Skocz do zawartości
tiesto223

Stopki regulacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie stopki regulacyjne wybrać pod stelaż 120 x55x75 .jakie stopki i ile dac 6 czy 8 sztuk .profil bedzie zamknięty 20x20x2 i zastanawiam sie jakie nakrętki spawac m8 czy m10 raczej myślę nad m10 .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 130x50 podstawy dałem 6 nóżek M12. Dziś jednak stawiał bym stelaż na podłodze bez nóżek.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt krzywą podłogę mam. potrzebuje nóżki .a ktore nóżki wybrać potrzebuje 8 nóżek pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek85 dlaczego stawiał byś bez stopek ?

U mnie jak widać sprawdziło się takie rozwiązanie...
20200125_130503.jpg.965a981da2fa9ae4f1a39f4bcf061637.jpg20200125_130455.jpg.326496bfdf055bf6f84ea80f2c46ac72.jpg

 

Jak często odstawiamy akwarium - rzadko ale jak sobie przypomnę ilość podtopień podłogi jaką udało mi się przetestować to rozwiązanie z uniesieniem stelaża do góry było wg mnie najlepszym rozwiązaniem jakie miałem w obecnie funkcjonującym systemie.
Przydawało się nie tylko do wyczyszczenia i osuszenia podłogi pod baniakiem ale powodowało iż pod spodem był ciągły przepływ powietrza i za szafką nie rozwinął się grzyb - pomimo tego iż nie miała pleców. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania był fakt iż stelaż pozostawał suchy pomimo rozchlapania wody RODI czy też solanki - bo i tego typu akcje się zdarzyły podczas gdy odpieniacz zaszalał.
Stelaż był wykonany z profili 40x40x4 więc nie miałem obaw aby podnieść go wózkiem tzw pieskiem (paleciakiem) podczas przenoszenia zbiornika na czas remontu. Jedyne co było błędem w takiej konstrukcji stelaża to niestety w widocznej konstrukcji nie było rozpórek pod sumpem i pod zbiornikiem oraz nie było wydzielonej części suchej... To w obecnie powstającym systemie zamierzam zniwelować. 4 stopy dźwigały jakieś 700 kg bez najmniejszego zająknięcia.

@tiesto223 Twój plan zakłada 20x20x2 niestety wydaje mi się nieco za mało te 2mm grubości ale za specjalistę od wytrzymałości materiałów też bym siebie nie uznał. Jak widać mam tendencję do przewymiarowywania niektórych rozwiązań. Ale czasem warto wydać 100-200zł więcej i spać spokojnie. Podłoga i akwarium kosztuje więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.