego się nie wydarzyło z tego powodu. Wymieniam 2x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata o granulacji 200 i powyżej swietnie oczyszcza wodę z drobin, lecz są również tego wady. Pierwsza: szybko się zapycha i jej wymiana co np drugi dzień, może byc uciążliwa. Druga: nie mam pewności czy to najlepszy pomysł by dokładnie wszystko wyłapywać. Przez "wszystko" mam na myśli również malutkie życie którym mogą się koralowce pożywiać.

Po kilku próbach w moim systemie przyjęła się granulacja 150 a czasem w luźnym ułożeniu podwójnie 120.

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam  150g i jest idealna. 200 za szybko się zapycha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zapytam, czym tniecie owatę? Krew mnie czasem zalewa jak mam to prosto uciąć nożyczkami a i nożyczki po kilku razach już jakby słabiej tną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzięki, fajny pomysł..
Używał ktoś od tego sprzedawcy? Taka wata tapicerska nic nie oddaje? 
Wata tapicerska produkowana jest z szarpanki poliestrowej, w fazie końcowej przechodzi przez piec gdzie pod wpływem wysokiej temp. jest zgrzewana. Pracowałem na produkcji takiej waty, a brat pracuje cały czas ;) używam takiej waty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad - dociskasz listwą aby była sprasowana i jedziesz skalpelem tak aby odciąć wtedy uzyskiwałem najrówniejsze cięcie.
Czasami ciąłem skalpelem a czasami nożyczkami - pod linijkę nie musi być ważne że ucięte :) po ucięciu daje się to delikatnie dostosować do potrzebnego kształtu, nie jest to szkło które musi utrzymać przekątne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pod linijkę nie ale szlag mnie trafiał przy cięciu nożyczkami mówiąc szczerze, wypróbuję twoja metodę na kolejnej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Projektując sumpa, przegrodę na watę zrobiłem szerokości deski jaką mam na podłodze, deska jest frezowana i idealnie nożyczki idą w tym frezie ;)
Odpienicze z dyszą venturiego szaleją po wacie na igle nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

szlag mnie trafiał przy cięciu nożyczkami

tnę takimi * i dają radę... i-tetis-nozyczki-biurowe-gn280.jpg

* choć właściwsze jest stwierdzenie ciąłem bo odkąd mam rollermata zapomniałem o stosowaniu owaty i jej wymianie

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, michalfa napisał:

 Odpienicze z dyszą venturiego szaleją po wacie na igle nic się nie dzieje

To mój jest dziwny, bo ma i wirnik igiełkowy i zwężkę venturiego i nie przelewa, coś pokręciłeś z tą dyszą. A watę docinam nożyczkami i nie ma problemu, nie jest super dokładnie docięta ale mam 200g i jak docinałem w miarę dokładnie to musiałem ją codziennie zmieniać a co za tym idzie spiętrzało mi mocno wodę w akwarium.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak miałem KZ to przelewał jak się waty nie płukało, może zbyt pochopnie wyciągnąłem wnioski na podstawie jednego odpienicza ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.