Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No tak białko to białko, a sól to sól. Przecież z RSCP i soli kuchennej albo drogowej można uzyskać takie samo zasolenie :)

A na zakwit bakteryjny najlepiej włożyć kawałki rurek miedzianych, bo miedź ma właściwości antybakteryjne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały dostałem jakiegoś ptaszka (bez skojarzeń! :D ). Fajny był, śpiewał etc i sporo żarł. Żarł tyle ile mu dałem aż mu bebechy wywaliło i już nie śpiewał. 

Ja kumam, że idziesz pod prąd i robisz jak uważasz, luz. Tylko mimo wszystko to zwierzęta, prostsze niż kot czy pies ale jednak. Będzie żarł ile mu dasz pewnie, zacznie się dzielić i moim zdaniem mutować nawet czyli wyglądać jak coś co przypomina ukwiał. Kumam, że może elo fajnie wrzucić steka medium rare z frytkami, pewnie zje.

Tylko po co? Nie obraź się ale trochę to odbieram jak gwiazdorzenie po prąd. 

Normalnie bym nie komentował bo każdy robi co chce ale w końcu go forum to czemu nie :)

Mam nadzieję, że z tego buntowniczego na obecne trendy zachwytu nie dodasz do akwarium innych białek :D

PS. Ta historia z początku jest prawdziwa hihi

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przypomniała mi się wypowiedź z neta: " Mój pies jest weganem z wyboru" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych duperelek doszło. Trzyma się akwarium super. 

 

Za jakiś czas krewetki wjadą itp 

received_534565863895643-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie:) Można trzymać SPSy na kranówie bez odpieniacza i na karmie z kurczaka? Można :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham te grzybki 

received_2572269476370645.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, klossowski napisał:

No i pięknie:) Można trzymać SPSy na kranówie bez odpieniacza i na karmie z kurczaka? Można :clapping

Trzymać można ale..... Trochę błotka jednakowoż jest. Ciekawe jak długo talerzowki utrzymają taki kolor :)Pozdr., tomko

P.s. Nie widzę jednak w tym projekcie żadnej koncepcji. Byle nawrzucać co jest pod ręką i pokazać , że sie da na kranowicie. Ale co kto woli.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomko napisał:

Trzymać można ale..... Trochę błotka jednakowoż jest. Ciekawe jak długo talerzowki utrzymają taki kolor :)Pozdr., tomko

P.s. Nie widzę jednak w tym projekcie żadnej koncepcji. Byle nawrzucać co jest pod ręką i pokazać , że sie da na kranowicie. Ale co kto woli.

No cóż, nie to miałem na celu. Ale nie da zadowolić się wszystkich. Zresztą nie rozumiem za bardzo jaki ambitny cel miałby być. Chciałem akwarium z jeżowcami i krewetami ? No i prawie mam. Mnie wystarczy a korale jak są ładne i mi się podobają to biorę i dorzucam do akwarium i tyle. Proste jak ... :)

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sidjio napisał:

No cóż, nie to miałem na celu. Ale nie da zadowolić się wszystkich. Zresztą nie rozumiem za bardzo jaki ambitny cel miałby być. Chciałem akwarium z jeżowcami i krewetami ? No i prawie mam. Mnie wystarczy a korale jak są ładne i mi się podobają to biorę i dorzucam do akwarium i tyle. Proste jak ... :)

I tu masz absolutną rację,  bo ma się Tobie podobać. Śmieszy mnie tylko reakcja niektórych forumowiczów, stawiających Twój zbiornik niemalże jako wzór i dowód na to,  że da się na kranówce zrobić niemal wszystko. Trochę to przedwczesne i przesadne. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomko napisał:

Śmieszy mnie tylko reakcja niektórych forumowiczów, stawiających Twój zbiornik niemalże jako wzór i dowód na to,  że da się na kranówce zrobić niemal wszystko

Drogi Tomku, wiesz co to jest ironia? Przecież zbiornik na kranówie to dopiero po paru miesiącach będzie mieć kłopoty jak zaczną się kumulować różne pierwiastki wlewane codziennie zamiast odparowanej wody, ale może się mylę i wszystko będzie super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, klossowski napisał:

Drogi Tomku, wiesz co to jest ironia? Przecież zbiornik na kranówie to dopiero po paru miesiącach będzie mieć kłopoty jak zaczną się kumulować różne pierwiastki wlewane codziennie zamiast odparowanej wody, ale może się mylę i wszystko będzie super ;)

