Skocz do zawartości
Luca197

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zaczynam powoli robić nową szafkę pod akwarium i planuję założenie sumpa około 150 L do 200 L max, ale nie, o to chodzi. Mam akwarium 450 L i zastanawiam się nad kupnem odpieniacza, a mianowicie chodza mi po głowie takie modele jak

Red Sea Reefer Skimmer RSK 900 

Twistman Integra-200 

Deltec 1500i

Czy jest ktoś w posiadaniu takich modeli i możecie również napisać jak pracują, chodzi mi tu, o głośność musi być cichy to jest bardzo ważne, wydajny, jeżeli chodzi, o cenę to max do 3000 lub 3300 zł . Ewentualnie jaki odpieniacz polecacie do 450L byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Dodam również, że zależy  mi raczej na akwarium Fish only, ale nie przerybionym parę rybek i to wszystko.

 

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi. Mam w 500 l w obiegu Deltec 1000i, obsada gęsta. Bezgłośny i wydajny. Obsługa też niekiepska. Ja polecam, szczególnie za ok. 1500 pln. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, o to mi chodzi, że musi być praktycznie bezgłośny dlatego też pytam, o opinie :). Wyczytałem, że on jest od 500 do 1000 L zastanawiam się też własnie nad  1500i i nie wiem na co sie w sumie zdecydować bo róznica w cenie to tylo 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sump wejdzie to może 1500i ale w sumie ten chyba jest do b. dużych zbiorników. Wydaje mi się że nie ma co przesadzać. U mnie 1000i na 1/2 mocy pracuje, bo więcej nie trzeba. Pozdr., tomko

57 minut temu, bmirek1 napisał:

mam bezgłosnego chinczyka chodził u mnie 8 miesiecy tez w 450 l . 600 zł

Deltec to zapewne też chińczyk, tylko trochę droższy ;)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra 200 będzie za duzy. Ja na 450 mam Integra-150 i włączam go co parę dni.

Im większy tym bardziej będzie slychać syk powietrza, na tłumiku, no chyba że pociągniesz je z zewnątrz. 

PS

Nie ma absolutnie bezgłośnych odpieniaczy. Ale na pocieszenie Ci powiem, że jeśli syk jest cichy i jednostajny to bardzo szybko sie przyzwyczaisz. Ja myślałem, że mój poprzedni system był cichy dopóki go nie zlikwidowałem. Wtedy cisza mi dosłownie rozrywała głowę :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Integra odpada, a  co z tym Deltec 1000i myślisz, że to będzie odpowiedni ? Sczerze mówiąc już go prawie kupiłem. Poczytałem troszke i ma dobre opinie nie bedzie za mały  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 1000 i    wystarczy miałem odpowiednik   miałem delteca 1456 ( to chyba poprzednik 1000i) w 400l i pienił  super   akwa mocno obciązone teraz mam twistmana 200ext ale juz w 700l  i nie powiem tez złego słowa cichutki jest pieni b dobrze. jedno zastrzezenie mam  do ustawienia  cięzko go ustawiać i a deltec ma super regulacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam delteca 1660 w akwa 100/75/55h. Regulacja bardzo dobra. Co do hałasu to jest słyszalny świst od zaciągania powietrza. Ale z czasem da się przyzwyczaić. Więc ogólnie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedeus63 napisał:

Spokojnie 1000 i    wystarczy miałem odpowiednik   miałem delteca 1456 ( to chyba poprzednik 1000i) w 400l i pienił  super   akwa mocno obciązone teraz mam twistmana 200ext ale juz w 700l  i nie powiem tez złego słowa cichutki jest pieni b dobrze. jedno zastrzezenie mam  do ustawienia  cięzko go ustawiać i a deltec ma super regulacje .

A jaki masz poziom wody?.. To jest ważne? Mój pieni super ale zamiast kawy mam herbatę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie "sssyk" pienidła można praktycznie zniwelować zakładając tłumik na przewód zasysający. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 24cm poziom . Chodzi o pokretlo trzeba bardzo powoli i delikatnie podkrecac. A w deltecu masz pokretlo na gwincie i jest malutka regulacja prz np. Pelnym obrocie.ale co do pienienia  pieni mi super kawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dobrze słyszeć to wszystko. Odpieniacz już kupiłem teraz czekam aż mi dojdzie. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest wazny, najlepiej dac odpieniacz w polowie tego co oferuje producent .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.