Skocz do zawartości
Pikal

Cyjano a fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy podczas plagi cyjano (drugi tydzień, zbiornik po przeprowadzce na wieksze szkło,w trakcie dojrzewania)

mogę zacząć dozować fitoplankton? Czy to pomoże zniwelować problem?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Piotr1 napisał:

Mało to wydajne i bardzo drogie. Fitoplankton to konkurencja dla cyjano i z założenia powinno po jakimś czasie pomóc. Swego czasu nanokaczor chyba pisał że jak jest zamknięty łańcuch pokarmowy to w zbiorniku  nie powinno być cyjano. 

4AX74e5Q_GV4B5tT6iXzuQOL35kQGpf-iaAHfffS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podpowiem ze mi wychodzi cyjano jak mam wysokie no3 a po4 0  , poprostu dodaje po4 i cyjano znika

Ostatnio lałem na cyjano fitoplankton ten red coś tam na cyjano i nie pomagało

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do dziś po co podbijać specjalnie PO4/No3 ?

Mam wysokie no3 powalcz z No3 

Mam wysokie po4 walcz z Po4 

Bakterie , pożywka , opanowanie przy karmieniu i zbieranie detrytusu przy podmianie  i samo pójdzie w dobrym kierunku.

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja podbijałem No3 (miałem 0 przy PO4 0.09) dla uzyskania mniej więcej współczynnika Redfielda. Efekt? Niechciane glony wyparowały. Wszystkie. 

Poza dino ale to inna bajka ale prawie już wygrana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, AnT napisał:

Nie rozumiem do dziś po co podbijać specjalnie PO4/No3 ?

Mam wysokie no3 powalcz z No3 

Mam wysokie po4 walcz z Po4 

Bakterie , pożywka , opanowanie przy karmieniu i zbieranie detrytusu przy podmianie  i samo pójdzie w dobrym kierunku.

 

Nie wiem czy wiesz ale jak walczysz z wysokim no3 a masz po4 0 to nic  nie wskurasz bez podbijania np4  i na odwrót  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wolan91 napisał:

Nie wiem czy wiesz ale jak walczysz z wysokim no3 a masz po4 0 to nic  nie wskurasz bez podbijania np4  i na odwrót  .

Acha 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Acha !?!

Potwierdzacie zaprzeczacie ;))))))

No bo tege Redfielda mozna na dwa sposoby...albo to co jest 0 podnieść albo to co jest za wysoko obniżyć...chyba ze coś nie kumam i moze jest inna zależność o ktorej pisze wolan91

""Nie wiem czy wiesz ale jak walczysz z wysokim no3 a masz po4 0 to nic  nie wskurasz bez podbijania np4  i na odwrót  .""

Wolan91 rozwiniesz temat ?? Plizz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2020 o 21:53, wolan91 napisał:

Nie wiem czy wiesz ale jak walczysz z wysokim no3 a masz po4 0 to nic  nie wskurasz bez podbijania np4  i na odwrót  .

Tak uzupełniając Acha
Raczej da się powalczyć o właściwe proporcje pomiędzy NO3 i PO4 bez dozowania kolejnego związku chemicznego...
Zatem
albo zaczniesz karmić suchym (rośnie PO4)  albo mrożonkami (najczęściej wzrośnie ci NO3).  A złoty środek i tak będzie leżał po środku tej drogi.

Co do wpływu fitoplanktonu na cyjano - dino... wszystko zależy ile nie przetrawionego nawozu przy okazji dostarczymy do systemu.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 tyg walczę z mniejszymi lub większymi ogniskami cyjano, najpierw fito dwa tyg trochę ustąpiło trochę się nasiliło ogólnie pass. Poprawa cyrkulacji, odsysanie, korekcja parametrów, próba utrzymania współczynnika Redfielda... to raczej nie była walka a siedzenie w okopach. Ostatecznie wczoraj poszedł chemiclean, obecnie  27 h od podania.... efekty widać strat zero. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Coronholio napisał:

Od 6 tyg walczę z mniejszymi lub większymi ogniskami cyjano, najpierw fito dwa tyg trochę ustąpiło trochę się nasiliło ogólnie pass. Poprawa cyrkulacji, odsysanie, korekcja parametrów, próba utrzymania współczynnika Redfielda... to raczej nie była walka a siedzenie w okopach. Ostatecznie wczoraj poszedł chemiclean, obecnie  27 h od podania.... efekty widać strat zero. 

 

Dokładnie. 

Nawet dzisiaj z nudów jakiś filmik BRS oglądałem i sami się śmiali, że cała walka z cyjano absolutnie nie ma żadnego sensu. Podać chemiclean lub podobne i cześć. :D

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem chemi ale czasem faktycznie naturalne metody nic nie daja lub wymagają długiego czasu. A jak cyjano zaczyna wchodzić na korale wyjścia niema ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem fitoplankton phyto red i po miesiącu cyjano zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też małem problem z cyjano. Próbowałem zaciemniania i nic. 

Teraz stosuję fito + bakteria i pomaga. Tydzień walki i cyjano znika. Tylko że przez tydzień do zbiornika 1000 l wlałem 1 500 ml fito, a co drugi dzień 40 ml bakterii.

Paramety Ok. Cyjano znika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cyjano wracało szczególnie zimą być może coś z wodą w tym okresie. Ostatnia pojawialymj się ciągle ogniska na piasku w miejscach słabej cyrkulacji otrzymali z 3-4 miesiące pomogło ten fitoplankton Red + coral snow KZ 3x większa dawka do tego zmniejszenie KI (jod działa antybakteryjnie) musi zabijać jakieś konkurencyjne szczepy, dodawanie Bakterie Special blend przy Microbakter 7 zwiększało mi się cyjano choć to dziwne całkowite zaprzestanie wszelkich pożywek dla bakterii i witamin dla rybek kakam też więcej chelatów żelaza takich dla słodkowodnego akwarium widocznie za mało NO3 było oraz całkowite obniżenie do zera PO4 ograniczenie węgla aktywnego o połowę odpieniacz zmniejszyła bieg i to dopiero pomogło bez chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.