Skocz do zawartości
Rezus

No3 - 20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca, może trochę więcej skończyło mi no3 i ani drgnie w dół czy w górę. To Co zmieniłem od zaczecia się problemu to dodałem 2.4L life bio fil(mam jeszcze 2l ceramiki i dwa bloki maxspecta), zaczelem plulac mrożonki, posprzatalem dokładnie cały sump. Leje vsv 5ml i bakterie takie jak fauna marin bacto bals, equo bacteria, algenix i jakieś tam jeszcze z tej firmy. Biodigest również stosuje. Mierzylem nawet wodę rodi pod kątem no3 Ale O. Po4 mierzone hanka 774. Korale ogólnie wyglądają dobrze, rosna, dziela się. Po odpaleniu ballinga parametry bardzo stabilne a3d81f86fa41f8dbabcf309917be03d9.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

A pytanie?

No tak. Pytanie brzmi jak sobie z tym poradzić? Pomysły się kończą a efektu żadnego. Refugium na pewno odpada ze względu na bardzo ograniczone miejsce. Około 200L wody w obiegu 

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sobie poradzić z tym że jest niezmienne czy chcesz obniżyć? ;)

Rozumiem że sprawdzałeś innym testem?

Ile masz ryb?

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry wydają się ok, po co psuć ? chcesz się wyzerować z no3 po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chce obniżyć do 3-5 jak było od początku. Zbiornik ma 9mc. 5 ryb,  Około 10'slimakow, 3 kraby i krewetka czyszcząca. Korale mieszana obsada. Ostatnio coraz więcej sps. Karmię raz dziennie szczupta alg i kostka mrozonek plukana, podzielona na 2x

parametry wydają się ok, po co psuć ? chcesz się wyzerować z no3 po4
Parametry jak najbardziej ok z wyjątkiem no3. Po co? Boje sie ze to za dużo dla moich seriatopor i montipor. Choć dobrze to wszystko wygląda to w dłuższej perspektywie może być różnie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 to nie jest źle :) ja obniżyłem z 25 do 2 i lps a głownie acany marnieją 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rezus napisał:

Tak chce obniżyć do 3-5

Nie dąż do perfekcji na siłę...to dobra rada,  kiedyś wspomnisz.

Jeśli zbiornik żyje swoim życiem i wszystko jest ok, zostaw ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fidelart napisał:

20 to nie jest źle :) ja obniżyłem z 25 do 2 i lps a głownie acany marnieją 

O to, to. Jak mi się woda wyjałowiła musiałem zacząć karmić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1

Podaj jakie drogi znasz którymi azotany „uciekają” z akwarium? Akwarium już trochę czasu masz więc powinieneś umieć odpowiedzieć sobie na pytanie jak to działa w Twoim systemie.

Jeśli ta 20-tka będzie się utrzymywała na stabilnym poziomie to tragedii nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.