Tyle było już w tym wątku zachwytów nad kranówką, że trudno wyłapać tą ironię :lol:


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już miałem prosić o aktualizacje:D

jak dla mnie akwarium jest ładne, co pisałem już wcześniej, ale nie doprecyzowałem wypowiedzi i można było pomyśleć, że popieram stosowanie kranówki.

jak dla mnie można oczywiście eksperymentować i głęboko wierzę, że @Sidjio się uda.

moje zdanie o kranówce jest takie, że można próbować, ale testy czy woda się nadaje najlepiej robić np. w małym, nie docelowym zbiorniku stopniowo dokładając coraz trudniejsze życie.

W ten sposób będzie wiadomo, czy kranówka jest w miarę ok, czy nie.

To takie moje przemyślenie. To, że jestem nieletni nie znaczy że jestem jakiś ułomny:p

A co do montipor, u mnie talerzówka zaczęła blaknąć na drugi dzień po włożeniu;)

powodzenia!

W dniu 4.05.2020 o 19:18, Sidjio napisał:

Plag nie bylo i nie będzie:) 

ps. a te naloty i "bąbelki" z drugiej i trzeciej strony tematu???;)

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2020 o 18:50, antak napisał:

 

ps. a te naloty i "bąbelki" z drugiej i trzeciej strony tematu???;)

Plaga dla mnie nie jest coś co wyskoczyło i to w małym stopniu na dzień/dwa. Jak bym się borykał z tym dniami i tygodniami jak niektórzy co mają zbiorniki to wtedy fakt. To plaga. Ułożyłem na nowo skale i wygląda to tak

received_577699696190900-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, twoje podejście do prowadzenia zbiornika, nie będę tu pisał czy kranówka to zło czy też nie.
Ja swuj zbiornik też prowadzę w niekonwencjonalny sposób trzymaj tak dalej najważniejsze że tobie się podoba i życie ma się dobrze[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Alcoholik napisał:

Podoba mi się, twoje podejście do prowadzenia zbiornika, nie będę tu pisał czy kranówka to zło czy też nie.
Ja swuj zbiornik też prowadzę w niekonwencjonalny sposób trzymaj tak dalej najważniejsze że tobie się podoba i życie ma się dobrzeemoji106.pngemoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Bo o to w tym chodzi. Żeby sprawiało radość oraz cieszyło oko. A kto jak w to hobby chce wejść to już indywidualna sprawa. Ja stawiam na prostotę w maksymalnym stopniu i działa. Kto inny może codziennie mierzyć parametry i mieć 1000 supli które będzie dolewać. Ja bym po prostu z takim czymś ocip... zwariował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, Sidjio napisał:

stawiam na prostotę w maksymalnym stopniu i działa.

Super teza.

Kolejna metoda prowadzenia akwarium ?

Edit: starzy akwarysci pisali na forum tak :

"jaka metoda taki zbiornik" coś w tym jest..hmm czasem można 

Ważne że Tobie się podoba.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2020 o 17:43, Sidjio napisał:

Kocham te grzybki 

received_2572269476370645.jpeg

Tez lubie takie grzybki,mam sporo odmian.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały update. Wszystko pięknie rośnie. I się mnoży. :D

IMG_20200610_144459.jpg

IMG_20200610_144509.jpg

IMG_20200610_144516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem ani jednej podmianki od początku. Chyba zacznę raz na tydzien 10 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to można tak prowadzić zbiornik (hihihihi)
Co nie którym to pewnie żyłka pęka, zaraz będzie że bagienko.
Śledzę twoje poczynania i coraz bardziej mi się to podoba.
Trzymam kciuki i powodzenia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sidjio napisał:

Nie zrobiłem ani jednej podmianki od początku. Chyba zacznę raz na tydzien 10 litrów.

A masz zamiar w przyszłości badać parametry (Ca,Mg) i coś dozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Alcoholik napisał:

A to można tak prowadzić zbiornik (hihihihi)
Co nie którym to pewnie żyłka pęka, zaraz będzie że bagienko.
Śledzę twoje poczynania i coraz bardziej mi się to podoba.
Trzymam kciuki i powodzenia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Można jak się nastawia na same miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Można jak się nastawia na same miękkie.

Ale @Sidjio ma kilka sps ;)

Jak na zbiornik na wodzie z kranu, na razie wygląda super.

Kiedy przesiadka na 800l?:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.