Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, klossowski napisał:

Skoro mowa o czyścikach magnetycznych.... Jak Wy tym czyścicie? Macie 4 na każdą szybę?  Czy przekładacie? Ja mam jakiś Tunze i raz tym czyściłem, teraz leży gdzieś w szafce,  bo 10 razy szybciej wyczyszczę zwykłym na kiju i to całe akwarium, z nie jedną szybę tylko.

Ja mam mag float, dwa wymienne ostrza, czyści jak trzeba a między szybami przerzuca się jednym machnięciem pod wodą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klossowski napisał:

Skoro mowa o czyścikach magnetycznych.... Jak Wy tym czyścicie? Macie 4 na każdą szybę?  Czy przekładacie? Ja mam jakiś Tunze i raz tym czyściłem, leże gdzieś w szafce, 10 razy szybciej wyczyszczę zwykłym na kiju i to całe akwarium, z nie jedną szybę tylko.

Ja czyszczę tak jak pisałem wyżej flipper em. Czyści świetnie ale nie potrafi tego co tunze. Chodzi mi o rogi przy dnie akwarium. Flipper jest prostokątny i niestety nie da się wjechać nim w róg jak jest piasek bo koniec przeciwny spiera się na piachu. Tunze jest w kształcie litery T co znacząco poprawia jego funkcjonalność. A to tylko jedna ale nie wszystkie z jego zalet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Ja mam mag float, dwa wymienne ostrza, czyści jak trzeba a między szybami przerzuca się jednym machnięciem pod wodą ;)

Obejrzałem filmik, fajne to, ale u mnie i tak nie da rady, bo tylko do dwóch szyb miałbym dostęp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klossowski napisał:

Obejrzałem filmik, fajne to, ale u mnie i tak nie da rady, bo tylko do dwóch szyb miałbym dostęp :(

No ja mam tło na dwóch szybach i czyszczę tylko dwie pozostałe ;)

Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Zgadzam się z tobą, od jakiegoś czasu jak weszłem na to forum to, to co zauważyłem że to hobby jest zaje drogie,że co mieśiądz trzeba wydać ponad 5000zł.

Nie umiesz "w akwarium morskie". Przeglądam sobie fejsika, patrzę koleżka się chwali nowym baniaczkiem 600+. Patrzę na fotkę a tam husaria walcząca z imigrantami zalewającymi Polską ziemię obiecaną. No to klik sobie obejrzę gościa skąd, co tam ma w głowie etc. No nieszczęście, chłopina ma chorą żonę i miesiąc temu żebrał o każdy grosz na rowerek, zebrał kilka koła i żona rowerek ma. Po czym teraz chwali się takimi cukierkami do akwarium jak maxspect recurve r6-120 co kosztuje dwa takie rowerki ;-)))) Widzisz, trzeba być obrotnym i umieć w finanse! Sorry za offtop ale tak właśnie mi mignęło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było i wyszło... 

Że robię przesiadkę na około 450 / 500 litrów. 

Do tego szafkę kupuje aquael glossy 150x50 

+ będzie wymiana TIDALA, na filtr kubełkowy. Bo to zdecydowanie moim zdaniem lepsza opcja plus więcej mediów filtracyjnych będę mógł wrzucić. 

 

Aktualnie również będę kleic skały na cx5 żeby to w miarę ogarnąć. Nadmiar wywalę z akwa bo jak wiecie, to było tak na szybko żeby potem na większe akwa wrzucić bo skały troszkę za dużo jest. 

 

Będzie aquascape zrobiony. Dwa filary lewo prawo i skromnie po środku 

 

Dojdzie piasek koralowy 

Doszedł jeden ukwial quadricolor i zielonych mam już 5 bo się podzieliły 

Już że tak powiem bardziej profesjonalnie chce przejść. I nie będę grzebać przy akwa więcej. Potem dojdą krewetki również. 

Aktualnie wygląda tak. Trochę ruszyłem, wiem że średnio to wygląda ale mam za dużo skały i będę ogarniać temat. A tak wszystko się trzyma rośnie i jest ok:) 

received_2974321616023268.jpeg

received_725513378291835.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sidjio napisał:

A tak wszystko się trzyma rośnie i jest ok:) 

Bardzo ładnie, wiedzę, że nawet caulastreę masz :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klossowski napisał:

Bardzo ładnie, wiedzę, że nawet caulastreę masz :clapping

Tak, dostałem od znajomego dwie główki aktualnie jest 5. Jeszcze czekam na fluo ale to jak już mówilem po przesiadce zaczne bardziej inwestować w korale. 

