Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na wstępnie zaznaczę ze założenie tego akwarium morskiego miało na celu parę rzeczy z racji mojego doświadczenia kilka lat w prowadzeniu krewetkariów słodkich i paru wniosków które wyciągnąłem. Polecam wziąść popcorn albo maść na pewne partie ciała dla wrażliwych, wtedy można czytać dalej.

Akwarium morskie w moim przypadku

- Tanio

- Niezbędny sprzęt do działania 

- Nie denerwować się 

- Bez żadnych sumpów, odpieniaczy itp

- Zbliżone jak najbardziej do słodkiego pod względem prostoty

-Albo grubo albo wcale 

No to lecimy, konkretnie i krótko nie będę się rozpisywać 

 

Sprzęt:

- Akwarium 120x40x50 240l + szafka (400zł) 

- Tidal 110 + ceramika (100zl) 

- Pompa cyrkulacyjna sunsun jvp151 (50zl) 

- Grzałka 300w sunsun (25zl) 

- Lampa MAXSPECT RAZOR LED 130W 15000K (500 zł) 

- Skała i życie (free od znajomych + suchej 8kg będzie za 100zł) 

- Sól Red Sea (100zł) 

Zalane 01.03.2020

Zasolenie - 1.020 

Temperatura - 24*C

Reszta parametrów - ??? 

Obsada 02.03.20

-Xenia 

-Zoanthus 

-Pseudogorgonia 

- Capnella 

Wynik

1275 zł

 

IMG_20200305_073100.jpg

received_1725299177607707.jpeg

84633249_540961126533471_1237582280742928384_n.jpg

88183247_719334021933144_600919500132450304_n.jpg

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sidjio napisał:

- Skała i życie (free od znajomych + suchej 8kg będzie za 100zł)

współczuje Ci skały za 12zł/kg 

Godzinę temu, Sidjio napisał:

Tidal 110 + ceramika (100zl) 

Domyślam się że w tej cenie TIDAL używka :) i ceramika również 

 

 

heh będzie ciekawie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiotrekAT napisał:

współczuje Ci skały za 12zł/kg 

 

Marco rock + real reef rock jak najbardziej się nada. Będę niedługo kleic konstrukcje bo chce aquascape w stylu japońskim robić. Pamiętaj że da radę tanio, albo najlepiej za darmo. 

 

FB_IMG_1583398535101.jpg

FB_IMG_1583398538730.jpg

FB_IMG_1583398543391.jpg

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sidjio napisał:

Marco rock + real reef rock jak najbardziej się nada. Będę niedługo kleic konstrukcje bo chce aquascape w stylu japońskim robić. Pamiętaj że da radę tanio, albo najlepiej za darmo. 

Stary gdzie kupiłeś MR / RRR za 12zł / kg :>  ( 100zł / 8kg = 12,50zł/kg :) )

To samo pytanie do TIDALA - nowy ok 300zł + Maxspect 89zł (ok zauważyłem że tylko kilka kulek jest więc tu niech będzie że gratis ) :D 

Więc jak to jest :D

Edytowane przez PiotrekAT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sidjio napisał:

Zasolenie - 1.020 

Rozumiem, że chcesz tanio, jednak to zasolenie to tylko przy fish only. Przy koralowcach...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to może wszystko razem nie uciągnąć. Już sama lampa jest za mała. No chyba że to bardzo płytkie akwarium i zdjęcie powoduje złudzenie optyczne. Ja odpaliłem 240l na dwóch lampach rsx R5 100w i powiem że jest trochę ciemno. O reszcie nie wspomnę, ale zapytajnikow jest jeszcze wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dla syna napisał:

Obawiam się że to może wszystko razem nie uciągnąć. Już sama lampa jest za mała. No chyba że to bardzo płytkie akwarium i zdjęcie powoduje złudzenie optyczne. Ja odpaliłem 240l na dwóch lampach rsx R5 100w i powiem że jest trochę ciemno. O reszcie nie wspomnę, ale zapytajnikow jest jeszcze wiele. 

Poważnie? Pamiętaj, że nie chodzi o ilość światła dla naszego oka tylko ilość energii dla zooxantelli. Więcej niebieskiego = mniej światła = więcej energii.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

Poważnie? Pamiętaj, że nie chodzi o ilość światła dla naszego oka tylko ilość energii dla zooxantelli. Więcej niebieskiego = mniej światła = więcej energii.

