Skocz do zawartości
tedeus63

Filtr reaktor do biopellets ,.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam   mam pytanie do posiadaczy reaktorów na biopellety.  posiadam pompę   czy taki  filtr nada sie na biopellety?

https://www.olx.pl/oferta/filtr-przeplywowy-1-5l-fluo-akwarium-morskie-CID103-IDDwa5v.html#e55fd425be

Sam body  by mi wystarczyło  mam leżącą pompę dcp3000 regulowaną .

 np skimz biopellets reaktor kosztuje 600zł . ten sredni .

https://erybka.pl/product-pol-7912-Skimz-Biopellets-Reactor-BR103-DC.html

 

 

czy lepiej zrobić pellety krecące w specjalnym  filtrze na biopellety czy dać pellety xl w zwykłym filtrze przepływowym .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zadawałem sobie i innym to samo pytanie ;). Polecono mi dedykowane rozwiązanie do małych pelletek. Gadałem ostatnio z użytkownikiem biopelletek i polecał mi również  te małe. Przerabiał małe zwykłe, all in one i XL. Ostatecznie u niego w sumpie kręcą się małe zwykłe i osobno rowaphos... Mówił, że to sprawdza się najlepiej ;) 

Ja kupiłem to:

https://www.sklep.aqua-trend.pl/filtr-biopellets-redstrarfish-mini-x-100-p-1681.html

Jest od razu z pompą, wytwarza "wir" który ładnie "trze" peletkami... Wymaga tylko jednej przeróbki (dołożenia gąbki na górę bo troszkę drobnych pelletek przelatuje przez fabryczne zabezpieczenie).

Jak coś to na filmie widać jak działa:

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Amos  

 

widze ze reszta (szlachta)   to tylko  kółko wzajemnej adoracji . niestety upada to forum   :(

tak a propo znalazlem kilka linkow na nanoref   dotyczące  reaktorow biopellets . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tedeus63 napisał:

widze ze reszta (szlachta)   to tylko  kółko wzajemnej adoracji . niestety upada to forum   :(

Jeśli oczekujesz, że po 5h od zamieszczenia pytania dostaniesz 1000 odpowiedzi to korzystaj proszę z fb. Tam naprawdę szybko dostaniesz duuuużo porad. 

Ja osobiście peletek nie używałem, więc może dlatego jako "szlachta" się nie wypowiadam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amos, pomyliłeś biopelety z młynkiem do kawy....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dale napisał:

Amos, pomyliłeś biopelety z młynkiem do kawy....

Reaktor ich nie mieli a tylko wprawia w ruch by naturalnie się scierały... tak chyba powinno być ... chyba, że się mylę? 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo wszyscy użytkownicy tego forum, o 15 są po pracy lub w czasie pracy ryją na forum :)

Ja mam ten.

https://erybka.pl/product-pol-5786-H2Ocean-Filtr-przeplywowy-FMR75.html

Uznałem, że tak prosta rzecz nie może kosztować z pompą kafla, ale jakość jest delikatnie mówiąc średnia :) Wymienić nie wymienię, ale jest to ekonomiczne rozwiązanie. Działać działa i o to chyba w tym chodzi ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadario wybacz do Ciebie nic nie mam  . jestem na forum codziennie od kilku dobrych  lat  kilka razy dziennie   nie wylogowuję się wcale i moze tego nie widac  , wiec widzę  o co kaman . mozę i jestem niecierpliwy ale widze jak w blachych sprawach komentazy jest multum . nie nie mam pretensji ani do CIEBIE ANI INNYCH  ,myślę ze dam sonie rade  ,ale  serducho troszke boli. zawsze myslałem ze takie fora to pomoc skarbnica wiedzy ale widać sie myliłem .

Tak jak pisałem znalazłem link chyba ze 25 stron i troszke poczytałem .

 

 panowie naprawde nie obrazajcie sie może to ja mam zły dzień .  ech pewnie tak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dadario napisał:

Jeśli oczekujesz, że po 5h od zamieszczenia pytania dostaniesz 1000 odpowiedzi to korzystaj proszę z fb. Tam naprawdę szybko dostaniesz duuuużo porad.

nie prawda. ani tu, ani na fb. można pooglądać zdjęcia, poczytać "och" i "ach" ale dowiedzieć się wiele nie można a otrzymane porady trzeba traktować z przymrożeniem oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam Dadario     :)      minęła prawie doba i nic?   ech    tylko  AmonS   i   Ejdzej 88   cos   dodali .

No nic dziekuję wszystkim  za porady   tym co dali  i    tym co nie dali   również .  pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2020 o 20:45, AmonS napisał:

Reaktor ich nie mieli a tylko wprawia w ruch by naturalnie się scierały... tak chyba powinno być ... chyba, że się mylę? 

Nie jestem autorytetem w tych sprawach, ale z tego co widziałem, to pelety kręciły się dużo wolniej, ten ruch miał być tylko taki by nie sklejały się ze sobą, inaczej właśnie ścierały się i jeśli odpieniacz nie wyrzucił ich, syfiły zbiornik.

Potraktuj to raczej jako informację do zweryfikowania niż prawdę objawioną :) Bo jak działa dobrze - "nie trza psuć".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się o innych reaktorach. Sam od kilku lat używam Aqua Mor, jak się go nauczy (np. jak przeciwdziałać kiszeniu pelletek) mogę go tylko chwalić. do tego produkt polski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.