Pierw stabilizacja biologiczna w zbiorniku 

Przesiadka na 500l 

Kubełek ogarnąć + nowe media ( aktualnie w tidalu jest zeolit ceramika i wungiel )


i jak wszystko bedzie hulać to będę dokupywać życie.

Troche kondycja podupadła całego akwarium ale to przez to że przesuwałem całą szafkę z akwarium ( i 1/3 wylałem przez co stabilizacja biologiczna pewnie została zachwiana bo nie miałem jak i gdzie tego zlać :D ) ale po paru dniach wszystko wróciło do normy. Ogólnie jak już wjadę na nowy sprzęt. Nie mam zamiaru nic ruszać w akwarium.

Dziś troche wyrzuciłem drobnych skałek i innego syfu z dna. 

Pojawiło się dużo nowych ciekawych form życia jak jakieś płaszczki mini przezroczyste z czerwonym czymś na środku. 

Albo jakieś glutowate kulki którę się przemieszczają. Ogólnie ciekawe bo nie wiem skąd i jak to sie znalazło u mnie w zbiorniku zwłaszcza że od długiego czasu nic nie dodawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sidjio napisał:

Pojawiło się dużo nowych ciekawych form życia jak jakieś płaszczki mini przezroczyste z czerwonym czymś na środku. 

Wirki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FajnyRadziu napisał:

Wirki ;)

 

Tak, nawet dość ładne żyjątko :D ale ślimaków to już mam tyle że masakra, wieloszczetów też sporo przy klejeniu skały dzisiaj widziałem. 

Z filtrów kubełkowych chce się zaopatrzyć w ten 

https://allegro.pl/oferta/filtr-zewnetrzny-hw-3000-z-lampa-uv-c-9w-3000l-h-9460603548

Chyba że polecacie jakieś inne. 

Choć z firmy sunsun jestem bardzo zadowolony od falowników po grzałkę. Bez problemu i cena niszczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj staram sie byc “”delikatny””  w takich watkach, ale po kolejnym tego typu lepiej nie zabierac glosu wcale.

Patrzac na poprzednie zdjecia i ostatnie brakuje sporo korali wiec co sie podzialo ???

Brak przyrostow te co przezyly. 

Zycie korali warte mniej niz lekcja pokory :-(


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Patrzac na poprzednie zdjecia i ostatnie brakuje sporo korali wiec co sie podzialo

Mały rozpierdziel był  bo zdjecie robione chwile po małej zmianie aranżacji więc wiadomo że wszystko schowane / nienapompowane + syf sie podniósł. Normalne ;)  Wszystko żyje, padły mi tylko te talerzowe dwa ale o tym juz pisałem wczesniej że dostałem i slimaki je u znajomego zaczeły już jeść :D 

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było! Miałem mieć przesiadkę ale ze względu na obecną sytuację nie rozwalam aż tak pieniędzy:) akwarium trzyma się super. Zauważyłem że im bardziej je mam w tylnej części ciała tym dużo lepiej się ono prezentuje. Nie robiłem z nim nic przez ostatnie 3 miesiące. Dolewałem tylko wodę z kranu. Aktualnie prezentuje się tak. Doszło parę duperelek. Od znajomego wziąłem dwie ładne aiptasie, spodobały mi się bardzo:) 

1603284059389-01.jpeg

received_2197780827012180.jpeg

1603284012536-01.jpeg

1603284121564-01.jpeg

1603284397196-01.jpeg

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progresu żadnego nie widać. Chyba niewiele się zmieniło od ostatniego razu. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładny sarco :clapping

22 minuty temu, Sidjio napisał:

Nie robiłem z nim nic przez ostatnie 3 miesiące. Dolewałem tylko wodę z kranu.

Podmian też nie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te kolorowe glony, które wstawiłeś na poczatku jak sie mają? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

A te kolorowe glony, które wstawiłeś na poczatku jak sie mają? 

Pewnie się nie mają , raczej się nie schowały. Nie jestem złośliwy ale stawiam , że obieg "żywej" materii u Sidjio jest niezwykle szybki. Patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że ten zbiornik nawet nie zaczął dojrzewać po 7 mies. i permanentnie wygląda jakby dopiero co zalany i obsadzony szczepkami. Ale może to ta kranówka od początku. Kto wie. Myślę, że w nowej odsłonie, za ok. 3 miesiące będzie wyglądał podobnie,  patrząc na jego ewolucję. tomko

 

p.s. A ukwiały na wołowince jak się mają?