Zgadza się. Ale zoa przy mocy ok 150W przy dnie stały w miejscu. Przy 200W ruszyły ustawiając obie na 90% kanał B i C a A i D 40%. Więc mimo wszystko zoaski mogą mieć ciężko. O zasoleniu jak wyżej pisali nie wspomnę. A patrząc na fotkę, nie wygląda zbiornik na niski. Dodatkowo ledy nad zbiornikiem świecą mocno w środkowej części, a na boczne skały już ledwo ledwo. Uważam że tą lampą nie ogarnie całości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiotrekAT napisał:

Stary gdzie kupiłeś MR / RRR za 12zł / kg :>  ( 100zł / 8kg = 12,50zł/kg :) )

To samo pytanie do TIDALA - nowy ok 300zł + Maxspect 89zł (ok zauważyłem że tylko kilka kulek jest więc tu niech będzie że gratis ) :D 

Więc jak to jest :D

Jak ładnie się popyta znajomych oraz czy ktoś nie ma w nadmiarze żeby odsprzedać dla nowego kolegi z morskiego to znajdzie się :D a TIDALA na olx dorwałem 

Akwarium 120x40x50

Przy tej lampie spokojnie wszystko ładnie rosło u znajomego tym bardziej miał bardzo dużo zoa. Zmienił temu że poleciał pod twarde sps

 

Na zdjęciu tak to widać, lampa daje bardzo dużo światła i oświetla całe akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kran w tytule to taka „przewrotność” czy to na kranówce leci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Poważnie? Pamiętaj, że nie chodzi o ilość światła dla naszego oka tylko ilość energii dla zooxantelli. Więcej niebieskiego = mniej światła = więcej energii.

Czyli lepiej świecić bardziej niebiesko ? Wczoraj na próbę dałem mniej białego i więcej niebieskiego, poczekam na efekt. Biland w Watach ten sam.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sidjio napisał:

Witam wszystkich, na wstępnie zaznaczę ze założenie tego akwarium morskiego miało na celu parę rzeczy z racji mojego doświadczenia kilka lat w prowadzeniu krewetkariów słodkich i paru wniosków które wyciągnąłem. Polecam wziąść popcorn albo maść na pewne partie ciała dla wrażliwych, wtedy można czytać dalej.

Akwarium morskie w moim przypadku

- Tanio

- Niezbędny sprzęt do działania 

- Nie denerwować się 

- Bez żadnych sumpów, odpieniaczy itp

- Zbliżone jak najbardziej do słodkiego pod względem prostoty

-Albo grubo albo wcale 

No to lecimy, konkretnie i krótko nie będę się rozpisywać 

 

Sprzęt:

- Akwarium 120x40x50 240l + szafka (400zł) 

- Tidal 110 + ceramika (100zl) 

- Pompa cyrkulacyjna sunsun jvp151 (50zl) 

- Grzałka 300w sunsun (25zl) 

- Lampa MAXSPECT RAZOR LED 130W 15000K (500 zł) 

- Skała i życie (free od znajomych + suchej 8kg będzie za 100zł) 

- Sól Red Sea (100zł) 

Zalane 01.03.2020

Zasolenie - 1.020 

Temperatura - 24*C

Reszta parametrów - ??? 

Obsada 02.03.20

-Xenia 

-Zoanthus 

-Pseudogorgonia 

- Capnella 

Wynik

1275 zł

 

 

Super projekt. W prostocie tkwi siła. Trochę mało skały, no i ta zabójcza ceramika. Czas wszystko wyprostuje. Oby więcej takich na forum. :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh około 12-14 :)

Tak patrząc , bez testa robiąc

 

Zasol ,  trochę mało jak nawet dla tych korali .

Dla samych ryb  mniej stresu .


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie...

Niebieskie światło ma krótszą falę a przez to większą energię. Dlatego sięga najgłębiej. Czerwień ze swoja falą 700nm niesie prawie dwa razy mniej energii.

5 minut temu, Jacek56 napisał:

Super projekt. W prostocie tkwi siła. Trochę mało skały, no i ta zabójcza ceramika. Czas wszystko wyprostuje. Oby więcej takich na forum. :) 

Oj Jacuś zobaczył że bez odpieniacza i sie uruchomił :) Dobrze dobrze Jacku - będziesz miał trzeciego członka w swoim klubie :DD

A tak poważnie, przy takich koralach to może i na kranówce się udać... do czasu :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Tester napisał:

A tak poważnie, przy takich koralach to może i na kranówce się udać... do czasu :)

Widziałem na własne oczy piękny zbiornik na kranówce w Łodzi :P były też acropory :P 

Akwarium @t2mek2

 

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Osmodeusz napisał:

Kran w tytule to taka „przewrotność” czy to na kranówce leci?

100% kranowka prosto z Gdańska w proporcji na start 30% z żywego zbiornika i 70% kran. Wiecie bakterie syf i takie tam pożyteczne żyjątka. 

