Skocz do zawartości
Protection2000

Test icp, co dozować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobilem test icp ponieważ euphilia i alveopora zaczęły grymasić ostatnio, co zbiegło się z wychamowaniem refugium jakieś sugestie co powinienem dozować? Robie tylko podmiany

Kh 9. No3 bliskie zera, ale takie mam od początku i wszystko było zadowolone.

 

ezG4rhu_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Cf1tg9p_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

 

kKfQh33_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jod calkowicie wyzerowany, to bardzo nie dobrze. U mnie przy 0,01 mg (10ug/l) sps-y zaczely obumierac a euphylia bardzo slabo sie otwierala. Jod bardzo szybko ulatnia sie z wody wiec czesto trzeba go dziennie dozowac.

https://nano-reef.pl/forums/topic/108299-problem-z-koralami/?tab=comments#comment-1128284

 

Wrzuc jakis absorber na krzeminay np SeraSilicate. Bardzo dobrze wyciaga Si.

 

Reszta parametrow raczej ok ale moze jeszcze inni koledzy sie wypowiedza.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie bardzo wierze w ten zerowy jod, czy to w ogóle możliwe?

Natomiast jak nie masz problemów z okrzemkami to bym nie tykał tych krzemianów, bo wynik prawie na pewno jest zawyżony przez odrobiny piasku kwarcowego.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

Kurcze nie bardzo wierze w ten zerowy jod, czy to w ogóle możliwe?

Rowniez jestem tym zaskoczony...

ICP z ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICP TRITON:blink:

Zamowile jod zobaczę jaka bedzie reakcja,  w zbiorniku głównym nie mam okrzemek ale w sumpie mam lekki nalot brązowy więc chyba wrzucę coś na krzemiany też 


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Protection2000 napisał:

ICP TRITON:blink:

W poprzenim tygodniu rowniez robilem ICP w Tritionie. Wynik jodu byl 0,02 mg/l (20 ug/l). Troche mnie to zdziwilo poniewaz przy tak niskim zakresie sps-y juz mi grymasily a tym razem nic....normalnie polipowaly. Moze faktycznie jest cos na rzeczy i Triton zaniza wynik.

W twoim przypadku i tak musisz dozowac jod, nawet jezeli wynik ICP jest zanizony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.