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 15:05, tomko napisał:

Progresu żadnego nie widać. Chyba niewiele się zmieniło od ostatniego razu. Pozdr., tomko

:*

W dniu 21.10.2020 o 15:05, klossowski napisał:

Ale ładny sarco :clapping

Podmian też nie robisz?

Nie. Tylko kran leci. Teraz mam patent że wąż pod kran podłączam i do akwarium bezpośrednio ładuje ile trzeba wody. Nie muszę się bawić w miski itp itd. 

 

W dniu 21.10.2020 o 21:10, Arek77 napisał:

A te kolorowe glony, które wstawiłeś na poczatku jak sie mają? 

Jeżowce zeżarły. Walczyłem wiele dni. Ustawiałem w różnych miejscach gdzie myślałem że nie wejdą. I weszły. Została sama gumka i jedynie pod nią trochę glona. No cóż, wolę jednak jeżowce niż glony. 

 

W dniu 21.10.2020 o 23:08, tomko napisał:

 

p.s. A ukwiały na wołowince jak się mają?

A dobrze. Dużo większe niż były. Cały czas wrzucam im szamke. Teraz dostają kuraka. 

A dla Pana wyżej. Tylko napisze że większość się bardzo rozrosła zwłaszcza xenia, te drzewka nie pamiętam nazwy, że sarco też solidnie podrósł, lps miał jedna czy dwie główki aktualnie ma ich już 6 albo 7. Grzybki premium był 1 czy 2 aktualnie z 6/7 no ale może nie wszyscy mają dobry wzrok:) akwarium jest ustabilizowane żadnych plag a dojrzewanie już dawno mam za sobą ale co ja tam wiem, przecież jestem gorszego sortu bo kranowiec:) to nie może przecież działać:) 

received_677765686493970.jpeg

received_266323291425624.jpeg

received_262772131834374.jpeg

received_797998187687720.jpeg

received_353041542443105.jpeg

received_3399393210139019.jpeg

Najbardziej ciekawi mnie jedna rzecz. Mam 4 zielone ukwialy i 1 czerwony chyba miałem. Bo jednego dnia czerwony gdzieś zniknął. Akwarium z każdej strony próbowałem obejrzeć i kie znalazłem. W filtr nie został wciągnięty choć raz mu się lekko zdarzyło przykleić do wpływu ale nic mu się nie stało. I do dziś mam zagadkę gdzie się gnojek schował. A nie chce ruszać całego akwarium haha. Ale wątpię żeby falownik go zmielił bo codziennie mam akwa oglądane to został by syf albo coś innego w wodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sidjio napisał:

:*

Nie. Tylko kran leci. Teraz mam patent że wąż pod kran podłączam i do akwarium bezpośrednio ładuje ile trzeba wody. Nie muszę się bawić w miski itp itd. 

 

Jeżowce zeżarły. Walczyłem wiele dni. Ustawiałem w różnych miejscach gdzie myślałem że nie wejdą. I weszły. Została sama gumka i jedynie pod nią trochę glona. No cóż, wolę jednak jeżowce niż glony. 

 

A dobrze. Dużo większe niż były. Cały czas wrzucam im szamke. Teraz dostają kuraka. 

A dla Pana wyżej. Tylko napisze że większość się bardzo rozrosła zwłaszcza xenia, te drzewka nie pamiętam nazwy, że sarco też solidnie podrósł, lps miał jedna czy dwie główki aktualnie ma ich już 6 albo 7. Grzybki premium był 1 czy 2 aktualnie z 6/7 no ale może nie wszyscy mają dobry wzrok:) akwarium jest ustabilizowane żadnych plag a dojrzewanie już dawno mam za sobą ale co ja tam wiem, przecież jestem gorszego sortu bo kranowiec:) to nie może przecież działać:) 

received_677765686493970.jpeg

received_266323291425624.jpeg

received_262772131834374.jpeg

received_797998187687720.jpeg

received_353041542443105.jpeg

received_3399393210139019.jpeg

Najbardziej ciekawi mnie jedna rzecz. Mam 4 zielone ukwialy i 1 czerwony chyba miałem. Bo jednego dnia czerwony gdzieś zniknął. Akwarium z każdej strony próbowałem obejrzeć i kie znalazłem. W filtr nie został wciągnięty choć raz mu się lekko zdarzyło przykleić do wpływu ale nic mu się nie stało. I do dziś mam zagadkę gdzie się gnojek schował. A nie chce ruszać całego akwarium haha. Ale wątpię żeby falownik go zmielił bo codziennie mam akwa oglądane to został by syf albo coś innego w wodzie. 