 

17 minut temu, Jacek56 napisał:

Super projekt. W prostocie tkwi siła. Trochę mało skały, no i ta zabójcza ceramika. Czas wszystko wyprostuje. Oby więcej takich na forum. :) 

Dokładnie tak. Nie trzeba wypierdzielac milionów żeby mieć za***iste akwa. Zresztą ja akurat w morskim kocham miekkie i lpsy. Ale kiedyś spróbuję też spsy. Jeszcze się zdziwią co niektórzy. A to hobby może być tanie i przyjemne, każdy prowadzi swoje akwa jak chce. Ja tylko pokazuje że tak też można, choć wiadomo że to hobby morskie to dość ekskluzywne hobby więc większość kosztuje 30x więcej za sam fakt że to morskie. Gryzie się to w biznesie i z hajsem;)

 

12 minut temu, Tester napisał:

Tak poważnie, przy takich koralach to może i na kranówce się udać... do czasu :)

Wystarczająco widziałem w życiu tego typu akwa na kranie z piękna obsadą i zadbane. Wszystko hulało i hula. Każdy robi według swojego uznania ale to że ktoś robi inaczej niż wszyscy, nie znaczy że robi źle;) 

Podstawa jest obserwacja, wyciąganie wniosków i nauka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były? :)

Ja zawsze powtarzam, że to wszystko to kwestia aspiracji. Jak ktoś chce, to może talerze zmywać w akwarium. 

Pytanie tylko po co wyważać otwarte drzwi? Bo się nie chce? Czy bo szkoda kasy? 

5 minut temu, =Fresz= napisał:

Widziałem na własne oczy piękny zbiornik na kranówce w Łodzi :P były też acropory :P 

Oczywiście że tak, tylko dając taką informację należy od razu dodać opis całego systemu, bo takim tekście ktoś pomyśli że to normalne i zawsze działa. 

 

2 minuty temu, Sidjio napisał:

100% kranowka prosto z Gdańska w proporcji na start 30% z żywego zbiornika i 70% kran. Wiecie bakterie syf i takie tam pożyteczne żyjątka. 

Dokładnie tak. Nie trzeba wypierdzielac milionów żeby mieć za***iste akwa. [...]

Najpierw pokaż za***iste akwarium. Potem pogadamy. :) W każdym razie życzę powodzenia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Tester napisał:

Oczywiście że tak, tylko dając taką informację należy od razu dodać opis całego systemu, bo takim tekście ktoś pomyśli że to normalne i zawsze działa. 

Każdy myślący poszuka źródeł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 99% niemyślących pomyśli, że się zawsze uda.

 

Co Ty nie wiesz że dzisiaj wszyscy idą na łatwiznę? 

Swoją drogą ciekawi mnie jaki wygląda stosunek super zbiorników na kranówce do super zbiorników na solance.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sidjio napisał:

Ja tylko pokazuje że tak też można

Jak na razie, to jeszcze nic nie pokazujesz. Raptem zasoliłeś wodę i wsadziłeś kilka banalnych korali, które oby przeżyły ten eksperyment (choć są to takie twardziele, że jest szansa). Za to pokazujesz masę arogancji. Wróć za kilka miesięcy z fotami, jak Ci korale porosły (chodzi o przyrosty w Twoim akwarium, a nie szczepy otrzymane od kogoś), z własnymi opowieściami jak sobie z (nieuniknionymi raczej) plagami poradziłeś i wtedy być może "coś" pokażesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sidjio napisał:

100% kranowka prosto z Gdańska w proporcji na start 30% z żywego zbiornika i 70% kran.

 

W zimę woda z ujęcia inna zobaczysz na wiosnę i lato . Jak zbiornik przeleci cały rok na kranie bez większych problemów wtedy się chwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na troling ze stajni pana Ensso co wpakowal acry w pierwszym dniu po zalaniu, To samo podejscie :ph34r:


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, =Fresz= napisał:

Widziałem na własne oczy piękny zbiornik na kranówce w Łodzi :P były też acropory :P 

Akwarium @t2mek2

 

 

 

Tomek jest po twardych restartach i już korzysta z RODI :D hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arogancja poziom hard. ale zobaczmy co z tego wyniknie.

 

lubię eksperymenty i łamanie  schematów, poza tym buractwo  nie jest skierowane do mnie wiec zasugeruję tylko zebys wode filtrowal przez jakas wate i wegiel przed wlaniem do akwarium. swietnie sie sprawdzą pewnie prefiltry z ro, nie sa drogie a oczyszcza wode z wielu zanieczyszczeń z instalacji. jak pominiesz membrane to masz w sumie to o co ci chodzi tylko troche lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.