Skocz do zawartości
Hoom

Niedobór jodu

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w przeliczeniu ile powinienem skropić jodu aquaforest 

Dozowanie: 1 kropla na 100 l (27 US gal) wody dziennie.

1 kropla jodu podnosi jego poziom o 0,01 ppm w 100 l. Zalecany poziom jodu w wodzie akwariowej to 0.055 – 0.07 mg/l (ppm).

A taki wynik wyszedł mi z tritona . Nie chce przedawkować trzymam tylko grzyby i miękkie . Akwarium 150 litrów 

5B8E18B1-B3DD-4652-8436-9A6ED21E0E5E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. moich obliczeń aby uzyskać poziom 0,06mg/l musiałbyś na raz dodać ok 6 kropli na te 150 l. Ale ja bym na raz tyle nie dawał. Co najwyżej przez najbliższe kilka tygodni dawałbym  podwójną zalecają dawkę czyli po dwie krople na 100 l.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100l dałem dawkę szokową w pierwszym tygodniu 15 kropel podzielone na 3 dawki. Pytanie czy coś złego się dzieje, bo jeśli jest ok, to dawał bym po kropli dziennie przez 3 tygodnie. A później przeszedł bym na docelowe dozowanie 2 krople na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Ja na 100l dałem dawkę szokową w pierwszym tygodniu 15 kropel podzielone na 3 dawki. Pytanie czy coś złego się dzieje, bo jeśli jest ok, to dawał bym po kropli dziennie przez 3 tygodnie. A później przeszedł bym na docelowe dozowanie 2 krople na tydzień. 

Zalecają dwie krople dziennie czemu ty dozował być dwie na tydzień ? 

Robiłem tritona bo oddessalem cały piasek naraz i niezle skoczyło mi PO4 wyszło mi 0.132 mg/L zapodałem potrójna dawkę phosguard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hoom napisał:

Zalecają dwie krople dziennie czemu ty dozował być dwie na tydzień ? 

Zalecają jedną dziennie. Ale przy jednej dziennie na 100l stosując stałe, powoduje przekroczenie max dawki. Wg icp wyszło mi że 2 krople na tydzień na 100l jod utrzymuje się na poziomie ok 60 micro. Oczywiście wszystko to w temperaturze 25st C, powierzchni parowania 50x50cm i odpieniacz tunze 9004. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod i jego formy w większej ilości są toksyczne, przedawkowanie doprowadzi do zaburzenia flory bakteryjne a dalej to już chyba sobie sam potrafisz dopowiedzieć...<_< 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 14:53, Coronholio napisał:

Jod i jego formy w większej ilości są toksyczne, przedawkowanie doprowadzi do zaburzenia flory bakteryjne a dalej to już chyba sobie sam potrafisz dopowiedzieć...<_< 

Sporo suplementów składa się z jodku potasu który nie jest już tak bardzo toksyczny , poza tym ciężko przedawkować jod gdyż ciągle on ucieka ze zbiornika zwłaszcza w akwariach z odpieniaczami , wg mnie najlepiej dawkować jod codziennie ale w małych ilościach i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.