Skocz do zawartości
Grzegorz95

Caluastrea oraz euphylia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze z prośbą o pomoc. W moim akwarium mam problem z koralami.  Niektóre żyją mi już bardzo długo i mają się dobrze. Ale bardzo podoba mi się caluastrea i euphylia. Podchodzę do tych korali już 2 raz bo ostatnim razem mi niestety padły. Może ja coś robię źle? Może źle je karmie?  Warunkow nie mam najgorszych. Dlatego zaczołem się zastanawiać nad przyczyną dlaczego one u mnie marnieja. 

Moje parametry :

Zasolenie : 1,026

Temp - 26'

Ph:7,8

Kh:8,0

Ca:410

Po4:0

No3:5

Mg: 1500+ ( zawsze miałem wysoki) 

Karmie 2 razy w tygodniu mrozonkami nabieram pokarm do pipety i podaje wprost do otworu korala. 

Nie wykazują zbytnio apetytu prawie w ogóle nie wciągają pokarmu. 

Co takiego robię źle że te korale maja u mnie tak ciężko i marnieją? 

Caluastrea traci zielona tkankę i bardzo słabo się pompuje. 

Euphylia niedawno była ładnie napompowana od 3 dni cześć polipow jest sflaczala. 

Korale mam u siebie 3 tydzień. 

Zdjęcia zaraz dodam. 

received_3627465907295045.jpeg

received_552528908952646.jpeg

received_198828661327435.jpeg

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tych koralowców nigdy nie dokarmiam mrożonkami a rosną jak na drożdżach. Zrób zdjęcie całego akwarium. Może masz za mocne światło? Jod dozujesz?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, =Fresz= napisał:

Ja tych koralowców nigdy nie dokarmiam mrożonkami a rosną jak na drożdżach. Zrób zdjęcie całego akwarium. Może masz za mocne światło? Jod dozujesz?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowałem post wrzuciłem zdjęcia lampę mam giesmann Aurora LED +t5  skręcona mniej więcej na 60% jak miałem mocniejsze światło to glony atakowały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lpsy sa napompowane az prawie popekaja przy parametrach

MG - 1300

Ca - 420

Kh - powyzej 9- cos okolo 9,3

 

Sprobuj pokombinowac w tym kierunku, jak Kh mi spadlo w okolice 8 calustrea zaczela sie tez kurczyc, niewiem od czego to jest zalezne. Karmie mrozonkami wymieszanymi z reef roids.

Edytowane przez Smithi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, =Fresz= napisał:

Ja tych koralowców nigdy nie dokarmiam mrożonkami a rosną jak na drożdżach. Zrób zdjęcie całego akwarium. Może masz za mocne światło? Jod dozujesz?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Mam dokladnie tak samo, nic nie daje to co złapie przy karmieniu to jego. Zacznij dodawać jod bo lpsy to lubią, zmniejsz temperaturę ,ja mam w granicach 24,5-25max i wtedy rosną najlepiej. Zwiększ po4 żeby było wykrywalne, lpsy nie lubią jalowej wody. Daj je bardziej do cienia i zobacz jak zareagują.

Edytowane przez mati21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mati21 napisał:

Mam dokladnie tak samo, nic nie daje to co złapie przy karmieniu to jego. Zacznij dodawać jod bo lpsy to lubią, zmniejsz temperaturę ,ja mam w granicach 24,5-25max i wtedy rosną najlepiej. Zwiększ po4 żeby było wykrywalne, lpsy nie lubią jalowej wody. Reszta bez zmian

Mi w ogóle się nie dźwiga Po4. W pierwszym moim małym zbiorniku miałem Po4 na 0 i duży magnez i tak samo teraz tutaj w tym większym akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Reefbooster i aplikuj to, u mnie caulastrea wygladała gorzej niż Twoja i pomogło.ja fiolke daje na 3 razy.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mati21 napisał:

A czym mierzysz?

Salifertem. 

 

8 minut temu, andzior70 napisał:

Kup Reefbooster i aplikuj to, u mnie caulastrea wygladała gorzej niż Twoja i pomogło.ja fiolke daje na 3 razy.

Też już myślałem o czymś takim masz jakąś sprawdzona firmę z której to dozujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję prodibio, raz na kilka dni daję porcję ze strzykawki a reszta leży w lodówce i tak po tym cyklu około dwa tygodnie przerwy i od nowa. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam reefroids z polyplab, dostają to moje acany i blasto i rosną jak na drożdżach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę masz  w akwa 

Canthigaster valentini   może koleżanka sobie jadłospis poszerzyła 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wszystkie całkiem fajnie wyglądają a Caulastrea (4 główki) po prostu zniknęła, główka po główce, każda powolutku się kuliła a jak rozmawiałem w sklepie czy czytałem w necie to jest to łatwy typ ale kapryśny, nie wiem czy jeszcze raz próbować, bo fajnie wygląda.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AnT napisał:

Jak dobrze widzę masz  w akwa 

Canthigaster valentini   może koleżanka sobie jadłospis poszerzyła 

 

Raczej nie bo ciągle kiedy jestem w domu się przyglądam akwarium mam go obok telewizora i nigdy nie zauważyłem żeby coś podgryzała. 

 

19 minut temu, pdz napisał:

A u mnie wszystkie całkiem fajnie wyglądają a Caulastrea (4 główki) po prostu zniknęła, główka po główce, każda powolutku się kuliła a jak rozmawiałem w sklepie czy czytałem w necie to jest to łatwy typ ale kapryśny, nie wiem czy jeszcze raz próbować, bo fajnie wygląda.

No bardzo ładny koral ja mu nie popuszczę :D

 

 

A nie jest czasem tak że miękasy mi wytwarzają toksyny i podtruwają lps i sps? Mam lobopythony. Dużego sarco. Capnelle. I jak dla nich to jest woda raczej zbyt czysta bo przyrostów zadziwiających nie mają. Briareum za to ładnie rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnT napisał:

Canthigaster valentini   może koleżanka sobie jadłospis poszerzyła 

prędzej bym to obstawiał... niż wojnę chemiczną.

Druga sprawa spróbuj wstawić pod mostek aby miały mniejszy przeplyw i być może mniej światła. Dozujesz jod do akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, chwialek napisał:

prędzej bym to obstawiał... niż wojnę chemiczną.

Druga sprawa spróbuj wstawić pod mostek aby miały mniejszy przeplyw i być może mniej światła. Dozujesz jod do akwarium ?

Wstawię pod mostek sprawdzimy co się będzie działo nic nie dozuje. Tylko bakterie i podmianę robię co tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to możesz delikatnie dodać jodu... Ale rybę naprawdę warto było by na jakiś czas testowo odseparować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce nie widać aby ta caulastrea była podgryzana, to wygląda jakby odpadała tkanka, dokładnie tak samo wyglądała moja jak w trakcie transportu dostała po tyłku.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dozujesz ?,na jakiej soli, postaw je w  małym przepływie , i jeśli masz ledy to bardziej w zacienione miejsce


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod, u mnie caulastrea ruszyła po wyprowadzeniu jodu na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niknik napisał:

za niskie po4. zdycha z głodu.

Obstawiam to samo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym zasolenie mierzysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgar napisał:

czym zasolenie mierzysz ?

Salimetrem

8 godzin temu, Peniek napisał:

Obstawiam to samo.

Coś w tym może być bo w ogóle się nie pompowała a jak podałem jej pipeta ikre z mrożonki to na drugi dzień już była bardziej napompowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to zwykły tani salimetr szklany to wynik może być mocno błędny, najlepiej mierzyć refraktometrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.