Skocz do zawartości
jungle

Wyłączenie kaskady z gniazdka na noc na rzecz filtra wewnetrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

W związku z ciągłą walką z filtrem fzn3, którego głównym problemem jest nieakceptowalna głośność przez moją dziewczynę wpadłem na następujący pomysł. Zastanawiam się czym skutkowaloby

1) wyłączenie kaskady na noc + zostawienie cyrkulatora 

2) zamiana kaskady na filtr wewnetrzny ( ze złożem ) 

3) wyłączanie kaskady tylko na noc i stale działający filtr wewnetrzny (troche duzo tych filtrów;) 

4. Sam cyrkulator i odpieniacz białek na kostkę ligową

5. Filtracja biologiczna sama żywa skała przy odpowiedniej cyrkulacji wody

6) czy jakiś podobno nieslyszalny filtr Aqua marine penguin 100, ale sprowadzac to ze stanow zeby przekonac sie ze ukochanej troszki jednak glosno to troche bez sensu... 

 

Baniaczek ma półtora roku, jest to  38l teraz i quadricolory i ricordea fajnie się mają. 

Pozdrawiam!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z fzn???miałem kostkę na tym filtrze była bezglosna.  Może chlupac jak poziom wody spadnie ale to dolewka powinna utrzymać w ryzach.  Jeżeli wpada w rezonans to trzeba podłożyc cienką gąbke np. taką od paneli.  A wyłączanie na noc filtra jak dla mnie mija się z celem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos musisz miec zle spasowane, mimo swoich zalet w tym filtrze wystarczy jak cos jest odrobine zle zlozone dociśnięte i zaraz halasuje. Jakościowo jest nędznie wykonany niestety... Może seachem tidal? Wyłączanie kaskady moim zdaniem zły pomysl i potencjalnie groźny pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem silnik na nowy i dalej buczy jak na  załączonym nagraniu. Czasem nawet słychać zgrzyty. Najpiękniej brzmi opcja filtracji biologicznej na samej żywej skale i Łomiankach bo mam jej tu aż ok 8kg... natomiast czy sama skała i cyrkulacja by wystarczyła i co tygodniowe podmianki...cholera wie :)Dodatkowo fajnie wyglada akwarium bez sprzetu hehe 

(Tak na marginesie to postawiłem drugie w biurze zalalem z 5kg skaly 8cm piasku i wlaczylem curkulator, zobaczymy za miesiac co z ta naturalna filtracja hehe )

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam  

Głos 136.m4a

Edytowane przez jungle (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyłączenie kaskady na noc to kiepski pomysł - niedawno wysiadła mi kaskada po nagłym wyłączeniu i włączeniu prądu (podczas silnego wiatru) było to w nocy zorientowałem się na drugi dzień popołudniu - woda zrobiła się mleczna w zbiorniku a z kaskady unosił się już delikatny "dziwny" zapach - gdyby nie działający cyrkulator i skimmer na pewno doszło by do przyduchy......

Nawiasem mówiąc tego "spalonego" tidala zastąpiłem FZN2 - u mnie jest praktycznie bezgłośny na dodatek bez problemu schowałem w nim grzałkę.

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie wirnik,ośkę i miejsca mocowania.Powinno być słychać tylko spływ wody.Stuki to ewidentnie coś z wirnikiem,więc może źle wyważony,krzywa ośka czy wyrobione gumki.A nowy wcale nie oznacza że dobry:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Miałem dosłownie ten sam problem......z żoną.

Na noc skręcałem kaskadę na minimum.Poza tym pomiędzy silnik ,a obudowę dałem taką folię coś ala folia bąbelkowa , i to pomogło. Póżniej zrobiłem filtr panelowy ( woda z akwarium była zasysana przez U-rurkę , tą z kaskady....).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nuke napisał:

Obejrzyj dokładnie wirnik,ośkę i miejsca mocowania.Powinno być słychać tylko spływ wody.Stuki to ewidentnie coś z wirnikiem,więc może źle wyważony,krzywa ośka czy wyrobione gumki.A nowy wcale nie oznacza że dobry:rolleyes:

Dobra w takim razie to obadam....trochę się boję odejść od tej kaskady bo te same cyrkulator w skarpetkach ccc coś słabo dmuchaja... chyba te skietki mocno zapychaja

11 godzin temu, aul30 napisał:

Witajcie.

Miałem dosłownie ten sam problem......z żoną.

Na noc skręcałem kaskadę na minimum.Poza tym pomiędzy silnik ,a obudowę dałem taką folię coś ala folia bąbelkowa , i to pomogło. Póżniej zrobiłem filtr panelowy ( woda z akwarium była zasysana przez U-rurkę , tą z kaskady....).

Pozdrawiam.

A z tą folią muszę wygadać koniecznie, dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym stoi akwarium? czy to nie jest tak że przenosi drgania na szafkę,a ta działa jak pudło rezonansowe?może podłożenie maty,gumy pod akwarium dało by jakiś skutek?jeśli to to,to na pewno wyciszy. Pod filtrem jest swego rodzaju krążek dystansowy.Jak dotyka bezpośrednio szyby,to na bank będzie przenosił drgania na akwa,a to na szafkę,i jak pisałem wyżej...  Podłóż pomiędzy krążek a szkło kawałek gąbki.materiał jakiś,cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odświeżę temat, sam walczyłem w grudniu z wyciszeniem i (prawie) wygrałem. Więc może komuś się przyda w przyszłości:

1) Najbardziej pomaga wymiana wirnika na ten z fzn2 (podpatrzone w necie)

2) Jak pokrywa wpada w rezonans wystarczy naciąć wężyk natleniający wzdłuż (4/6 ale nie należy go rozcinać na dwie części) i podkleić dookoła tam gdzie pokrywa styka się z obudową

3) Podłożyć wężyk np 12/16 pod uchwyt kaskady (podobnie jak wyżej nacięty na pół) oraz pod kółko do regulacji nachylenia

4 ) Dość banalne, ale warto pamiętać o dociśnięciu rurki wlotowej mocniej - gdy jest za słabo dociśnięta to też wpada w rezonans i to dość mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt 2 i 3 ciekawe i naprawdę godny uwagi. Niby banalne rzeczy, ale każda z osobna ma wpływ na działanie(halas) całości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenne uwagi, postaram się sprawdzić wymianę wirnika z fzn2, natomiast nie mam żadnego wspomnianego wężyka. Akwarium stoi na macie, dźwięk ewidentnie mechaniczny, rolniczej wymieniony na nowy i jeszcze głośniejszy. Mierzę się z zamiarem kupna kasakdy aquaclear. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, jungle napisał:

 natomiast nie mam żadnego wspomnianego wężyka

 

dostaniesz w każdym akwarystycznym (albo koledze został kawałek) - polecam silikonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wirnika nie wpłynie na gorszą wydajność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz cichy kubeł zakładaj , wypełnij ceramiką  i po temacie . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na aquaclear i włożyłem do środka troche ceramiki A na górę spaghetti. Cisza i spokój. Fzn3 włożyłem do nowej kostki 30. Dodatkowo na rzecz ciszy zaszla zmiana-odpieniacz sunsun za 30zł zamiast cyrkulatora - póki co na plus.

Problem w tym że po tych zawirowaniach korale przestały się trochę pompowac A quadri troche jak te ze szpitala..ciągną się glutki i słabo się pompuje ( tarcza  z małymi sutkami) nie mam jak dostać testów więc obserwuje xenie, która raczej też nie jest w super kondycji. Może glony zrobią robotę, bo wrzuciłem też do akwarium na ryzyko..

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.