Widocznie działa. Nie mogę się doczekać następnej odsłony za 3-4 mies. Może wtedy dopatrzę się istotnej zmiany i rozkwitu zbiornika. Wzrok mam niekiepski bez obaw. Może spróbuj lać deszczówkę, prosto ze zbiornika, jeszcze dostaniesz dofinansowaniem do oczka wodnego ;) Dla Xenii z pewnością będzie w sam raz. d*pa mnie nie boli, że lecisz na kranówce. Kłuje w oczy tylko Twoja nonszalancja w podejściu i informację, że od samego początku wszystko jest w najlepszym porządku a akwa idzie jak petarda. W to akurat nie uwierzę. tomko

 

Godzinę temu, Sidjio napisał:

Nie. Tylko kran leci. Teraz mam patent że wąż pod kran podłączam i do akwarium bezpośrednio ładuje ile trzeba wody. Nie muszę się bawić w miski itp itd. 

Teraz już nawet nie solisz ;))) ? Czy sól rozpuszczasz w zbiorniku?

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej plagi, żadnych problemów od początku. Wiem że ciężko uwierzyc gdy fachowcy mają dino cyjano i cholera wie co jeszcze co chwilę widzę na forum problemy albo coś pada i umiera. No ale co zrobisz. Hm deszczówka brzmi ciekawie na pewno lepsza niż z kranu:D ja tam widzę że rośnie i jestem zadowolony z akwa. Akurat na ten temat zdania innych mnie nie interesują. Już nie jeden fachowiec się wypowiadał ze kwestia czasu. Wszystko umrze, zaraz coś wywali. Haha. Proszę, darujmy sobie takie rozmowy bo sa bez sensu. To hobby jest dla wszystkich i jest tanie:) 

Sól przedtem wrzucałem do zbiornika, teraz nie robię dosłownie nic. 

 

Dolewam wodę i jak mi jakiś koral upadnie przez jeżowca to podniosę :playing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz to lecisz na samych dolewkach z kranu i bez podmian nową solanką ? a dozujesz coś ? Wrzucałeś wcześniej sól do zbiornika bezpośrednio?

Pytam z czystej ciekawości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tapajos32 napisał:

Zaraz to lecisz na samych dolewkach z kranu i bez podmian nową solanką ? a dozujesz coś ? Wrzucałeś wcześniej sól do zbiornika bezpośrednio?

Pytam z czystej ciekawości.....

Wale sam czysty kran od 3 miesięcy i nic więcej. Dozuje? Tak kurczaka dla ukwiałów i czasami coś dla kraba. Kawalek krewetki czy coś innego bo kupiłem mix owoców morza mrożone i czasami coś wrzucę

Tak przedtem sól do zbiornika, ale to czasami jak miałem zasolenie mniejsze. Teraz nie wrzucam bo się skumuluje i będzie za duże 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jesteś pionierem nowej, rewolucyjnej metody. Mam nadzieję że Ci się uda... 

 

 

 

...Zmądrzeć albo nabrać odrobiny pokory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce w Twoim akwarium wyglądają dobrze, jednak nie należą do wymagających zwierząt...pewnie dałyby radę na soli "kuchennej"- może spróbujesz:P. Myślę, że bardziej wymagające koralowce nie przeżyją w takich warunkach, chyba, że ja i inni mylą się, a Ty masz rację w swoim podejściu. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Koralowce w Twoim akwarium wyglądają dobrze, jednak nie należą do wymagających zwierząt...pewnie dałyby radę na soli "kuchennej"- może spróbujesz:P. Myślę, że bardziej wymagające koralowce nie przeżyją w takich warunkach, chyba, że ja i inni mylą się, a Ty masz rację w swoim podejściu. 

Z tego co mogę wywnioskować z historii tego akwa to tu chyba chodzi o to, że ma być prosto tanio i ładnie i to zwierzęta muszą sie dostosowac do warunków w zbiorniku, a nie na odwrót. Korale, kórym sie to spodoba beda ładnie rosły a którym nie... no cóż beda musiały sie zwinąć i ustapic miejsca innym. No chyba trochę podobnie jest w naturze. Akwa porośnięte bujną xenią i aiptasią też może mieć swój urok.

Przynajmniej nie będzie postów typu  "akropory mi ładnie rosną, ale xenia się rozpuszcza" czy na odwrót.

Biotop amazonkę też można z powodzeniem prowadzić na twardej wodzie, ale nie wszystkie ryby się dostosują.

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie ma spore zdolności przystosowawcze.  Jedni akwaryści starają się przystosować środowisko do zwierząt, inni zwierzęta do środowiska.

Ale co ja tam wiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.